Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Знайомтеся: Вікентій Паллотті
17:15 Середа 0 395
22-01-2020, 17:15

Знайомтеся: Вікентій Паллотті

Дивитися на життя св. Вікентія Паллотті можна по-різному. Можна представити суху історичну інформацію про те, що він народився 21 квітня 1795 р. в Римі, а помер 22 січня 1850-го. Все життя скромний священик прожив у Вічному місті, проте мав великий вплив на суспільство – він був сповідником двох Пап Римських, кардиналів, єпископів та римської аристократії. Заснував Об’єднання католицького апостольства, куди входили спільнота священиків та братів, спільнота монахинь і спільнота мирян (на той час це було грандіозною справою). Але це все слова, за ними не видно людину, котру, щоб пізнати, треба почути.
Коли Паллотті говорив про Господа, то називав Його «Бог, Нескінченна любов», а всі свої зусилля вкладав для «Нескінченної слави Божої» в справі «розширення віри, розпалення любові та з’єднання людей». Читаючи його листи, можна побачити, що найчастіше там зустрічаються слова: «Бог», «любов», «нескінченність», «ревність», «спасіння душ» та «нікчемність» (так він називав сам себе). Для мене особисто він є святим із неймовірним прагненням, прагненням Бога. Сам Паллотті писав «Бог мій і все моє». А в іншому місці: «Боже мій! Я не вмію виразитися…Поширюй мої прагнення! Щоб я не відчував нічого іншого, крім ревності без кордонів».

Глибину його духовного життя можна побачити в словах Ісуса, які Паллотті записав як плід молитви: «Шукай мене в самотності та в глибині свого серця. Коли в самотності проситимеш мого Небесного Отця, Я промовлятиму до твого духа, і зійде на тебе повнота Моїх дарів».

Він не боявся ставити вимоги до своїх духовних дітей, і його слова можуть побудити і нас до духовного життя. Наприклад: «Кожен християнин із радістю думає про те, що повинен наслідувати Господа нашого Ісуса Христа, але не багато таких, котрі намагаються Його наслідувати реально та витривало…» І тут «реально та витривало» здається найважливішим.

Дивлячись на життя св. Вікентія Паллотті, не можна не погодитися з єпископом Ромуальдом Камінським, ординарієм Варшавсько-Празької дієцезії, який так окреслив його служіння: «Коли придивимося, чого він досяг, що звершила Божа благодать через нього, то будемо вражені величчю плодів та дарів, які є наслідком того, що людина відкриває своє серце з великим смиренням». Бог чинив і чинить через св. Вікентія Паллотті великі та малі справи – все для спасіння людини. І, можливо, що ця сьогоднішня зустріч не відкрила цілої постаті святого, але чи можна пізнати когось за одну зустріч?

Отець Ярослав Драган SAC

Зображення pallotynichelmno.eu

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий