Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 10-ліття беатифікації сестри Марти Вєцкої і новий санктуарій у Снятині
11:18 Середа 0 527
30-05-2018, 11:18

10-ліття беатифікації сестри Марти Вєцкої і новий санктуарій у Снятині

У 10-ту річницю беатифікації блаженної Марти Вєцкої архієпископ Митрополит Львівський Мечислав Мокшицький підніс до гідності санктуарію парафіяльний храм Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, розташований у Снятині на Івано-Франківщині. Про це він оголосив увечері 26 травня під час зустрічі з учасниками IX паломництва до гробу блаженної Марти Вєцкої, яке проходило під гаслом «Молитися. Приймати. Виходити». Це вже шістнадцятий санктуарій на терені Львівської архідієцезії.
Про це повідомляє Львівська архідієцезія.

Разом із Митрополитом прибули генеральний вікарій о. інфулат Юзеф Павлічек і канцлер курії о. Владислав Гримський.
«Для сестри Марти кожна людина була однаково важливою, був це поляк, українець чи єврей, греко-католик чи православний, римо-католик чи невіруючий, – зазначив архієпископ. – Вона служила усім з тою самою любов’ю, адже Бог є любов’ю. Може, ми тут і тому, що сьогодні нам потрібні люди такого формату. Такої любові і таких ідеалів».

Архієпископ Мокшицький висловив сподівання, що новий санктуарій стане відкритим для всіх. «Нехай хворі отримують зміцнення у стражданнях. Духовно загублені нехай знаходять дорогу віри. Невіруючі нехай навчаються шляху жертовної любові, яким хай веде їх до Бога бл. сестра Марта, яка завжди дбала про тих, хто просив про її заступництво. Нехай, як і під час паломництва реліквій бл. Марти Вєцкої по Україні, тут почуваються вдома поляки, українці, росіяни, угорці, словаки, католики обох обрядів, православні і вірмени. Бажаю, щоб у цьому храмі нас єднали один Бог, одна віра й одне хрещення. Нехай у цьому допомагає бл. Марта Вєцка».

Під час традиційної процесії до могили бл. Марти Вєцкої учасники цьогорічного паломнтва вирушили також до колишнього повітового шпиталю, в якому в 1902–1904 роках працювала, служила й героїчно віддала життя за людину бл. сестра Марта. Там архієпископ Мечислав Мокшицький освятив пам’ятну таблицю з нагоди 10-річчя її беатифікації.

Після Молебню на могилі бл. Марти Вєцкої архієпископ поблагословив усіх присутніх.

У неділю, 27 травня, Месу очолив єпископ помічник Кам’янець-Подільської дієцезії Радослав Змітрович ОМІ.

У IX паломництві до Снятина і святкуванні 10-тої річниці від беатифікації сестри Мерти Вєцкої взяли участь ченці зі Згромадження Місіонерів Святого Вікентія де Поля на чолі з провінційним настоятелем о. Яном Чопом СМ, черниці зі Згромадження Дочок Милосердя Святого Вікентія де Поля, які прибули з різних теренів України разом із вірними своїх парафій. В урочистостях у Снятині взяли також участь віряни з навколишніх парафій, паломники з-за кордону, священики й вірні східного обряду, представники міської і районної влади, які молилися разом із паломниками й віддали шану бл. Марті Вєцкій.

Костянтин Чавага

За темою:

Архієпископ Мечислав Мокшицький запросив отців лазаристів повернутися до Львова
Подяка архієпископу Мечиславу Мокшицькому від візитатора віце-провінції святих Кирила й Мефодія Ордену св. Вікентія де Поля
Зустріч Дочок Милосердя, які служать в Україні

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 17:40 Вівторок 0 53 Історія повернення Хреста до храму у місті Дубно 14 вересня 2019 року в нашій парафії святого Йоана Непомука у місто Дубно відбулося друге престольне свято: Воздвиження Всечесного Хреста, установлене як подяка Богу за збереження та повернення до костелу автентичного Хреста, втраченого – як усі думали, у часи комуністичної навали.