Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 5 порад від святої щодо нашої буденності
11:34 П'ятниця 0 1 091
8-11-2019, 11:34

5 порад від святої щодо нашої буденності

Святі - наші друзі на шляху до святості. Їхнє життя - це підказки для нас. Свята кармелітка Єлизавета від Пресвятої Трійці ділиться з нами своїми рецептами життя у небі вже сьогодні, коли ще ходимо по землі.   
Єлизавета Катез, народжена у Франції, була екстраверткою з дуже вибуховим і впертим характером. Ці якості змусили її в майбутньому здійснити своє найбільше бажання – вступити на шлях духовного покликання, якому категорично противилась мати Єлизавети, Марія.

Вродлива француженка вже у віці 14 років склала у своєму серці обітниці чистоти, передчуваючи, що Кармель стане її другим домом. Однак свої монаші обіти Єлизавета склала лише у 23 роки. У монастирі кармеліток босих у Діжоні вона взяла ім’я «від Пресвятої Трійці», потім вибрала собі чергове ім’я, яким вона підписувалася у листах – Laudem Gloriae, що означало «на славу величності [Бога]».

Майбутня свята відчувала містичні благодаті, а її духовне життя інтенсивно розвивалося. Про її внутрішню боротьбу та зростання до святості через захоплення щоденністю ми можемо прочитати у численних книгах та листах, які вона написала сама. У такий день, як сьогодні, варто згадати їхній простий та водночас глибокий зміст.

Життя в Богові

«Черпаймо сили з нашого єднання з Ним, любімо Його у правді, віддаймо Йому найкраще, всі великі і маленькі жертви, яких Він зажадає від нас, і черпаймо силу з нашого єднання з Ним. Душа, яка живе під Божим поглядом, почувається зодягнутою у Його силу і смілива в стражданні».

Джерело: Joy in truth

Чи вмієш віддати своє життя Богові? Довіряти Його планам та сумлінно виконувати Його волю? Чи влаштовуєш усе за своїм планом, керуючись приказкою: «Колись буде по-божому, сьогодні я живу по-своєму»?

Радість зі щоденності

«Треба помічати, яким інтимним чином Бог у нас присутній, і займатися усім у своєму житті разом із Ним. Тоді наше життя ніколи не буде банальним. Навіть у повсякденній діяльності, бо ти більше не живеш для цих дій, а виходиш за їхні межі».

Джерело: MCM

Як часто ти скаржишся на своє життя та обов’язки? Ставиш питання про гроші, які повинні приносити уявне щастя, зосереджуєшся на матеріалізмі? Коли встаєш уранці, чи довіряєш Богові кожен день і просиш підтримки у виконанні свого покликання?

Що ти шукаєш?

«Що ти шукаєш? Ти з Ним одне ціле. Мені дуже подобаються ці слова, які отець Лакордер скеровує до Марії Магдалини: “Що ти шукаєш? Немає чого шукати, Маріє. Ти вже знайшли Того, Якого не втратиш. Не питай про Нього більше нікого на землі, нікого на Небі, не кажучи вже про Нього самого більше, ніж кого-небудь іншого”».

Джерело: From the study

Чого ти хочеш у житті? До чого прямуєш? Чи твої цілі ведуть тебе до небес? Чи знаєш, що все, що потрібно для повного щастя, знаходиться поруч із тобою?

Маленьке небо

«Живи з Ним, де б ти не був і що б ти не робив. Прошу нашого Господа, щоб Він сам був твоїм Учителем, твоїм Другом, твоїм Повіреним і твоєю Силою. Нехай Він зробить з твоєї душі маленьке небо, в якому він може відпочити з почуттям щастя. Тож забери звідти все, що може поранити Його божественний погляд».

Джерело: PS

Ставишся до Бога як до Учителя, Друга та Повіреного? Чи розмовляєш із Ним на важкі теми (наприклад, ідучи на адорацію, молячись Розарій) чи телефонуєш своєму другові, матері, брату і намагаєшся вирішити проблеми «по-людськи»?

Початок молитовного заповіту

«Прославляю Тебе, Боже мій, Пресвята Трійце! Допоможи мені цілковито забути про себе, щоб я могла непорушною і спокійною, могла замешкати в Тобі так, ніби моя душа вже була би у вічності. Аби вже нічого не змогло порушити мій спокій, ані вивести мене з Тебе, о мій Незмінний, нехай кожна хвилина щораз глибше мене занурює у Твою Таємницю. Наповни мою душу спокоєм, вчини у ній своє небо, своє улюблене помешкання і місце відпочинку. Аби я ніколи не залишала Тебе самого, а цілковито була твоя, цілковито пильнуючи з вірою, цілковито занурена в адорації і цілковито віддана Твоїй творчій діяльності».

Зображення: Magis Center

Свята Єлизавета від Пресвятої Трійці була повністю віддана Богові, вона насолоджувалась кожним днем, вона знала, що шукає і хоче в житті, вона знайшла своє маленьке небо на землі, а наприкінці своєї духовної подорожі не боялася смерті, навпаки, побачила в ній надію.
А Ти вже знаєш, яким шляхом піти, щоб досягти неба і стати святим?

Переклад КМЦ з AleteiaСвяті дня 08:01 Понеділок 0 1 776 27 червня - довільний спомин святого Кирила Александрійського, єпископа і Вчителя Церкви Кирило Александрійський (†444) став ініціатором скликання Ефеського Собору 431 року, де було проголошено віру християн у нерозривну єдність Божої та людської природ у Христі.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.