Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 30 квітня, вівторок

Літургія на кожен день, 30 квітня, вівторок

(біл) Вівторок ІІ Великоднього тижня
Істину про те, що світ сотворив Бог, можна осягнути людським розумом, тобто опираючись на певний життєвий досвід. Дух же віє де хоче і тілу він непідвладний. Вість про можливість воскресіння із мертвих та переміни тлінного людського тіла у нетлінне тіло Сина Божого лежить поза межами інтелектуального відкриття. Так само поза межами інтелектуальних спекуляцій лежить майбутнє кожного із нас, проте досвід зустрічі із Христом через Хрещення, Покаяння і Помазання Духом відкриває нам знання Бога, який є Отцем. Бажаєш відновити у собі це джерело Хрещення в ім’я Ісуса Христа?


АНТИФОН НА ВХІД
Радуймося і веселімося * і віддаймо славу Богу, * бо воцарився Господь, Бог наш, Вседержитель. * Алілуя.

КОЛЕКТА
Просимо Тебе, Всемогутній Боже: дай нам так проповідувати силу воскреслого Господа, † щоб, отримавши завдаток Його дарів, * ми змогли осягнути об’явлені плоди. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 4, 32-37
Читання з Діянь Апостолів.
Велике число тих, які повірили, мали одне серце й душу; і ніхто нічого зі свого майна не називав власним, бо все було в них спільне. Апостоли з великою силою свідчили про воскресіння Господа Ісуса, і велика благодать була на них усіх. Не було між ними жодного нужденного. Бо ті, хто мав поле або дім, продавали їх та приносили кошти від проданого і клали біля ніг апостолів, а кожному давалося те, чого хто потребував. Так Йосиф, прозваний апостолами Варнавою, – що в перекладі означає «син потіхи», – левит, родом з Кіпру, мав поле; він продав його, приніс гроші й поклав біля ніг апостолів. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 93, 1. 2 і 5
Господь царює, вдягнений у велич.
Господь воцарився, *
Він одягнувся у велич, –
Господь силою одягнувся і підперезався. *
Адже Всесвіт стоїть твердо, – він не похитнеться.
Віддавна Твій престол поставлений твердо, – †
Ти є споконвіку! *
Твої свідчення вельми вірні.
Твоєму домові, Господи, належить святість *
на дні довгі.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. Йн 3, 14-15
Алілуя, алілуя, алілуя.
Син Людський має бути піднятий,
щоб кожний, хто вірить у Нього, мав життя вічне.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 3, 7б-15
† Читання святого Євангелія від Йоана.

Того часу Ісус сказав Никодиму: «Вам потрібно народитися згори. Вітер, де хоче, віє, і ти чуєш його голос, але не знаєш, звідки приходить і куди прямує. Так є з кожним, хто народжений від Духа». Відповів Никодим і сказав Йому: «Як може це статися?» Ісус у відповідь промовив до нього: «Ти – учитель Ізраїля, і цього не знаєш? Воістину, воістину кажу тобі, що про те, що знаємо, ми говоримо і про те, що бачили, свідчимо, – та нашого свідчення ви не приймаєте. Якщо про земне Я сказав вам, і ви не вірите, то як повірите, якщо скажу вам про небесне? Ніхто не підіймався на небо, тільки Той, хто зійшов з неба: Син Людський. І як Мойсей підняв змія в пустелі, так треба, щоб був піднятий Син Людський, щоб кожний, хто вірить, у Ньому мав вічне життя». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Дивлячись на взаємну любов, яка панувала у першій християнській спільноті, молімося до всемилостивого Бога:
1. Молімося за всіх християн, щоб вони могли подолати всякі труднощі та поєднатися у вірі і любові.
2. Молімося за керівників держав, щоб вони боролися з будь- якими проявами расової та релігійної дискримінації.
3. Молімося за тих, хто потерпає від нестатків, щоб у Господі вони знайшли розраду і допомогу.
4. Молімося за чернечі громади, які дбають про людей хворих та інвалідів, щоб не бракувало їм щирих та відданих співпрацівників.
5. Молімося за померлих наших братів і сестер, які за життя зранили Господнє Серце своїми гріхами, щоб всемилостивий Бог простив усі їхні провини.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вміли шанувати думки й погляди інших людей, навіть якщо вони відрізняються від наших.
Господи наш і Отче, навчи нас жити з усіма в братній любові та мирі. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: дай нам завжди втішатися цими пасхальними тайнами; † нехай безустанна дія благодаті заради нашого відкуплення * стане для нас джерелом вічної радості. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Треба було, щоб Христос страждав і воскрес із мертвих * і так увійшов у свою славу. * Алілуя.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Вислухай, Боже, наш Отче, наші молитви, † щоб священний обмін дарами заради нашого спасіння приніс нам Твою допомогу у цьому житті * і віковічну радість – у прийдешньому. Через Христа, Господа нашого.
Літургія на кожен день, 9 вересня, понеділок (зел) Понеділок ХХІІІ звичайного тижня
Різні люди приходили до Ісуса. Приходили голодні, бідні, хворі, каліки, щоб Ісус їм допоміг, зцілив, нагодував, потішив. Приходили люди, котрі просто захоплювались Його особою, Його наукою. Але приходили також фарисеї, книжники, щоб спіймати Його на якомусь слові, вчинку, щоб оскаржити Його перед старшинами, скомпрометувати Його перед людьми. Задумаймося, чи ми не є часом подібними до фарисеїв. Може, ми слідкуємо за кимось, щоб скомпрометувати його перед іншими людьми. Може, любимо висміяти когось, щоб показати себе кращими. Якщо таке трапляється в нашому жит- ті, то просімо Бога про пробачення за це все, і просімо про ласку покори.
Або: (біл) довільний спомин св. ПЕТРА КЛАВЕРА, пресвітера
Народився 1580 року в убогій робітничій сім’ї в Каталонії. 1596 року розпочав навчання в університеті в Барселоні і вступив до ордену єзуїтів. Не закінчивши навчання, за наказом ордену 1610 року виїхав до Колумбії. 1616 року на одному з островів Карибського моря отримав священицьке рукоположення. Працював, цілковито віддаючи себе всього служінню чорношкірим невільникам з Африки, і охрестив їх кількадесят тисяч. Опікувався також прокаженими. Помер 8 вересня 1654 року, у віці 74 років. Святий Петро Клавер – покровитель місій серед чорношкірих.
Спільні Меси: про одного пастиря (стор. 119)
Або: (черв) довільний спомин бл. ВЛАДИСЛАВА БЛОНДЗІНСЬКОГО, пресвітера, і сподвижників, мучеників
Народився 6 липня 1908 року в Мислятичах, Мостиського повіту, на території довоєнної Польщі. У 1924 р. вступив до Згромадження Святого Архангела Михаїла, де у 1926 р. склав чернечі обіти. Після закінчення Пере- мишльської Вищої духовної семінарії був 1938 р. рукоположений у пресвітери. Все своє життя бл. Владислав присвятив вихованню молоді з убогих родин у дусі «стриманості та працелюбності». Під час Другої світової війни, незважаючи на небезпеку, організував таємну гімназію, що згодом стало приводом до його арешту в 1944 році. Блаж. Владислав Блондзінський загинув 8 вересня 1944 року в концтаборі Грос-Розен під час робіт у каменоломні. Він є одним із 108 мучеників Другої світової війни, зачислених Святішим Отцем Йоаном Павлом ІІ до лику блаженних 13 червня 1999 року.
Спільні меси: про багатьох мучеників  (стор. 120)


Літургійний зошит Літургія на кожен день, 5 вересня, четвер (зел) Четвер ХХІІ звичайного тижня
Всі ми – люди віруючі. Ходимо до Церкви, молимося, приступаємо до Святих Таїнств. Але не раз, коли приходять якісь випробовування, то ми надіємось тільки на свої сили, здібності. Думаємо, що все залежить від нас. А коли відчуваємо, що не можемо дати раду в житті, то впадаємо в розпач, бо бракує нам вже сил. Вчімося не тільки вірити в Ісуса, але і довіряти Йому. Пам’ятаймо: у цьому житті не все залежить від нас.
Або (біл) довільний спомин св. ТЕРЕЗИ з КАЛЬКУТТИ, діви
Мати Тереза (Агнес Гонджа Бояджіу) народилася 27 серпня 1910 р. у Скоп’є (сучасна Македонія, тоді Албанія). У 18 років Агнес вступила до місіонер- ської конгрегації «Ірландські Сестри Лорето» – чернечої спільноти, що працювала в Індії. Черниця Тереза викладала в монастирській школі у східній Калькутті, й вона дедалі більше переймалася бідністю, яка її оточувала.  У віці 36 років с. Тереза відчула заклик «залишити монастир і служити бідним, живучи серед них». 1948 року заснувала Згромадження Місіонерок Любові і присвятила себе служінню знедоленим жителям калькуттських нетрів. 1979 року була удостоєна Нобелівської премії миру. Їй випала нелегка й радісна доля нести людям благу вістку, що Бог є любов і що сенс життя кожного смертного тільки в тому, щоб любити і бути любленим. Мати Тереза померла в Калькутті 5 вересня 1997 року. 4 вересня 2016 року Папа Франциск проголосив Матір Терезу святою.
Спільні Меси: про одну діву
Або (біл) Перший Четвер місяця
Меса про священицькі покликання, (стор. 118)