Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Арабські Емірати: на Папу очікують католики і мусульмани
12:37 Неділя 0 667
16-12-2018, 12:37

Арабські Емірати: на Папу очікують католики і мусульмани

В Абу-Дабі, столиці Об’єднаних Арабських Еміратів, розпочинаються організаційні приготування до історичного візиту Папи Франциска, що стане першою подорожжю Вселенського Архиєрея на Аравійський півострів.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Апостольський візит до Абу-Дабі відбудеться незадовго перед подорожжю до Марокко, запланованою на 30-31 березня 2019 р. В Арабських Еміратах Святіший Отець візьме участь в міжрелігійній зустрічі, організованій однією з ісламських інституцій. Важливо зазначити, що подорож Глави Католицької Церкви до ОАЕ та Марокко збігається з 800-ю річницею зустрічі святого Франциска з Ассізі з єгипетським султаном Аль-Камілем, що відбулася 1219 року в єгипетському місті Дум'ят поблизу Каїра.

«Емігрантська Церква» в Арабських Еміратах

Незважаючи на те, що основною метою Апостольської подорожі Папи Франциска до ОАЕ є сприяння міжрелігійному діалогові, вона має також вагоме душпастирське значення: 10 % населення в країні (понад мільйон осіб) становлять християни-мігранти, що прибули сюди на роботу з багатьох країн Азії та Африки. «Міграційна Церква» – таким терміном описує ситуацію місцевий Апостольський вікарій єпископ Пауль Гіндер.

В інтерв’ю для VaticanNews ієрарх зазначив, що вірні з нетерпінням очікують на приїзд Святішого Отця. За його словами, на жаль, не всі бажаючі зможуть взяти участь у зустрічах з Папою, але організатори намагаються створити умови для того, щоб вірні могли слідкувати за подіями через пряму відео-трансляцію на своїх парафіях, в храмах та вдома.

Міжрелігійне значення подорожі

Повертаючись до питання міжрелігійного діалогу, Апостольський Вікарій зазначив, що Глава Католицької Церкви отримав запрошення від наслідного принца і матиме зустріч з представниками ісламу не тільки в мечеті, але й біля меморіального пам’ятника, присвяченого засновникові Об’єднаних Еміратів.

«Це, безперечно, – вагомі жести, – підкреслив єпископ Пауль Гіндер, – вони є також свідченням зближення, взаємопошани і бажання співпраці, там, де це можливо. Я вважаю, що це буде важливим і необхідним знаком для регіону, в якому, як відомо, не бракує конфліктів, хоча він вважається досить мирним. Але існує ризик конфліктів. Непотрібно далеко йти, щоб побачити війну і насилля. На мою думку, Папа прибуде як посланець миру. І це ми зобразили також на логотипі подорожі. Всі ми повинні дедалі більше ставати знаряддями миру, так, як про це говорить молитва святого Франциска».
Новини зі світу 18:01 Вівторок 0 97 20-та річниця «Екуменічної хартії»: єдність, за яку Ісус молився і страждав Христос У заяві з нагоди 20-ї річниці підписання «Екуменічної хартії», очільники Ради Єпископських Конференцій Європи (CCEE) та Конференції Європейських Церков (KEK) висловили прагнення та зобов'язання «зміцнювати церковну єдність через спільні молитви та дії, пропонуючи при цьому своє служіння світові у справі сприяння справедливості та миру».
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.