Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 20 жовтня, неділя

Літургія на кожен день, 20 жовтня, неділя

(зел) XXІХ Неділя звичайного періоду (Початок місійного тижня)
Скільки разів нас Господь запевняє, що Бог вислухає наші молитви? А скільки разів людина не вірить чи сумнівається, що Бог її почує? Нашим завданням є ревно молитися та бути вірним в усьому, чого Бог від нас просить. Потім дістанемо відповідь і на Ісусове запитання: «Чи знайде Син Чоловічий віру, коли прийде на землю?»

АНТИФОН НА ВХІД
До Тебе я взиваю, бо Ти вислухав мене, о Боже; * нахили до мене Твоє вухо, вислухай моє слово. * Хорони мене, як зіницю ока, * сховай мене в тіні крил Твоїх.

Мовиться «Слава во вишніх»

КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, вчини, щоб наша воля була завжди відданою Тобі  * та щоб ми щирим серцем пості йно служили Твоїй величі. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вих 17, 8-13
Читання з Книги Вихід.
Тими днями надійшов Амалек і воював з Ізраїлем у Рефідимі. Сказав Мойсей до Ісуса Навина: «Вибери нам людей та вийди вранці в бій з Амалеком; я ж стану на вершині пагорба з жезлом Божим у руці». Зробив Ісус Навин так, як повелів йому Мойсей, і по­чав битися з Амалеком. А Мойсей, Аарон та Хур вийшли на вершину пагорба. І сталось: як піднімав руки Мойсей, то перемагав Ізраїль, а як опускалися його руки, то пе­ремагав Амалек. Коли ж руки Мойсея обважніли, взяли камінь та й підклали йому, і він сів на ньому; Аарон же і Хур підтримували йому руки, один з одного боку, дру­гий з другого. І були його руки стійкими аж до заходу сонця. І розгромив Ісус Навин Амалека та його людей вістрям меча. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 121, 1-2. 3-4. 5-6. 7-8
Бог-Сотворитель – наша допомога.
Піднесу мої очі на гори. *
Звідки ж прийде мені поміч?
Моя поміч – від Господа, *
який вчинив небо і землю.
Твоїй нозі Він не дасть спіткнутись, *
не задрімає твій Сторож.
Адже не засне і не задрімає *
Ізраїля Сторож.
Господь – твій Сторож, *
Господь – тінь твоя по твоїй правиці.
Вдень сонце тебе не спалить, *
а вночі – місяць.
Господь тебе від усякого зла буде охороняти, – *
Він оберігатиме твою душу.
Господь буде охороняти твій вхід і твій вихід – *
віднині і довіку.

ДРУГЕ ЧИТАННЯ
2 Тим 3, 14 — 4, 2
Читання з Другого послання святого апостола Павла до Тимотея.
Улюблений! Ти тримайся того, чого ти навчився і що тобі довірено, пам’ятаючи, від кого ти навчився. І ти з дитинства знаєш Святі Писання, які можуть тебе зро­бити мудрим для спасіння через віру, що є у Христі Ісусі. Усе Писання богонатхненне й корисне для навчання, для докору, для виправлення, для виховання в праведності, щоби Божа людина була досконала, на всяке добре діло споряджена. Свідчу перед Богом та Ісусом Христом, який має су­дити живих і мертвих під час свого приходу і у своєму Царстві. Проповідуй Слово, наполягай вчасно і невчас­но, докоряй, потішай, закликай – з усякою терпеливістю і повчанням. Слово Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Євр 4, 12
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слово Боже – живе і діяльне,
воно розрізняє думки і наміри серця.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 18, 1-8
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Ісус розповів своїм учням притчу, що треба завжди молитися і не занепадати духом, кажучи: «В яко­мусь місті був один суддя, який Бога не боявся і людей не шанував. Була в тому місті й вдова, яка приходила до нього й говорила: “Вчини мені правосуддя супроти мого противника”. А він довгий час не хотів, та згодом сказав собі: “Хоч я і Бога не боюся, і людей не шаную, але через те, що мені докучає ця вдова, вчиню їй правосуддя, щоб, кінець кінцем, не прийшла та не побила мене”». І промовив Господь: «Послухайте, що каже цей не­праведний суддя. То хіба Бог не вчинить правосуддя для вибраних свої х, які кличуть до Нього день і ніч? Чи буде Він зволікати щодо них? Кажу вам: Він вчинить для них правосуддя негайно. Однак, як прийде Син Людський, то чи знайде Він віру на землі?» Слово Господнє.

Мовиться “Вірую”

МО­ЛИ­Т­ВА ВІ­Р­НИХ
Натхнені Божим Словом вознесімо молитву як священицьке служіння Божого народу:
1. Мо­лі­мо­ся за Свя­ті­шо­го От­ця, єпи­с­ко­пів та свя­ще­ни­ків, щоб, ре­в­но про­по­ві­ду­ю­чи Го­с­по­д­нє Сло­во, во­ни вла­с­ним пра­ве­д­ним жит­тям утве­р­джу­ва­ли ві­ру Бо­жо­го на­ро­ду.
2. Мо­лі­мо­ся за місійне діло Церкви та місійні покликання, щоб ніколи не забракло людей, які проголошують в усьому світі Божу Славу.
3. Мо­лі­мо­ся за ба­ть­ків, щоб во­ни ще зма­л­ку ске­ро­ву­ва­ли до Бо­га се­р­ця сво­їх ді­тей.
4. Мо­лі­мо­ся за хво­рих і по­ми­ра­ю­чих, щоб Го­с­подь дав їм роз­ра­ду та на­ді­ю.
5. Мо­лі­мо­ся за по­ме­р­лих, щоб Го­с­подь бла­го­во­лив при­йн­я­ти їх до сво­го Цар­с­т­ва.
6. Молімося за нас, тут присутніх, щоб ми, зміцнені словом і Тілом Христа і підтримані заступництвом Діви Марії, яка представляє наші прохання своєму Синові, відкривалися на потреби наших братів і сестер по всьому світу, і в дусі любові допомагали місійному ділу Церкви.
Го­с­по­ди Ісу­се Хри­с­те, Ти сам за­охо­чу­єш нас до мо­ли­т­ви, вчи­ни; щоб не тіль­ки хра­ми, але й на­ші ро­дин­ні до­мів­ки на­по­в­ню­ва­ли­ся ре­в­ною мо­ли­т­во­ю. Ко­т­рий жи­веш і ца­рю­єш наві­ки віч­ні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам ві льним серцем служити при Твої х дарах, * щоб за допомогою Твоє ї освячуючої благодаті ми очистилися цими тай- нами, які  звершуємо. Через Христа, Господа нашого.

Префація на Неділі звичайного періоду №  21-22

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось очі Господа на тих, що Його бояться, * що уповають на Його ласку, * щоб рятувати їхнє життя від смерті * і живити їх у голоднечі. (Пс 33 (32), 18-19)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи: нехай участь у небесних  тайнах  допоможе  нам  у  земному  житті  * і приготує до вічного. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 16 жовтня, середа (зел) Середа ХХVIІІ звичайного тижня
Засуджуючи фарисеїв за їх лицемірство і любов до пошанувань, Христос не хоче сказати, що не дбає про них. Він тільки хоче їх захищати від них самих, а інших від їх жадібності. Він досконало знає, наскільки руйнівними спокусами є влада і багатство і як легко ошукатися добробутом. Провокуючи їх до бурхливої реакції, Ісус намагається дістатися їх душі, показати те знищення, яке чинить в серці людини лукавство, і допомогти спастися від цієї смертельної небезпеки.
Або: (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ, монахині
Св. Ядвіга народилася близько 1174 року. Вона була дочкою графа Андехс. Виховання та ґрунтовну освіту отримала вдома і в бенедиктинок у Кітцінгені. В тринадцять років вийшла заміж за князя Генріха Бородатого, з котрим мала сімох дітей. Допомагала чоловікові в правлінні та збереженні миру, пережила смерть чоловіка і дітей. Її найулюбленіший син, Генріх Побожний, загинув у битві з татарами під Легніцею. Останні роки свого життя вона провела в монастирі цистерсіанок в Требниці, який сама заснувала, де її дочка Гертруда була настоятелькою. Померла 15 жовтня 1243 року. Її реліквії зберігаються в Требниці.
Спільні Меси: про монахиню
Або: (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ МАРІЇ АЛАКОК, діви
Св. Маргарита Марія народилася у 1647 році в Бургундії. В 24 роки вступила до монастиря візиток в Паре-ле-Моніаль. Під час об’явлень Господь Христос явив їй своє серце, яке палало любов’ю до людей і спрагле їхньої любові, і бажав установлення в п’ятницю після октави Божого Тіла свята Його Серця для відшкодування зневаг, яких Він зазнає у Пресвятому Причасті. Св. Маргарита Марія зазнала великих страждань, поки повірили у її місію. Померла 17 жовтня 1690 року.
Спільні Меси: про одну діву