Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 19 жовтня, субота
18:10 П'ятниця 0 535
18-10-2019, 18:10

Літургія на кожен день, 19 жовтня, субота

(зел) Субота ХХVIІІ звичайного тижня
Святий Йоан Павло ІІ застерігає нас від небезпеки закам’янілості люд- ського серця. «Богохульство проти Святого Духа є гріхом, що чинить людина, яка прагне на підставі вигаданого права перебувати в стані гріха і таким чином відкидає спасіння.» Звернімося до Господа з проханням, щоб наділив нас радикальною щирістю та істинною покорою, особливо під час визнання наших гріхів та провин.
Або (черв) довільний спомин свв. ЙОАНА ДЕ БРЕБЕФ, ІСААКА 
ЖОГА, пресвітерів, і сподвижників, мучеників
Йоан де Бребеф, котрий народився 25 березня 1593 року в Нормандії, та Ісаак Жога, котрий народився 10 жовтня 1607 року в Орлеані, були французькими єзуїтами. Після закінчення відповідного навчання і отримання рукоположення у пресвітери їх було направлено на місію до Канади, де вони працювали серед індіанських племен ірокезів і гуронів. В середині XVII століття, разом з шістьма іншими єзуїтами, пресвітери загинули мученицькою смертю від рук індіанців. Вони є покровителями Канади.
Спільні Меси: про багатьох мучеників
Або (біл) довільний спомин св. ПАВЛА ВІД ХРЕСТА, пресвітера
Св. Павло народився у місті Овада у П’ємонті в 1694 році. Ще в молодості він любив молебень до страстей Господніх. Деякий час вів життя пустельника, потім став пресвітером і заснував конгрегацію Пасіоністів, метою якої є поширювання молебня до страстей Господніх і покаяння. Священицьке життя провів у суворому зреченні та проголошуванні місійних проповідей. Помер св. Павло в Римі 18 жовтня 1775 року.
Спільні Меси: про одного пастиря

АНТИФОН НА ВХІД
Коли  Ти,  Господи,  зважатимеш  на  провини, * о Господи, хто встої ться? * Та в Тебе є прощення, Боже Ізраїля.

КОЛЕКТА

Просимо, Господи: нехай Твоя благодать завжди попереджає нас і супроводжує, * щоб ми безустанно бажали творити добрі діла. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти благоволив явити блаженну надію вічного царства вчинками і пролиттям крові святих Йоана, Ісаака та їх сподвижників; † за їхнім заступництвом милостиво вчини, * щоб день у день зміцнювалась віра християн. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Боже, Ти дав святому пресвітеру Павлу надзвичайну любов до хреста, † нехай він випросить нам благодать у Тебе, * щоб ми, наслідуючи його приклад, відважно несли свій хрест. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Рим 4, 13. 16-18
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян.
Брати! Не Законом дано обітницю Авраамові та його нащадкам, що він стане спадкоємцем світу, а через пра­ведність віри. Через це обітниця, – щоб вона була з благо­даті, аби бути непорушною для всіх нащадків, – є з віри; і не тільки для того, хто від Закону, а й для того, хто є з віри Авраама, який для нас усіх є батьком; як ото на­писано: «Я настановив тебе батьком багатьох народів» – перед Богом, у якого він повірив, який оживляє мертвих та називає те, що не існує, як існуюче. Він, усупереч сподіванню, повірив надії, що стане батьком багатьох народів, згідно зі сказаним: «Таким буде твоє потомство». Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 105, 6-7. 8-9. 42-43
Бог про завіт свій завжди пам’ятає.
Нащадки Авраама – Його слуги, *
сини Якова – Його обранці!
Він є Господом, нашим Богом, *
суди Його – на всю землю.
Він навіки заховав у пам’яті завіт свій, *
слово, яке заповів для тисячі родів:
завіт, який уклав з Авраамом, *
свою присягу Ісааку.
Адже Він згадав своє святе слово *
до свого слуги Авраама,
І свій народ в радості Він вивів, *
з веселощами – своїх обранців.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 15, 26б. 27а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Дух істини засвідчить про Мене.
І ви свідчити будете.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 12, 8-12
† Читання святого Євангелія від Луки.

Того часу Ісус сказав своїм учням: «Кажу вам: кожно­го, хто виз- нає Мене перед людьми, Син Людський визнає перед Божими ангелами, а хто відрікся від Мене перед людьми, від того Він відречеться перед Божими ангелами. Кожному, хто скаже слово проти Сина Людського, проститься йому, а тому, хто зневажить Святого Духа, не проститься. Коли приведуть вас до синагог, до правителів, до вла­ди, – не журіться, що або як захищатися чи що сказати, бо Святий Дух саме в ту мить навчить вас, що треба ска­зати». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом Пресвятої Діви Марії просімо Господа про благодаті та чесноти, необхідні святій Церкві і всьому Божому народові:
1. Молімося за святу Церкву, щоб серед усіх її слуг панував дух розсудливості, терпимості і доброзичливості.
2. Молімося за Святішого Отця, щоби Господь укріпив його своєю міццю і завжди допомагав йому нести хрест своїх обо- в’язків.
3. Молімося за керівників країн, щоб вони дбали передусім про благо довірених їм народів.
4. Молімося за тих, які потрапили у тенета гріха, нехай заступництво Пресвятої Діви Марії допоможе їм подолати спокуси і вистояти у боротьбі зі злом.
5. Молімося за наших близьких померлих, за померлих місіо- нерів та всіх, хто був залучений у місійне діло Церкви, щоб вони отримали благодать споглядати Боже обличчя у Царстві Небесному.
6. Молімося за нас, щоб Господь дарував нам благодать смирення і щоб ми не осуджували наших ближніх, а допомагали їм боротися з гріхом.
За заступництвом Марії, Твоєї Матері, просимо Тебе, Господи: вислухай наші молитви на землі і прийми нас до вічного щастя на небесах. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Го­с­по­ди, при­йми мо­ли­т­ви і при­но­шен­ня Тво­їх ві­р­них, * і за­вдя­ки уча­с­ті у свя­тих тай­нах при­ве­ди нас до не­бе­с­ної сла­ви. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АН­ТИ­ФОН НА ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Ба­га­тії збі­д­ні­ли й го­ло­ду­ють, * а тим, що Го­с­по­да шу­ка­ють, ні­яко­го бла­га не за­бра­к­не.

МО­ЛИ­Т­ВА ПІ­С­ЛЯ ПРИ­ЧА­С­ТЯ
Го­с­по­ди, сми­рен­но бла­га­є­мо Твою ве­лич, † щоб ми, по­жи­в­ле­ні свя­щен­ним Тілом і Кро­в’ю, * ста­ли со­п­ри­ча­с­ни­ка­ми Тво­єї бо­же­с­т­вен­ної приро­ди. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.