Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Паломництво медичних працівників до Бердичівської Богородиці
11:16 Неділя 0 325
20-10-2019, 11:16

Паломництво медичних працівників до Бердичівської Богородиці

​​​​19 жовтня до Всеукраїнського cанктуарію Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві відбулося паломництво медичних працівників, з нагоди літургійного спомину святого Луки Євангеліста, який є покровителем лікарів. Організатором та ідейним натхненником паломництва є єпископ Віталій Скомаровський, ординарій Луцької дієцезії.
Розпочалося паломництво з реєстрації та представлення учасників, які прибули з різних міст України. Цього року до Бердичева прибули понад 80 медичних працівників з Житомира, Києва, Хмельницького, Одеси, Хмільника, Довбишу, Козятину, Мостицької, Коростишева та Луцька. Також до них доєдналися медичні працівники з Бердичева.


Цього року конференцію для учасників провів відомий професор з Польщі – Богдан Хазан з Інституту Родини у Варшаві. Тема конференції: «Етичні аспекти людського життя та продовження роду».

Професор Хазан відомий через скандальну справу з відмовою зробити аборт. З огляду на це, у конференції він піднімав питання співвідношення совісті та обов'язків медперсоналу, зазначив небезпеки, які чатують на тих, хто хоче віддано реалізовувати величне покликання лікаря, але протистоїть сучасній системі, що хоче перетворити медичного працівника у звичайного бездушного надавця послуг. 

Окремий блок конференції був присвячений позиції католицького медичного працівника, який прислухається до своєї совісті та не відкидає її застережень, а також підтримці тих, хто прагне дбати про справжнє добро пацієнта. 


Центральним моментом паломництва стала Служба Божа, яку очолив єпископ Віталій Скомаровський, а йому співслужили: отець  Анатолій Товкан СМ з Києва, отець Ярослав Ольшевський SAC з Житомира, отець Юзеф Богуш SDB з Коростишева, отець Володимир Совінський ОР з Хмельницького та отець Леонід Ярошинський SAC з Довбишу.


«Визнаємо Христа – це лише вчинками нашої мужності, стійкості, героїзмом, але ми завжди визнаємо Христа, коли визнаємо істину, правду. Це відбувається і тоді коли ми визнаємо власну неміч. Що ми не є героями, що ми не маємо сили, що ми не можемо так жити, дуже часто згідно з нашим сумлінням. Це і є визнання Христа, Христос є правдою. Тому, коли ми каємося в своїй слабкості, немочі, то ми визнаємо Христа і тоді ми можемо відкриватися на силу Святого Духа» - підкреслив у проповіді єпископ Скомаровський.


На завершення Служби Божої відбулося виставлення Пресвятих Дарів та молитва Розарію. Завершальним етапом паломництва став обід для учасників паломництва.

Максим Железницький

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 13:05 Четвер 0 50 Вікендові реколекції “Celle di Cortonа” у Красилові Вихідні, з 25 по 27 жовтня, ми, Францисканська Молодь, провели разом у Красилові, де відбувались чергові реколекції під назвою Celle di Cortona. У це невелике містечко з’їхались молоді люди звідусіль: з Києва, Дніпра, Львова, Вінниці, Хмельницького, Староконстянтинова і т. д.