Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 8 листопада, п'ятниця
18:05 Четвер 0 208
7-11-2019, 18:05

Літургія на кожен день, 8 листопада, п'ятниця

(зел) П’ятниця ХХХІ звичайного тижня
Я – син світла. Тому мої слова та вчинки – вже не тільки мої, а Ісусові. Тому мені не потрібно наслідувати хитрощі синів світу цього. Я не мушу їх боятися. Не повинен також брехати та обманювати. Міць Духа робить мене здатним жити у правді, чесності й мирі. Господи, наповни мене сьогодні своєю мудрістю й міццю!

АНТИФОН НА ВХІД

Не покидай мене, о Господи; * мій Боже, не віддаляйсь від мене! * Поспіши мені на допомогу, * Господи, сило мого спасіння! (Пор. Пс 38 (37), 22-23)

КОЛЕКТА
Всемогутній і милостивий Боже, Ти допомагаєш Твоїм вірним гідно і славно служити Тобі ; * дозволь нам без перешкод прямувати до Твоїх обітниць. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рим 15, 14-21
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Певний я, мої брати, за вас, що ви сповнені доброти, сповнені всякого знання і можете інших навчити. Напи­сав я вам дещо сміливіше, брати, мовби нагадуючи вам через благодать, дану мені від Бога, що я є служителем Христа Ісуса між язичниками, виконуючи священицьке служіння Божого Євангелія, щоби жертва язичників ви­явилася прийнятною, освяченою Святим Духом. Тож я маю чим похвалитися в Христі Ісусі щодо Бо­жих справ, бо я не осмілюся говорити про те, чого не вчинив Христос через мене для навернення язичників – словом і ділом, силою знамень і чудес, силою Божого Духа. Отже, від Єрусалима та його околиць і аж до Іліри­ка я завершив Євангеліє Христа. До того ж намагався благовістити не там, де вже було відоме Ім’я Христа, щоб не будувати на чужій основі, як і написано: «Ті, кому не сповіщено про Нього, побачать, і ті, які не почули, зрозуміють». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 98, 1. 2-3аб. 3в-4
Серед народів Бог явив спасіння.
Заспівайте Господу нову пісню, *
бо Він учинив чуда.
Мені вчинила спасіння Його правиця, *
Його святе рамено.
Господь явив своє спасіння, – *
перед очима народів відкрив свою справедливість.
Він згадав свою милість *
і свою справедливість домові Ізраїля.
Всі кінці землі побачили *
спасіння нашого Бога.
Вигукуй Господу, вся земле, – *
вигукуйте радісно, співайте і грайте!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийдіть до Мене, всі струджені та обтяжені, –
і Я дам вам відпочинок!
 
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 16, 1-8
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав до своїх учнів: «Був один бага­тий чоловік, котрий мав управителя, якого звинуватили, нібито він розтрачує його майно. Покликавши його, ска­зав йому: “Що це я чую про тебе? Дай звіт за своє управ­лі ння, бо більше не зможеш розпоряджатися”. Став міркувати собі  управитель: “Що ж мені  робити, адже мій пан позбавляє мене управління? Копати не маю сили, жебракувати соромлюся. Знаю, що зроблю, щоб, коли буду усунений від управлі ння, прийняли мене до своїх домів”. І, покликавши кожного з боржникі в свого пана, за­питав першого: “Скі льки винен ти моєму панові?” Той відповів: “Сто мірок олії”. І сказав він йому: “Візьми свою розписку, швидко сідай і напиши: п’ятдесят”. Потім запитав другого: “А ти скільки винен?” Той відказав: “Сто мірок пшениці”. Каже йому: “Візьми свою розписку й напиши: вісімдесят”. І похвалив пан нечесного управителя, бо той розумно вчинив. Адже сини цього віку розумніші від синів світла у своєму поколінні». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ

Кожен має своє, визначене Богом, завдання; молімося за свя­ту Церкву та всіх людей:
1. Молімося за Святішого Отця, щоби він, із допомогою Свя­того Духа, витривало вів Церкву до спасіння.
2. Молімося за нашого єпископа та всіх священиків, щоб рев­ним і розважливим служінням вони підтримували у вірі Божий народ.
3. Молімося за керівників нашої Батьківщини, щоб їхня праця відзначалася порядністю та мудрістю і приносила ко­ристь громадянам України.
4. Молімося за хворих і стражденних, щоб молитва і Святе Причастя зміцнили їх та додали сил нести їхній важкий хрест.
5. Молімося за померлих, щоб Господь винагородив їх за земні труди вічним спочиванням у Небесному Царстві.
6. Молімося за нас, щоб ми, натхнені Божою благодаттю, вірно виконували всі наші обов’язки.
Господи наш і Отче, вислухай наші молитви і уділи нам бла­годатей, потрібних для вірного виконання наших обов’язків на землі, щоб ми удостоїлися отримати вічне щастя на небе­сах. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай ця жертва стане для Тебе чистою, * а для нас – щедрим даром Твого милосердя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти мені стежку життя покажеш, * наповни мене радістю Твого обличчя, Господи.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: примнож в нас дію Твоєї сили, † щоб ми, поживлені небесними тайнами, * приготувалися отримати ті обітниці, які  несуть Твої дари. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий