Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 20 липня, субота
17:54 П'ятниця 0 208
19-07-2019, 17:54

Літургія на кожен день, 20 липня, субота

(зел) Субота ХV звичайного тижня
Ісус чинить чудо зцілення у суботу. Фарисеї у своїй гордині приписали собі право осуду цього факту. Тим самим, вони несвідомо здійснили пророцтво, сказане пророком Ісаєю. Не вони, однак, будуть переможцями у цьому процесі, хоча, як ми знаємо, вони доведуть до виконання вироку. Переможе Він, котрий дозволить себе осудити і засудити. Переможе і видасть вирок: пробачення. Тому на Його Ім‘я, котре звучить «Бог спасає», ми можемо покладати надію.
Або (черв) довільний спомин св. АПОЛЛІНАРІЯ, єпископа і мученика
Св. Аполлінарій був першим єпископом Равенни. Вінець мучеництва здобув близько 200 року.
Спільні Меси: про одного мученика (стор. 123)


АНТИФОН НА ВХІД
Я в моїй правді Твоє лице побачу * і насичусь, коли явиться Твоя слава. (Пор. Пс 17 (16), 15)

КОЛЕКТА
Боже, Ти являєш тим, хто помиляється, світло Твоєї правди, щоб вони могли повернутися на дорогу праведності, † вчини, щоб ті, хто звуть себе християна- ми, відкинули усе, що суперечить гідності цього Імені, * і дбали про те, що з ним згідне. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
Або:
Просимо Тебе, Господи: веди Твоїх вірних дорогою вічного спасіння, † яку своїм навчанням та мучеництвом вказав святий єпископ Аполлінарій, * і вчини за його заступництвом, щоб ми, дотримуючись Твої х заповідей, * разом із ним здобули вінець слави. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Вих 12, 37-42
Читання з Книги Вихід.
Тими днями рушили сини Ізраїля в дорогу від Рам­сесу до Суккот, десь шістсот тисяч чоловіків, що йшли пішо, не рахуючи дітей. І мішаного народу сила знялось із ними, і вівці й худоба, дуже велика отара. З тіста, що взяли з Єгипту, понапікали вони опрісноків; бо тісто ще не заквасилося; їх бо виганяли з Єгипту, то вони не мог­ли гаятись та й навіть не приготували собі припасів на дорогу. Проживали ж сини Ізраїля в Єгипті років чоти­риста тридцять. І по чотириста тридцятьох роках, цього самого дня, усі полчища Господні вийшли з Єгипту. Та ніч була ніччю чування для Господа, коли вивів їх із землі Єгипетської. Тому ніч це Господня, щоб чували в ній на честь Господа всі сини Ізраїля з роду в рід. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 136, 1-2. 23-24. 10-11. 12-13. 14-15
Славмо повіки милосердя Боже.
Прославляйте Господа, бо Він добрий, *
бо милість Його навіки.
Хваліть Бога над богами, *
бо милість Його навіки.
Оскільки Він згадав нас у приниженні нашім, *
бо милість Його навіки;
і звільнив нас від ворогів наших, *
бо милість Його навіки.
Хто побив Єгипет в його первородних, *
бо милість Його навіки;
і вивів з-посеред них Ізраїля, *
бо милість Його навіки.
Рукою сильною і простягненим раменом, *
бо милість Його навіки;
хто розділив Червоне море навпіл, *
бо милість Його навіки.
І перевів Ізраїля через нього, *
бо милість Його навіки;
фараона та його військо скинув у Червоне море, *
бо милість Його навіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
2 Кор 5, 19
Алілуя, алілуя, алілуя.
Бог у Христі примирив світ із собою,
і доручив нам слово примирення.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 12, 14-21

† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу фарисе ї вийшли і вчинили про­ти Ісуса змову – як Його по­губити. Ісус же, дові давшись про це, пі­шов зві дти. За Ним пішло багато лю­дей, і Він оздоровив їх усі х, але застері г їх, щоб не вияв­ля­ли Його, аби збулося сказане через пророка Ісаю, який промовляв: «Ось Мій Слуга, якого Я обрав, Мій Улюблений, якого впо­до­ба­ла душа Моя; Я покладу Духа Мого на Нього, і Він сповіща- тиме суд на­родам. Він не буде перечити, не буде кричати, ніхто не почує на майда­нах Його голосу. Надламаної тростини Він не до­ламає і тлі ючого ґнота не зага­сить, доки не доведе правосуддя до пе­ре­мо­ги. І на Його Ім’я будуть наді ятися на­роди!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом Пресвятої Діви Марії звернімося до Господа Бога з нашими щирими молитвами:
1. Молімося, щоб Господь обдарував силами і здоров’ям Святі- шого Отця.
2. Господи, подаруй Україні та світові істинний мир.
3. Боже, дай здоров’я хворим, розраду засмученим і благодать доброї смерті тим, хто помирає.
4. Господи, благослови всіх, хто до Тебе взиває.
5. Господи, дай всім померлим вічне спочивання.
6. Господи, обдаруй нас, своїх дітей, благодатями і підтримуй нас на всіх дорогах життя.
Господи наш і Боже, Ти через Ісуса Христа спас світ, допоможи нам гідно користатися Твоїми дарами і допомагати нашим ближнім також осягнути спасі ння. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Поглянь, Господи, на дари Церкви, яка благає Тебе, † і переміни їх на духовну поживу для Твоїх вірних, * щоб вони, приймаючи її, зростали у святості. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Пташина знаходить собі  хатку, і ластівка собі гніздечко, * куди кладе своїх писклят: * а я жертовники Твої, Господи сил, Царю мій і мій Боже! * Щасливі, що живуть у Твоїм домі; * вони повіки Тебе хвалять. (Пор. Пс 84 (83), 4-5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Поживлені Твоїми дарами, просимо Тебе, Господи, † щоб завдяки участі у цьому таїнстві * примножувалися в нас його спасенні плоди. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
17:34 Неділя 0 50 Літургія на кожен день, 26 серпня, понеділок (зел) Понеділок ХХI звичайного тижня
Дорога в Царство має три етапи: очищення, просвітлення і з’єднання з Богом. Якщо ми ще не бачимо ясно Божих доріг, то нам належить очищати своє серце від пристрастей. Інакше ми не зможемо йти далі.
Або (біл) довільний спомин ПДМ  ЧЕНСТОХОВСЬКОЇ
Владислав, князь міста Ополє, побудував на Ясній Горі монастир для паулінів і віддав їм під опіку образ Божої Матері, який вшановувався у його замку. Незабаром образ став відомим: він був чудотворним. Його культ ще більше поширився після вдалої оборони Ясної Гори під час шведської навали у XVII столітті. У 1717 році образ був урочисто коронований. Зараз ікона Ченстоховської Богоматері є однією з найбільш шанованих ікон, до якої відбуваються чисельні паломництва.
Спільні Меси: про Пресвяту Діву Марію (стор. 126)


Літургійний зошит 17:55 Середа 0 186 Літургія на кожен день, 22 серпня, четвер Кінцеві слова притчі про бенкет Царя, який справив учту своєму синові, завжди вводять нас у неспокій. Якщо мало вибраних, то що буде зі мною? Хибним було б думати, що забракне місця комусь із нас. Господь приготував місце усім, і ми отримали запрошення. Але сьогоднішньою притчею Він хоче сказати дещо інше. Він прагне нагадати, що дорогу спасіння можливо подолати та дійти до Нього через старання і труд. Отож приймімо Боже запрошення. Якщо ж нехтуємо ним, то втратимо дуже багато.
ПРЕСВЯТОЇ ДІВИ МАРІЇ ЦАРИЦІ (біл) Обов’язковий спомин
Придивляючись до давніх і теперішніх імператриць і цариць, можемо підсумувати, що таке звання «не належить» Пресвятій Діві Марії. У світі це звання представницьке, публічне, а Марія – тиха служниця Господня. І Царство Її Сина триває вічно. Тому весь християнський світ, вшановуючи Її як Надзвичайну Небесну Царицю, правдиву, покірну нашу заступницю, огортає Її такою великою і належною пошаною.