Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Свята Меса в колишньому храмі отців кармелітів у Львові
13:05 Четвер 0 204
20-06-2019, 13:05

Свята Меса в колишньому храмі отців кармелітів у Львові

18 червня 2019 року у колишньому кармелітському храмі святого Архангела Михаїла у Львові, яким тепер користуються греко-католицькі монахи студити, вперше після ІІ світової війни відправлено Святу Літургію Римського обряду.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

У двадцяту річницю беатифікації отця Хіларія Янушевського, кармеліта і мученика з Дахау, котрий свого часу розпочинав там монаше життя і склав свої перші монаші обітниці, архієпископ Мечислав Мокшицький очолив подячну Святу Месу, на яку з’їхалися кармеліти з України, Польщі та Литви. Прибули також священики, богопосвячені особи і миряни Львівської Архідієцезії та греко-католицький отець василіянин з Червонограду.

На порозі храму гостей зустріли отці студити, а ієромонах Йона виголосив вітальне словом перед початком Святої Меси.

Разом з архієпископом Мечиславом Мокшицьким співслужили єпископ-помічник Едуард Кава, Генеральний вікарій Львівської Архідієцезії отець інфулат Юзеф Павлічек, Настоятель Польської Провінції кармелітів святого Йосифа отець Богдан Меґер. У проповіді архієпископ Мечислав Мокшицький наблизив присутнім у храмі постать блаженного Хіларія Янушевського, котрого в числі 108 мучеників ІІ світової війни беатифікував святий Йоан Павло ІІ. Митрополит також із вдячністю зазначив, що кармеліти служать і у Львівській Архідієцезії
.
Отець Богдан Меґер O.Carm. зі зворушенням подякував архієпископу Мечиславу Мокшицькому за ініціативу та сприяння сьогоднішній урочистості. Окремо склав подяку монахам студитам.

Під час паломництва до Львова кармеліти з України, Польщі та Литви побували на Личаківському цвинтарі, де помолилися перед гробівцем, де поховані їхні співбрати. У Митрополичій Курії відбулася зустріч кармелітів із архієпископом Мечиславом Мокшицьким.

Костянтин Чавага

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий