Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Урочистість на честь святої Терези від Ісуса в Бердичеві
10:01 Четвер 0 158
17-10-2019, 10:01

Урочистість на честь святої Терези від Ісуса в Бердичеві

У вівторок, 15 жовтня, у Всеукраїнському санктуарії Матері Божої Святого Скапулярію у Бердичеві відзначили урочистість святої Терези від Ісуса, яка є Вчителем Церкви, реформаторкою та засновницею ордену Босих Кармелітів.

На початку відбулася молитва Розарію, яка лунала різними мовами, адже до санктуарію прибули паломники з Казахстану, які мандрують Україною слідами блаженного Владислава Буковинського, який народився у Бердичеві. Цього року прибули також сестри-монахині з Кореї, які служать у Казахстані.


Урочисту Службу Божу очолив єпископ Віталій Кривицький SDB, ординарій Київсько-Житомирської дієцезії. Йому співслужили: брати Босі Кармеліти на чолі з делегатом в Україні о. Юзефом Кухарчиком OCD та настоятелем парафії о. Рафаїлом Мишковським OCD, а також декан Бердичівського деканату о. Андрій Ковалевський та о. Казимір Шульчус, який прибув з паломниками з Казахстану.


На початку Святої Меси настоятель парафії Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії, отець Рафаїл Мишковський OCD, привітав єпископа Віталія та подякував йому за можливість спільного відзначення урочистості святої Терези від Ісуса. 


У проповіді єпископ Віталій окремо зупинився на гаслі святої Терези від Ісуса - "Бог сам вистачить", яке було розміщено біля вівтаря.

«Сьогодні той день, коли ми згадуємо святу Терезу, яка для себе могла в певних моментах, а взагалі в цілому житті повторювати гасло, яке написано на декорації – Бог сам вистачить. Існують певні ситуації, де Бога вистачає, він є фундаментом. Існують певні люди, які можуть собі це зачерпнути, і сказати: а так, ну то тоді не треба працювати, не треба нічого робити, Бога мені вистачить, він сам про все подбає. Буду навіть тут в санктуарії молитися цілий день, а Він про мене подбає. Ні! Бог об’єктивно каже до людини і ціле Святе Письмо в іншому моменті скаже: якщо хтось не працює, то не підходь до столу. І це так само каже Бог, і це потрібно почути. Але це слово дає нам можливість, щоб ми повірили дещо більше, ніж це робимо кожного дня. І повірили, що для того, щоби наприклад зцілитися в якійсь ситуації, то лікар, той чи інший психолог, в іншій ситуації – юрист, він не допомагає Богу, а є знаряддям. Нам часом здається, що Бог мені подарує зцілення, але йому допоможе лікар. Ні, лікар буде знаряддям, а не помічником Бога. Він буде продовженням Його рук, але це Бог буде робити свою справу. Часом з лікарем, часом, можливо, без лікаря, але це знає сам Бог» -  підкреслив у проповіді єпископ  Кривицький.

Наприкінці Євхаристії молодь парафії подякувала пастирю дієцезії за його участь у святі та виголошене слово. Єпископ Віталій також звернувся до паломників з Казахстану з подячним словом.  


По завершенню Служби Божої відбулося вшанування мощей святої Терези від Ісуса.

Максим Железницький

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 13:05 Четвер 0 50 Вікендові реколекції “Celle di Cortonа” у Красилові Вихідні, з 25 по 27 жовтня, ми, Францисканська Молодь, провели разом у Красилові, де відбувались чергові реколекції під назвою Celle di Cortona. У це невелике містечко з’їхались молоді люди звідусіль: з Києва, Дніпра, Львова, Вінниці, Хмельницького, Староконстянтинова і т. д.