Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 21 січня, вівторок
19:04 Понеділок 0 234
20-01-2020, 19:04

Літургія на кожен день, 21 січня, вівторок

Завужена ме­н­та­ль­ність мо­же зни­щи­ти те, що са­мо по со­бі є до­б­ре і свя­те. При­пис про су­бо­тній від­по­чи­нок мав до­по­ма­га­ти лю­дям увійти в ра­дість від­по­чи­н­ку са­мо­го Бо­га. Сприй­ня­тий як ціль сам у со­бі, при­пис став зна­ря­д­дям по­не­во­лен­ня і при­чи­ною вза­є­м­но­го осуджен­ня од­них лю­дей ін­ши­ми. Го­ло­дна лю­ди­на не мо­же впо­в­ні ра­ді­ти і від­по­чи­ва­ти, то­му, всу­пе­реч умо­в­но­с­тям, те, що ро­би­ли уч­ні Ісу­са, як­най­бі­ль­ше від­по­ві­да­ло ду­ху су­бо­ти. Бе­ре­жі­мо на­ше се­р­це від дрі­б’я­з­ко­во­сті й ні­ко­ли не ви­ко­ри­с­то­вуй­мо ре­лі­гій­них при­пи­сів як зна­ря­д­дя бо­ро­ть­би з ін­ши­ми лю­дь­ми.
Св. АГНЕСИ, ДІВИ І МУЧЕНИЦІ (черв) Обов’язковий спомин
Св. Агнеса, молода римлянка, загинула мученицькою смертю на зламі ІІІ і ІV століть. На її могилі вже за часів Костянтина була побудована базиліка. Її ім’я згадується у Римському Каноні. Святі Амвросій та Папа Дамазій славили її як взірець християнських дів.

АНТИФОН НА ВХІД
Блаженна діва, яка зрікаючись себе і взявши свій хрест, * була принесена у жертву Господу – * Нареченому дів і Владиці мучеників.

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, Ти вибираєш те, що є слабким в очах світу, щоб засоромити те, що міцне, † вчини милостиво, щоб ми наслідували стійкість у вірі святої Агнеси, Твоєї мучениці, * якої народження для неба ми сьогодні святкуємо. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живеі царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
1 Сам 16, 1-13
Читання з Першої книги Самуїла.
Тими днями Господь сказав до Самуїла: «Доки ти будеш вболівати над Саулом, якого Я відкинув, щоб він не царював над Ізраїлем? Наповни ріг твій олією та йди в дорогу. Я пошлю тебе до Єссея, вифлеємця, бо Я наглянув собі царя між його синами». Самуїл сказав: «Як мені туди йти? Таж як Саул про це почує, вб’є мене!» Господь же мовив: «Візьмеш телицю з собою й скажеш: “Я прийшов принести жертву Господу”. Закличеш Єссея до жертви, й Я вкажу тобі, що ти маєш робити: помажеш Мені того, кого Я тобі вкажу». І вчинив Самуїл, що Господь велів. А як прийшов у Вифлеєм, міські старші, стривожені, вийшли йому назустріч й питають: «Чи твої відвідини віщують нам добро?» Той відповів: «Добро! Я прийшов принести жертву Господу. Очистіться й ходіть зі мною на жертву». І він очистив Єссея і його синів та й закликав їх до жертви. Коли ж прийшли, й він побачив Еліява, подумав сам у собі: «Це певне перед Господом Його помазаник!» Але Господь сказав до Самуїла: «Не вважай на його вид та на його високий стан, Я його відкинув. Господь бо не дивиться так, як чоловік: чоловік дивиться на лице, Господь же дивиться на серце». Тоді Єссей прикликав Авінадава й привів його перед Самуїла, та цей сказав: «І цього не вибрав Господь». Потім Єссей привів Шамму, та він сказав: «І цього не вибрав Господь». Отак Єссей привів сім своїх синів до Самуїла, та Самуїл сказав до Єссея: «І цих Господь не вибрав». Тоді Самуїл спитав Єссея: «Чи це всі твої хлопці?» Той відповів: «Є ще найменший, та він пасе вівці». І велів Самуїл Єссеєві: «Пошли за ним, бо ми не сядемо, поки не прийде сюди». Послав він за ним, і привели його. Був же він русявий, з гарними очима, вродливий на вигляд. І повелів Господь: «Устань, помаж, це він». Узяв Самуїл ріг з олією й помазав його посеред його братів. І Дух Господній зійшов на Давида з того дня й на майбутнє. Самуїл же встав і пішов у Раму. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 89, 20. 21-22. 27-28
Своїм слугою Я обрав Давида.
Колись Ти сказав у видінні своїм праведним, – *
Ти промовив:
«Я поклав на сильному допомогу, *
Я звеличив вибранця з народу.
Я знайшов слугу свого Давида *
і помазав його своїм святим єлеєм.
Йому Моя рука допоможе, *
його зміцнить Моє рамено.
Він закличе до Мене: “Ти – Отець мій, *
мій Бог, Скеля мого спасіння!”
І Я зроблю його первородним, *
вищим за царів світу».

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Еф 1, 17-18
Алілуя, алілуя, алілуя.
Отець Господа нашого Ісуса Христа
нехай просвітить очі нашого серця,
щоб ми знали, якою є надія нашого покликання.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 2, 23-28
† Читання святого Євангелія від Марка.
Одного разу, коли Ісус проходив у суботу через засіяні ниви, Його учні почали дорогою зривати колоски. А фарисеї казали Йому: «Поглянь, чому вони роблять у суботу те, чого не дозволяється?» А Він каже їм: «Чи ви ніколи не читали, що зробив Давид, коли опинився в потребі і зголоднів він сам і ті, котрі були з ним? Як увійшов до Божого дому – за первосвященика Авіятара – і хліби покладання, які не можна було їсти нікому, крім священиків, сам їв і дав також тим, котрі з ним були?» І сказав їм: «Субота постала для людини, а не людина для суботи, так що Син Людський є Господом також і суботи». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи мученицьку смерть святої Агнеси, діви, за її заступництвом вознесімо до Бога наші прохання:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб Господь дарував йому здоров’я і сили для керування Церквою.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони дбали про моральний поступ своїх громадян і особливо про моральність підростаючого покоління.
3. Молімося про єдність християн, щоб усі вони об’єдналися і жили як одна родина, в якій панує любов і злагода.
4. Молімося за вихователів і вчителів, щоб вони власним життям давали молоді приклад моральності та справедливості.
5. Молімося за наших померлих родичів та близьких, щоб Господь помилував їх і дав їм радість вічного споглядання Його обличчя.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вміли йти дорогою Божих заповідей і ніколи не покидали її.
Господи, Ти сказав: “Хто хоче йти за Мною, нехай зречеться себесамого”; вислухай наші смиренні прохання і даруй нам духа самозречення та перемагання самих себе. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай дари, які ми приносимо, споминаючи святу Агнесу, † завдяки Твоїй благодаті будуть так само угодними Тобі, * як уподобав Ти її останню боротьбу. Через Христа, Господа нашого.

Префація по святих мучеників № 37

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Агнець, що на середині престолу, * водитиме їх на живі джерела вод. (Одкр 7, 17)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти святу Агнесу за подвійну перемогу в невинності та мучеництві увінчав серед Святих; † дай, просимо, щоб силою цього таїнства ми, мужньо перемагаючи всіляке зло, * здобули небесну славу. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий