Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Серія цілеспрямованих атак направлена на Пресвяту Діву Марію останнім часом

Серія цілеспрямованих атак направлена на Пресвяту Діву Марію останнім часом

Трансляція богохульного фільму на Netflix, яскрава реклама норвезької пошти та кричущі події в Болонському університеті. Деякі західні центри в останні тижні розпочали неприховану атаку на Діву Марію. Блюзніри приписують нечистоту та розбещеність Пресвятій Богородиці. “Це модус роботи, який вже успішно спрацював проти інших жінок в минулому”, – зазначає Гжегож Ґурни, відповідаючи на питання на що спрямована ця кампанія.


Netflix транслював бразильський серіал “Перша спокуса Христа “, в якому Богоматір зображується повією, а Ісус – гомосексуалістом. 

Норвезька пошта (Posten Norge) оприлюднила на YouTube рекламу фільму, де Марія – перелюбниця, яка за відсутності Йосипа має стосунок з листоношею, а результатом перелюбу є бастард на ім’я Ісус. 

У Болонському університеті було організовано захід “Непорочна контрацепція”, зображуючи Марію, оточену вінком не зірок, а презервативів. Раніше в Болон’ї проходила акція під назвою ”Матір Божа, плаче спермою”- перераховує оглядач, зазначивши, що напади проти Діви Марії стосуються чистоти. В минулому подібні кампанії закінчувалися трагічно.

Акція дифамації повністю знищила суспільну думку про особу французької королеви Марії Антуанетти. Французька еліта, уражена ідеями просвітників, зненавиділа королеву з австрійського дому Габсбургів. “Пам’ять і репутація жодної жінки та небагатьох чоловіків були так ретельно і несправедливо заплямовані в історії”, – писав Уоррен Х. Керролл в “Історії християнства”. Католицький історик зазначив, що пасквіль, написаний про королеву, був порнографічним та змальовував Марію Антуанетту як учасницю оргії, а найгірший із памфлетів, написаних та опублікованих безпосередньо перед спалахом і під час Французької революції зберігається в колекціях Національної бібліотеки Франції”.

Як результат, ніхто не заступався за Марію Антуанетту, бо її честь “раніше була такою брудною, а її ім’я так зневажено, що вона викликала найгірші почуття серед натовпу, який супроводжував її на шляху до гільйотини криками: “Смерть австрійській шльондрі!” – нагадує Ґурни. Тим часом у своєму останньому листі, написаному в день страти, королева писала, що вона вмирає у католицькій вірі, яку вона завжди сповідувала. Марія Антуанетта також просила у Бога пробачення.

Другою жінкою, знищеною кампанією вульгарного наклепництва, була Олександра – дружина російського царя Миколи II. Журналіст цитує у своєму тексті спогади свідка подій Першої світової війни Кароля Ведзягольського: “У той час тисячі примірників мерзенного фотомонтажу, технічно добре зробленого, зображували чотирьох дочок останнього російського імператора у вульгарних еротичних сценах з Распутіним, циркулювали в окопах”. Багато людей вірили в їхню справжність, “і коли вони повірили, прірва відкрилася”, – написав свідок. Знищення репутації супроводжувалося, як і у випадку з Марією Антуанеттою, стратою всієї царської родини.

У своєму тексті Гжегож Ґурни замислюється над тим, чи спостерігаємо ми зараз подібну акцію проти Пресвятої Богородиці. Досі навіть невіруючі відчували повагу до неї і ніхто не думав представляти її вульгарним і нецензурним чином. Однак в даний час ситуація змінюється, що видно з того, як багато людей і в різних куточках світу працювали над богохульними постановками.

“Ми маємо право припускати, що боротьба з Марією посилюється. Яку мету переслідує ця кампанія? Яким буде її ефект? Чи знайдуться ті, хто захищатиме честь Пресвятої Богородиці?”, – запитує Ґурни у своєму тексті, звертаючи увагу на зростаючу актуальність фатімських об’явлень і набоженства п’яти перших субот.

У той час, коли сестра Люсія писала про винагороди Непорочного Серця Марії за образи, спричинені людьми, ці слова не були “настільки очевидними, як сьогодні”.

“Не випадково Бенедикт XVI у 2010 році під час паломництва до Португалії сказав: “Нехай не залишається в омані той, хто вважає, що пророча місія Фатіми завершена”, – зазначає Гжегож Ґурни.

Джерело: Родина
Катехетика На Божий образ. Ян Амос Коменський і перша дитяча ілюстрована книжка У середині XVII століття Ян Амос Коменський опублікував книжку, яку багато хто вважає першим ілюстрованим виданням, присвяченим ранньому вихованню дітей: «Orbis Sensualium Pictus», або ж, як традиційно перекладають, «Світ чуттєвих речей у малюнках». Утім, усупереч назві, книжка може показати світ, не лише очевидний і видимий, а й недоступний чуттям.