Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Збірка роздумів Папи Франциска над Євангелією від Йоана
11:09 Четвер 0 112
23-01-2020, 11:09

Збірка роздумів Папи Франциска над Євангелією від Йоана

Нещодавно опублікована книга містить роздуми Святішого Отця, упорядковані на основі його проповідей, повчань та публічних виступів.
Про це повідомляє Vatican News.

«Святий Йоан. Євангелія учня, який побачив і повірив» – таку назву має книга, яку нещодавно надрукувало Ватиканське видавництво спільно з видавництвом «San Paolo». Книжка, упорядником якої є священик-салезіянин Джанфранко Вентурі, є збіркою роздумів Папи Франциска, почерпнутих з його проповідей, промов та офіційних виступів про Євангелію від Йоана – учня, який, прийнявши запрошення Христа «Прийдіть і подивіться», став «уважним та вірним свідком». Як зазначає упорядник у вступі до книги, її мета полягає не в систематичному роз’ясненні Євангелії від Йоана, а, швидше, в поданні роздумів понтифіка його споглядання «Єдинородного Сина, Який споконвіку перебував у лоні Отця».

Книга, що зародилася в тиші

Посилаючись на слова французького й ізраїльського філософа та письменника Андре Чуракі про те, що Євангелія від Йоана народилася в глибокій тиші, там «де Боже Слово проявляється як логос, живе слово», отець Джанфранко Вентурі зазначає, що роздуми Папи Франциска також зародилися з глибокої тиші, яку він навчився цінувати ще з періоду формування, щоб слухати в тиші Боже Слово, роздумувати над його значеннями та спостерігати як воно втілюється в сьогоднішній історії.

Учень разом з вірними


Ці сторінки, за словами упорядника, свідчать про те, що Папа Франциск є уважним учнем, але не наодинці, а разом з тими, до кого звертається. Його мовчазне слухання походить із споглядання слів і дій Христа, Його учнів, натовпу, хворих, Його ворогів. Ці роздуми не спонукають поринати в минуле, а залучають читача почуватися учасниками «сповнення в нашому часі слів та фактів, засвідчених учнем».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 17:31 П'ятниця 0 218 Біль та близькість Святішого Отця з приводу насильства у Німеччині Понтифік через Державного Секретаря кардинала П’єтро Пароліна надіслав телеграму співчуття членам родин загиблих у жахливому акті насильства, який трапився ввечері 19 лютого 2020 року у німецькому місті Ганау.