Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 19 жовтня – довільний спомин святих Йоана де Бребефа й Ісаака Жоге, пресвітерів і мучеників
08:13 Субота 0 710
19-10-2019, 08:13

19 жовтня – довільний спомин святих Йоана де Бребефа й Ісаака Жоге, пресвітерів і мучеників

Ісаак Жоге і Йоан де Бребеф були серед восьми місіонерів-єзуїтів, які в XVII столітті загинули в Канаді мученицькою смертю.
Йоан де Бребеф (1593–1649) народився в нормандській шляхетній родині. 1617 року вступив у Товариство Ісуса. Отримав хорошу філософсько-теологічну освіту, був висвячений на священника й деякій час викладав.

Французький провінціал єзуїтів обрав Йоана для служіння в далеких землях, і 1625 року той відплив на терени нинішньої Канади, де Товариство саме почало місію серед корінних мешканців. Працював серед гуронів, вивчав їхню мову й культуру. Для майбутніх місіонерів уклав французько-гуронський словник і розробив граматику гуронської мови. Прагнув передати Христову любов і дбав про навернення місцевих племен. Під час епідемії віспи чимало гуронів прийняли християнство; Йоан де Бребеф уділяв таїнства новонаверненим і допомагав хворим.

1649 року його захопили в полон ірокези, які ворогували з гуронами. Єзуїт витримав тортури й загинув мученицькою смертю разом з товаришами.

Зображають святого в єзуїтському вбранні. Атрибути – книга, інколи пальмова гілка

Ісаак Жоге (1607-1646) народився в Орлеані, у купецькій родині. Навчався в єзуїтському коледжі, а 1624 року вступив до Товариства. Під час новіціату познайомився з Йоаном де Бребефом.

Після свячень 1636 року вирушив на місію до Канади, до гуронів. Допомагав будувати місійну ділянку. 1642 року потрапив у полон ірокезів, зазнав тортур і втратив пальці, проте зміг утекти. Від Папи Урбана VIII отримав особливий дозвіл надалі, попри каліцтво, служити Меси.

1646 року вирушив до ірокезів, аби домовитись і встановити мир, але був забитий одним ударом сокири.

Зображають його в єзуїтському вбранні з раною на голові та зі складеними руками, на яких бракує пальців, часто з опущеним поглядом.

Йоан та Ісаак канонізовані разом із іншими єзуїтськими мучениками 1930 року. Покровителі Канади.

Упорядкувала Юлія Бойко 

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Святі дня 08:41 Четвер 0 40 14 листопада Церква згадує святого Лаврентія Дублінського, єпископа Лоренс, або ж Лаврентій, Уа Туатейл (чи О’Тул; 1128–1180) походив із вельможого роду, який на час народження святого вже не мав влади. Народився в графстві Кілдер і мешкав із батьками в родинному замку.