Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 6 листопада, середа
18:10 Вівторок 0 234
5-11-2019, 18:10

Літургія на кожен день, 6 листопада, середа

(зел) Середа ХХXІ звичайного тижня
Як учень Ісуса, я маю жити любов’ю – і ненавистю. Любов’ю до мого Господа і до кожної людини, яку Він створив і полюбив. Ненавистю до того, що може відібрати в мене Ісуса або завдати кривди ближньому. Господи, дай мені відвагу любові та сили до боротьби з моїм егоїзмом.

АНТИФОН НА ВХІД
Не покидай мене, о Господи; * мій Боже, не віддаляйсь від мене! * Поспіши мені на допомогу, * Господи, сило мого спасіння! (Пор. Пс 38 (37), 22-23)

КОЛЕКТА
Всемогутній і милостивий Боже, Ти допомагаєш Твоїм вірним гідно і славно служити Тобі ; * дозволь нам без перешкод прямувати до Твоїх обітниць. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рим 13, 8-10
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Нікому нічого не будьте винні, за винятком любові одне до одного. Адже хто любить іншого, той ви­конав Закон. Оскільки: «Не чини перелюбу, не вбивай, не кради, не пожадай» та будь-яка інша заповідь містить­ся в цьому вислові: «Люби ближнього свого, як самого себе». Любов не чинить ближньому зла, тож любов – це повнота Закону. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 112, 1-2. 4-5. 9
Щедру людину Бог благословляє.
Блаженна людина, яка Господа боїться, *
і заповіді Його будуть їй вельми до вподоби.
Сильне буде на землі її потомство, – *
рід праведних буде благословенний.
Для праведних в темряві засяяло світло. *
Він милосердний, щедрий і праведний.
Добра людина – та, яка щедра і позичає, – *
у правосудді свої діла буде вести.
Він розсіяв, *
роздав бідним.
Його правда перебуває навіки, *
його сила підіймається в славі.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
1 Пт 4, 14
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні ви, коли вас зневажають за Ім’я Христове,
бо на вас покоїться Дух Божий.
 
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 14, 25-33
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу ішли за Ісусом численні натовпи. Обер­нувшись, Він сказав їм: «Якщо хто приходить до Мене і не зненавидить свого батька та матері, дружини й дітей, браті в і сестер, та ще й душу свою, той не може бути Мої м учнем. Хто не несе свого хреста, а йде слі дом за Мною, не може бути Мої м учнем. Бо хто з вас, бажаючи збудувати вежу, спочатку не сяде й не полі чить коштів, чи вистачить для завершення, щоб, коли покладе фундамент й не зможе докі нчити, всі, які  побачать, не почали сміятися з нього, кажучи, що цей чолові к почав будувати й не спромі гся закі нчити. Або який цар, ідучи війною проти і ншого царя, спер­шу не сяде пора- дитися, чи під силу йому з десятьма ти­сячами ві йська зустрі ти того, хто йде з двадцятьма тися­чами проти нього? Коли ж ні, то як той ще далеко, шле до нього посланці в і запитує про умови миру. Так ото й кожний з вас, хто не відречеться від усього свого майна, не може бути Мої м учнем». Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
Христос очікує від людей самозречення та любові; просімо Господа за святу Церкву і все людство, щоб усі ми могли осягнути обіцяне спасіння:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, сповнений Святим Духом, відважно і з любов’ю керував Христовою Церквою.
2. Молімося за священиків, щоб вони ревно виконували свою апостольську працю і допомагали Божому народові осягнути спасіння.
3. Молімося за вчителів, щоб вони навчали і виховували дітей та молодь в дусі служіння Богові, ближньому і Батьківщині.
4. Молімося за молодь, яка вирішила присвятити себе слу- жінню Господу, щоб вона перемагала спокуси світу і була вірною своєму рішенню.
5. Молімося за померлих, щоб Господь вислухав наші прохання і дав їм вічне спочивання.
6. Молімося за нас, зібраних довкола вівтаря, щоби своїм святим життям ми були угодні Богу, а наші ближні бачили в нас добрий приклад.
Вислухай, Боже, наші молитви і допоможи нам так вести своє земне життя, щоб ми удосто їлися життя небесного. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, нехай ця жертва стане для Тебе чистою, * а для нас – щедрим даром Твого милосердя. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45.

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти мені стежку життя покажеш, * наповни мене радістю Твого обличчя, Господи.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: примнож в нас дію Твоєї сили, † щоб ми, поживлені небесними тайнами, * приготувалися отримати ті обітниці, які  несуть Твої дари. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий