Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 7 листопада, четвер
18:08 Середа 0 995
6-11-2019, 18:08

Літургія на кожен день, 7 листопада, четвер

(зел) Четвер ХХХІ звичайного тижня
Сьогоднішнє Євангеліє намагається нам пояснити, якою незвичайною є любов Бога до людини. Наша проблема в тому, що ми дивимося на цю любов з позиції праведної людини. Задоволені своєю праведністю, ми не можемо побачити страждання грішника. Ангели радіють, що хтось навертається. Ця радість є нам ближчою, коли самі собі нагадуємо нашу неволю і чудесне звільнення, здійснене Христом.
Або (біл) Перший четвер місяця
Меса про священицькі покликання, (стор. 123)

АНТИФОН НА ВХІД
Не покидай мене, о Господи; * мій Боже, не віддаляйсь від мене! * Поспіши мені на допомогу, * Господи, сило мого спасіння! (Пор. Пс 38 (37), 22-23)

КОЛЕКТА
Всемогутній і милостивий Боже, Ти допомагаєш Твоїм вірним гідно і славно служити Тобі ; * дозволь нам без перешкод прямувати до Твоїх обітниць. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рим 14, 7-12
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Ніхто з нас не живе сам для себе, і ніхто сам для себе не вмирає. Якщо живемо, – для Господа живемо; якщо вмираємо, – для Господа вмираємо. Отже, чи жи­вемо, чи вмираємо, – ми є Господні! Адже Христос тому і помер, і ожив, щоби панувати і над мертвими, і над жи­вими. Тож чому ти осуджуєш свого брата? Чому свого брата зневажаєш? Адже всі ми станемо перед Божим судили­щем, як написано: «Я живу, – каже Господь, – і схилиться переді Мною кожне коліно, і визнає Бога кожний язик!» Отже, кожний з нас сам за себе дасть відповідь Бо­гові. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ

Пс 27, 1. 4. 13-14
Господні блага прагну я узріти.
Господь – моє світло і моє спасіння. *
Кого мені боятись?
Господь – мого життя твердиня. *
Кого мені жахатись?
Одного просив я в Господа, одного буду шукати: *
щоби в усі дні мого життя †
я перебував у Господньому домі,
бачив насолоду Господню *
і оглядав Його святиню.
Господні блага прагну я узріти.
Я ж маю надію побачити блага Господні *
у живих країні.
З нетерпінням чекай на Господа, будь мужнім, *
нехай зміцняється Твоє серце – Господа очікуй!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Мт 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Прийдіть до Мене, всі струджені та обтяжені, –
і Я дам вам відпочинок!

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 15, 1-10
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу наближалися до Ісуса всі митники та гріш­ники, щоби послухати Його. І нарікали фарисеї та книжники, говорячи, що Він грішників приймає і разом з ними їсть. А Він розпові в їм ось таку притчу, кажучи: «Який чо­ловік із вас, маючи сто овець і загубивши одну з них, не лишає дев’яносто дев’ять у пустелі та не йде за тією, що загубилася, доки не знайде її? І, знайшовши, кладе на свої плечі, радіючи, і, прийшовши в дім, він скликає друзів і сусідів, кажучи їм: “Радійте разом зі мною, бо я знай­шов мою вівцю, яка загубилася”. Кажу вам, що за одного грішника, який кається, радість на небі буде більша, ніж за дев’яноста дев’ятьма праведниками, які  не потребу­ють покаяння. Або яка жінка, маючи десять драхм, якщо загубила одну драхму, не запалює світильника і не замітає дому, шукаючи пильно, доки не знайде? А знайшовши, скли­кає приятельок і сусідок, кажучи: “Радійте разом зі мною, бо я знайшла драхму, що загубилася”. Такою, кажу вам, буває радість у Божих ангелів за одного грішника, який кається». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
У сьогоднішніх притчах говориться, що Бог радіє наверненням грішника; тож наблизьмося до Христа і просімо благодаті істинного покаяння та навернення:
1. Молімося за святу Церкву, щоб до неї повернулися всі християни, що віддалилися від Христа.
2. Молімося за найвищого пастиря Церкви, Святішого Отця, щоб Господь укріплював його у проповідуванні Євангелія.
3. Молімося за в’язнів, щоб вони покаялись і, приймаючи Святе Причастя, знайшли духовний спокій та мир.
4. Молімося за семінаристів, щоб вони, дбаючи про спасіння душ, належно підготувалися до священицького служіння.
5. Молімося за померлих пастирів Церкви, щоб Господь при- йняв їх до Церкви святих у небі.
6. Молімося за нас, щоб ми, попри нашу слабкість та гріхи, молитвою, постом і добрим прикладом допомагали нашим ближнім прийти до Христа.
Боже, найкращий Пастирю, вислухай наші молитви і вчини, щоб Твої вірні жили згідно із заповідями Євангелія та ніколи не покидали Тебе. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай ця жертва стане для Тебе чистою, * а для нас – щедрим даром Твого милосердя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти мені стежку життя пока- жеш, * наповни мене радістю Твого обличчя, Господи.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: примнож в нас дію Твоєї сили, † щоб ми, поживлені небесними тайнами, * приготувалися отримати ті обітниці, які  несуть Твої дари. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.