Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Свята Земля: паломники – носії миру в місцях земного життя Ісуса
15:28 П'ятниця 0 165
24-01-2020, 15:28

Свята Земля: паломники – носії миру в місцях земного життя Ісуса

Зростає кількість паломників у Святій Землі, що є також важливою підтримкою для місцевих християн.
Про це повідомляє Vatican News.

Протягом 2019 року Святу Землю відвідало на 1 мільйон більше туристів і паломників. Такі дані поширили ізраїльське та палестинське міністерства в справах туризму. Зокрема, ізраїльське відомство говорить про 4,5 мільйони відвідувачів, що на 10,6 % більше, ніж торік.

Радість і нові виклики

«Для нас є великою радістю приймати всіх цих людей, які приїжджають, щоб відвідати місця Святої Землі, – зазначає Лурдінья Нунес, що працює в «Christian Media Center» в Єрусалимі. – Все це, однак, вимагає від нас нового підходу в організації доступу до головних базилік. Наприклад, базиліка Благовіщення у Назареті зачиняється о 21-й годині, а базиліка Різдва продовжила час відвідин до 20-ї години».

Санктуарії залишаються відчиненими довше також і з огляду на те, що двері наново відчиняються для паломників і туристів з першими променями сонця. «Вже о 4 і 5 годині ранку дороги в цих містах повні людей, для багатьох з них відвідини Святої Землі – це сповнення мрії, а тому вони стараються пережити їх якнайінтенсивніше», – пояснює журналістка.

Важлива допомога для християн


Присутність прочан відіграє фундаментальну роль в житті місцевої християнської спільноти. За словами Лурдіньї Нунес, йдеться як про психологічний аспект, так і про економічну підтримку. «В дійсності, туристи, повертаючись додому, часто купують невеликі сувеніри, виготовлені руками місцевих ремісників, і цей жест допомагає виживати багатьом сім’ям», – пояснила вона.

Присутність паломників є також важливою для збереження миру. Отець Франческо Паттон, Настоятель місцевої францисканської провінції, яка опікується святими місцями, висловлює сподівання, що кількість прочан й надалі зростатиме, і що паломники ставатимуть фактором «стримування можливого загострення конфлікту». «Сподіваюся і молюся за те, щоб вірні й надалі приїжджали до Святої Землі, немов волхви під проводом зорі, спонукувані особистими пошуками, як також супроводжені Божим словом, щоб змогти зустріти Ісуса», – сказав священик.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 11:14 Субота 0 78 Португалія: християни, євреї, мусульмани проти евтаназії Президент Португалії зустрівся з представниками християн, євреїв та мусульман у справі легалізації евтаназії в цій країні, яку просуває лівий блок. Парламентська дискусія на цю тему відбулася 20 лютого. У багатьох церквах Португалії триває молитва за життя.