Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 2 травня, четвер
17:46 Середа 0 276
1-05-2019, 17:46

Літургія на кожен день, 2 травня, четвер

У нас є вибір, який був неможливий до моменту приходу Христа. Він представляє його, даючи можливість бути кимось з гори або походити із землі. Якщо ви хочете відчути, пережити близькість Бога й бути з Ним у єдності, піднесіть свою молитву до Того, хто вже мав досвід цієї любові, і хто прийшов для того, щоб допомогти тобі бути цим з неба.
Св. АТАНАСІЯ, ЄПИСКОПА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Атанасій народився в Олександрії у 295 році. Іще будучи дияконом, він відіграв видатну роль на Нікейському соборі (325 рік), який засудив вчення Арія, котре заперечувало існування божественної природи Христа. Ставши  патріархом  Олександрії,  він боровся словом і пером з єрессю аріанів. Був незламним захисником істин віри. Св. Атанасія п’ять разів висилали з Олександрії, 17 років він провів у вигнанні. Помер в Олександрії 2 травня 373 року.
Або (біл) Перший Четвер місяця
Меса про священицькі покликання (стор. 119)


АНТИФОН НА ВХІД:
Посеред Церкви відкрив свої уста, * а Господь наповнив його духом мудрості та розуму, * і шатою слави його одягнув. Алілуя. (Пор. Сир 15, 5)

КОЛЕКТА:
Всемогутній, вічний Боже, Ти встановив святого Атанасія, єпископа, винятковим захисником бо- жественної природи Твого Сина, † вчини, щоб ми, радіючи його вченням та опікою * краще Тебе пізнавали і зростали в любові до Тебе. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 5, 27-33
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями начальник охорони зі слугами, привівши апостолів, поставили їх у синедріоні. І первосвященик запитав їх, кажучи: «Чи не заборонили ми вам виразно навчати в це Ім’я? Та ось ви наповнили Єрусалим вашою наукою і хочете навести на нас кров цієї людини?» Та Петро й апостоли у відповідь сказали: «Потрібно більше слухатися Бога, ніж людей! Бог батьків наших воскресив Ісуса, якого ви вбили, повісивши на дереві. Бог підняв Його своєю правицею як Князя і Спасителя, щоби дати Ізраїлеві покаяння і прощення гріхів. І ми є свідками щодо цих слів та Дух Святий, якого дав Бог тим, хто кориться Йому!» Почувши це, вони лютували і змовлялися їх убити. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 34,  2 і 9. 17-18. 19-20
Господь Бог чує бідного волання. (або: Алілуя.)
Благословлятиму Господа в кожному часі, – *
хвала Його на моїх устах постійно.
Скуштуйте і побачите, який Господь добрий. *
Блаженний чоловік, що покладає на Нього надію.
Господь Бог чує бідного волання. (або: Алілуя.)
Обличчя Господнє – проти тих, які зло чинять, *
щоб вигубити із землі про них всяку пам’ять.
Вони закликали – і Господь почув їх *
та визволив їх від всякого горя.
Господь близький до тих, чиї серця у скрусі, *
і спасе пригноблених духом.
У праведного скорбот багато, *
та від них усіх Господь його порятує.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Йн 20, 29
Алілуя, алілуя, алілуя.
Тому що ти побачив Мене, Томо, ти повірив.
Блаженні ті, які не бачили, а повірили!

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 3, 31-36
† Читання святого Євангелія від Йоана.

Хто приходить згори, Той над усіма. Хто із землі, той земний і по-земному говорить. Хто приходить з неба, Той над усіма, і те, що Він побачив і почув, про це і свідчить; але Його свідчення ніхто не приймає. Хто ж прийняв Його свідчення, той завірив, що Бог правдивий. Бо Кого Бог послав, Той говорить Божі слова, тому що не міркою Бог дає Духа. Отець любить Сина і дав усе в Його руку. Хто вірить у Сина, той має вічне життя, а хто Сину не кориться, той життя не побачить, але Божий гнів перебуває на ньому. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

За посередництвом святого Атанасія, великого єпископа і невтомного захисника християнства, вознесімо до Господа, котрий є джерелом істинної мудрості та світла, наші прохання й молитви:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він невтомно і ревно, як святий Атанасій, захищав віру та мудро керував Христовою Церквою.
2. Молімося за вчених, щоб їхні знання служили для блага людства та утвердження миру між людьми.
3. Молімося за усіх, хто зійшов з дороги Господніх заповідей, щоб вони повернулися на дорогу істини.
4. Молімося за тих, котрі переживають сумніви у вірі, щоб вони шукали допомогу в молитві.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь довершив справу їхнього спасіння і благоволив прийняти до Небесного Царства.
6. Молімося за нас, щоб ми постійно поглиблювали свою віру та любов.
Господи, Ти дав нам святого єпископа Атанасія як взірець ве- ликого захисника віри та безстрашного мужа; вчини, щоб його життя й нині надихало святу Церкву, її єпископів та священиків на служіння Христу. Котрий з Тобою живе і царює навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ:

Господи, поглянь на дари, які ми складаємо, споминаючи святого Атанасія та його непорушну віру * і дай нам завдяки свідченню Твоє ї істини осягнути спасіння. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів № 38, або № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ:
Іншої бо основи ніхто не може покласти, крім покладеної, * якою є Ісус Христос. Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ:
Всемогутній Боже, нехай істинна божественність Твого Єдинородного Сина, яку разом із святим Атанасієм ми твердо визнаємо, * міццю цього та їнства обдарує нас життям і силою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 17:54 Вівторок 0 202 Літургія на кожен день, 17 липня, середа (зел) Середа ХV звичайного тижня
В очах провісника Божої волі світ, повний гордості й лукавства, нічого не вартий. Світлі очі серця ясно бачать, хто Богові приємний. Бог відкриває свої тайни тим, хто з досвіду знає, що Господом чудес є Господь. Як казав святий падре Піо: “Я лише молюсь і бачу навкруги, як Господь чинить чудеса”.