(зел) Середа Х звичайного тижня
Сьогодні Господь дає кожному з нас шанс бути найбільшим у Небесному Царстві. Замислімося над цим словом! Адже найбільший святий Старого Завіту може бути меншим від вас у Небесному Царстві, оскільки і ви можете заслужити найвище місце у ньому. Дякуємо Тобі, Господи, за такий великий дар і можливість.
АНТИФОН НА ВХІДСьогодні Господь дає кожному з нас шанс бути найбільшим у Небесному Царстві. Замислімося над цим словом! Адже найбільший святий Старого Завіту може бути меншим від вас у Небесному Царстві, оскільки і ви можете заслужити найвище місце у ньому. Дякуємо Тобі, Господи, за такий великий дар і можливість.
Господь – моє світло й моє спасіння: кого маю боятись? * Господь – мого життя твердиня: кого маю страхатись? * Напасники моїй мої вороги, то вони спіткнуться й упадуть.
КОЛЕКТА
Боже, джерело всякого добра, вислухай наші смиренні благання † і вчини, щоб ми, натхнені Тобою, пізнавали те, що слушне, * і з Твоєю допомогою це виконували. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Кор 3, 4-11
Читання з Другого Послання святого апостола Павла до корінтян.
Брати! Таку довіру до Бога ми маємо через Христа не тому, що ми спроможні самі собою над чимось роздумувати, наче самі від себе, але наша спроможність – від Бога, який і вчинив нас здатними стати служителями Нового Завіту – не букви, але Духа, адже буква вбиває, а Дух оживляє. І якщо служіння смерті, викарбуване буквами на камені, було таке славне, що ізраїльські сини не могли дивитися на обличчя Мойсея через минаючу славу його обличчя, то на- скільки славнішим буде служіння Духа? Бо коли служіння осуду – слава, то служіння праведності набагато перевершує його в славі. Адже в цьому відношенні не прославилося прославлене – через надмірну славу. Бо коли те, що минає, – славне, то набагато більшим є те, що постійно перебуває в славі. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 99, 5-6. 7-8а. 8бв-9
Ти найсвятіший, Господи, наш Боже.
Вознесіть Господа, нашого Бога, †
і підніжжю Його ніг поклоніться, *
бо святий Він!
Мойсей і Аарон між Його священиками, †
а Самуїл – серед тих, які Його Ім’я прикликають. *
Вони кликали до Господа, – і Він відповідав їм,
Він промовляв до них із стовпа хмарового. *
Вони дотримувалися Його свідчень †
і заповідей, які Він дав їм.
Господи, наш Боже, *
Ти відповідав їм, Боже.
Ти бував до них милосердний, *
але відплачував за їхні провини.
Звеличуйте Господа, нашого Бога, †
на Його святій горі поклоняйтесь, *
бо святий – Господь, наш Бог.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пс 25, 4б. 5а
Алілуя, алілуя, алілуя.
Боже мій, навчи мене ходити Твоїми стежками,
провадь мене згідно з правдою своєю.
ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 5, 17-19
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Не думайте, що Я прийшов відмінити Закон або Пророків. Я не прийшов відмінити, але сповнити. Адже воістину кажу вам: доки не промине небо й земля, жодна йота, жодна риска із Закону не промине, – аж все збудеться. Якщо хтось скасує одну з цих найменших заповідей і так навчить людей, – він найменшим назветься в Царстві
Небесному, а хто виконає і навчить, той великим назветься в Царстві Небесному». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Піклуючись про спасіння наше та наших ближніх, просімо у Господа благодатей, потрібних, щоб жити згідно з Його заповідями:
1. Молімося за святу Церкву, нашу Матір та Вчительку, щоб вона, знаходячи своїх заблукалих дітей, вела їх шляхом праведності.
2. Молімося за Святішого Отця, наступника святого апостола Петра, щоби його апостольські подорожі зміцнювали моральний лад та мир у світі.
3. Молімося за священиків, монахів і монахинь, щоб вони, йдучи за голосом покликання, ревно служили Господу та своїм ближнім.
4. Молімося за богословів, щоб провідною зіркою їхніх досліджень завжди була істина воскреслого Христа.
5. Молімося за наших померлих братів і сестер, щоб Господь, змилосердившись над ними, привів їх до свого Царства.
6. Молімося за нас самих, щоб ми, вірні Господу в малому й великому, впевнено йшли дорогою спасіння.
Вислухай, Господи, наші смиренні молитви і даруй своєму народові те, про що ми просимо. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, наш Отче, споглянь милостиво на наше служі ння, † прийми дари, які ми Тобі приносимо, * і примнож нашу любов до Тебе. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45.
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, моя скеле, моя твердине, * мій визвольнику, мій Боже, моя скеле, * що до неї прибігаю.
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Милостивий Боже, нехай Твоя цілюща дія визволить нас від схильності до зла * і настановить на шлях праведності. Через Христа, Господа нашого.
«Блаженний» відповідає нашому «щасливий». Як блаженства, так і вся Нагірна проповідь передусім змальовують портрет Христа. Він єдиний повністю виконав Нагірну проповідь і жив блаженствами, які проголосив. Блаженства також змальовують «портрет» нової людини, яка має народитись зі Святого Духа – Духа розіп’ятого і воскреслого Христа. До блаженств не можна підходити як до закону, який маємо осягнути виключно своїми зусиллями, передусім вони – обітниці Ісуса, що той, хто має в собі Його Духа, виконуватиме вчинки вічного життя, визначені в заповідях блаженства і в усій проповіді Христа.
“Син Людський є Володарем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих за віру в ХХ столітті (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця
Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії