Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Початки паллотинської харизми в Україні. Симпозіум у Зарічанах
19:16 П'ятниця 0 620
4-05-2018, 19:16

Початки паллотинської харизми в Україні. Симпозіум у Зарічанах

З 27 квітня до 29 квітня 2018 року в Зарічанах на Житомирщині тривав перший в Україні Паллотинський симпозіум. Під час цих трьох днів охочі міркували над темою: «Початки Паллотинської харизми в Україні».  Історія перепліталася з молитвою й відкриттям нових постатей Паллотинської харизми в Україні.
Про це повідомляє сайт Отців Паллотинів в Україні.

Першого дня учасники зібралися на Святій Євхаристії, яку очолив о. Артур Стемпєнь SAC – директор Інституту Паллотті в Польщі. Після смачної вечері симпозіум відкрила с. Йоланта Вагнер SAC – голова НКР ОКА. Увечері о. Валерій Дубина SAC, зібрав гостей на прогулянку в Рим, родинними місцями св. Вінцентія Паллотті.

Другий день розпочався Святою Євхаристією. Після духовного харчу учасників чекала інтелектуальна пожива: Сестра Галина Кліменчук SAC розповіла про постать о. Віктора Ожаровського – учня  Вінцентія Паллотті, семінарист Ярослав Драган SAC представив бр. Йосипа Ліпковського –  лікаря, отець Юрій Сіцінський SAC відкрив постать о. Алоїзія Маєвського SAC – першого паллотина, засновника Польської провінції  Христа Царя Всесвіту, Отців і Братів Паллотинів, а Отець Анатолій Сіцінський SAC розповів про о. Станіслава Шульмінського SAC – апостола Сходу. Доповненням історичної мозаїки були виступи о. Францішка Гомулчака SAC про політичну, суспільну та релігійну ситуацію на Житомирщині в ХІХ і ХХ століттях, та пана Олега Ганського про Житомир колись і тепер.

Останній день симпозіуму розпочався роздумами над уривком зі Святого Письма. Трохи згодом після сніданку о. Артур Стемпень SAC виголосив доповідь «Уміти читати історію», у якій він підкреслив важливість пізнання своєї тожсамості, свого коріння.  Останнім дуже важливим пунктом зустрічі була Свята Євхаристія, яку очолив о. Зенон Ханас SAC – провінційний настоятель Отців та Братів Паллотинів.
 

Слава Ісусу Христу! Ми дуже раді, що мали можливість брати участь у першому Паллотинському симпозіумі в Україні в Зарічанах біля м. Житомира. Ця зустріч відбувалася в атмосфері взаємної доброзичливості та зрозуміння. Особисте спілкування, спільнотне слухання Божого слова, спільна молитва створювали фундамент для наших взаємин поза межами нашої зустрічі.
Ми дуже вдячні всім учасникам і організаторам. Це був чудовий час спільного перебування та молитви.

о. Леонід Ярошинський SAC і представники з парафії Рокитне: пані Ядвіга, пані Оксана та пані Софія.За темою:
25-річчя Делегатури Отців Паллотинів в Україні
Відпуст у храмі св. Терези, що будується в Брюховичах
Де наша домівка? Там, де наша Мати. (Репортаж з Довбиша)

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 11:05 Четвер 0 142 Зустріч семінаристів із Апостольський Нунцієм у Ворзелі У переддень урочистості святого Йосифа, Обручника Пресвятої Діви Марії, семінарія у Ворзелі мала честь приймати з візитом Апостольського Нунція в Україні архієпископа Клаудіо Ґуджеротті.