Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
18:52 Субота 0 678
19-10-2019, 18:52

Шанс на нове життя

Із відкриттям “Дому св. Йосифа” у суботу, 19 жовтня, селище міського типу під Харковом перетворилось у справжню оазу милосердя.
Уже протягом 8 років Сестри Малі Місіонерки Милосердя (оріоністки) опікуються реалізацією проекту “Надія” у смт Коротич. Ініціатива покликана дати надію на початок нового життя для самотніх матерів з дітьми. Даний проект складається з трьох етапів, тому відповідно використовується 3 будинки.

Перший будинок, що відкрився у 2011 році, став місцем, де протягом року (можуть бути винятки) молоді одинокі матері, які опинились у важкій життєвій ситуації, отримали підтримку та відповідну допомогу. Одночасно в домі можуть проживати 10 матерів. На жаль, самотні матері, які звертаються за допомогою це переважно колишні діти вулиці або сироти. Для відповідального життя та опіки над дітьми їм бракує знань та досвіду. Тому завдяки співпраці з організацією “Деполь Україна” сестрам вдалося допомогти матерям зберегти дітей, навчити жінок основам догляду за дитиною та домашнього господарства. Багато хто отримав духовну, психологічну та юридичну допомогу.


Волонтерка Ольга розповіла про життя самотніх матерів у домах проекту: “Жінки тут переживають інтенсивний та важкий час. Бачимо зміни, що відбуваються на наших очах. Ті, кого ми вважали найбільш безнадійними часто нас найбільше дивують”. Ольга розповідала про те, як жінки на початку відмовлялись обробляти землю та город, однак наступного року ситуація змінилась. Було видно зацікавлення та бажання серед самих жінок. Навіть почастунок на сьогоднішнє свято готували самі жінки, звичайно ж, з допомогою сестер. “Я бачу зміни у всіх, але це процес, що вимагає багато зусиль”, - підкреслила волонтерка.

Другим етапом проекту стає проживання у “Будинку надії”, що відкрився 2016 року. Сестри оріоністки та “Карітас-Спес Харків” реалізуючи цей проект допомагають мамам бути більш самостійними. Самі матері дбають про своє утримання, підтримують порядок у домі та на території, у разі потреби надається духовна, психологічна та соціальна підтримка.


У домі діє ігрова кімната, в яку приводять дітей з обох будинків. Від моменту відкриття через дім пройшли майже 80 мам і понад 100 дітей. Великою радістю є те, що цей дім допоміг зберегти життя ще ненародженим дітям (бо мами хотіли зробити аборт) та забрати дітей з пологового будинку (якби не цей дім, матері не мали б відповідного помешкання для малюків).


“Дім св. Йосифа”, що відкрився сьогодні – це третій будинок проекту, який дає можливість 8 матерям з дітьми, які пройшли перші два етапи почати цілковито самостійне, сподіваємось нове, життя. Відкриття дому стало можливим завдяки коштам акції “Папа для України”, а також допомозі багатьох спонсорів з-за кордону.


Відкриття дому розпочалось Святою Месою, яку очолив Апостольський нунцій в Україні, архієпископ Клаудіо Гуджеротті, йому співслужили єпископи Станіслав Широкорадюк та Ян Собіло, а також священники з навколишніх парафій. На свято прибула представниця уряду Згромадження сестер оріоністок, а також сестри монахині, що працюють в парафіях Харкова.

Під час проповіді Апостольський нунцій підкреслив, що майбутнє України знаходиться тут, у справі милосердя, а не у тому, що ми перекреслюємо інших людей. Архієпископ подякував усім, хто спричинився до здійснення цього проекту. Підкреслив їх важливу місію, пригадуючи при цьому постать св. Йосифа, який не був рідним батьком Ісуса, але самовіддано дбав про Нього. У цей день найбільш промовистими стали посмішки і слова дітей, а також слоьзи на обличчях матерів. Архієпископ подякував сестрам оріоністкам, бо через свої обійми, серце, руки дають відчути Божу любов та роблять багато добра. На завершення нунцій звернувся до представників влади: ”Ми вам довіряємо цих дітей. Ви є тими, хто має приготувати для них гідне майбутнє. Майбутнє України – Це не лише війна, не лише економічна криза, міжнародні проблеми… Україна народжується в очах цих дітей, вони є надією цієї країни”.


Одна з матерів, які перебувають під опікою сестер, Оксана, говорячи про свої труднощі, підкреслила важливість підтримки для тих, хто переживає кризу. А звертаючись до матерів, які переживають подібну ситуацію, сказала: "Не зупиняйтесь! Завжди йдіть вперед. Вірте у чудеса. Стукайте і Вам відчинять!".


Після Євхаристії відбулось посвячення дому, а також святковий міні-концерт для гостей. Не обійшлося без смачного почастунку, який був приготований руками вдячних матерів, які віднайшли за допомогою добродіїв та сестер шанс на нове життя.

Фотогалерея

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 13:04 П'ятниця 0 78 Передріздвяна зустріч духовенства Галицького та Івано-Франківського деканатів 11 грудня Архієпископ Мечислав Мокшицький традиційно перед різдвяними святами зустрівся зі священиками і монахинями, які служать у Галицькому та Івано-Франківському деканатах, щоб поділитися облаткою та побажати одне одному благодатей Новонародженого Христа.