(фіол) Субота ІІ тижня Адвенту
Посеред нас є Спаситель світу та його спасенне слово! Якщо з вірою та відкритим серцем приймемо Його до себе, а також дозволимо Йому, щоб керував нашим життям, досвідчимо правдивого щастя, а життя наше стане корисне для Божої справи, так як корисне для Бога було життя та служіння пророка Іллі.
АНТИФОН НА ВХІДПосеред нас є Спаситель світу та його спасенне слово! Якщо з вірою та відкритим серцем приймемо Його до себе, а також дозволимо Йому, щоб керував нашим життям, досвідчимо правдивого щастя, а життя наше стане корисне для Божої справи, так як корисне для Бога було життя та служіння пророка Іллі.
Прийди і покажи своє обличчя, Господи, що сидиш на Херувимах, * і будемо врятовані. (Пор. Пс 80 (79), 4. 2)
КОЛЕКТА
Просимо, Всемогутній Боже: нехай у наших серцях засяє блиск Твоєї слави, † щоб, віддаливши від них всю темряву ночі, * він явив нас дітьми світла під час пришестя Твого Єдинородного Сина. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Сир 48, 1-4. 9-11
Читання з Книги Сираха.
І повстав Ілля, пророк мов вогонь, і слово його як світоч палало. Він навів на них голод і в ревності своїй зменшив їхню кількість. Словом Господнім небо замкнув, а й тричі вогонь із нього звів. Як ти прославився, Іллє, чудесами! Хто би похвалився рівністю з тобою? Полум’яний вихор вхопив тебе – колісниця з вогненними кіньми. Ти, як написано, приготовлений на часи прийдешні, аби вгамувати гнів Господній перед тим, як він спалахне, щоб навернути серце батька до сина і відновити покоління Якова. Щасливі ті, які тебе бачили й які заснули у твоїй любові. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 80, 2аб і 3в. 15-16. 18-19
Спаси нас, Боже, світлом Твого лику.
Пастирю Ізраїля, *
прихили до нас свої вуха!
Ти, що провадиш Йосифа, мов овець отару, *
прийди, щоб принести нам спасіння!
Боже воїнств, повернися, поглянь з неба і подивися, *
відвідай цей виноградник.
Захисти те, що насадила Твоя правиця, – *
сина, якого Ти зміцнив для себе.
Нехай буде Твоя рука на людині Твоєї правиці, *
на сині людському, якого Ти зміцнив для себе.
Тож ми не відступимо від Тебе; Ти нас оживиш, – *
і ми Твоє Ім’я будемо прикликати.
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 3, 4. 6
Алілуя, алілуя, алілуя.
Приготуйте дорогу Господню, випряміть Його стежини –
усяке тіло побачить Боже спасіння!
ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 17, 10-13
† Читання святого Євангелія від Матея.
Спускаючись з гори, учні запитали Ісуса, кажучи: «Чому книжники говорять, що спочатку має прийти Ілля?» А Він, відповідаючи їм, сказав: «Ілля справді прийде і все поновить. Кажу ж вам, що Ілля вже прийшов, та його не впізнали, але зробили з ним те, що хотіли. Так і Син Людський має від них постраждати». Тоді учні зрозуміли, що Він говорив їм про Йоана Хрестителя. Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом Пресвятої Діви Марії звернімося до Господа, щоб Він допоміг нам гідно використати час Адвенту і зустріти свята Різдва з чистим серцем:
1. Молімося за Папу Римського, щоб світ бачив у ньому не тільки Главу святої Церкви, але й найкращого вчителя і брата, сповненого істинною любов’ю до ближнього.
2. Молімося за керівників держав, щоб у своїй праці вони керувалися Божими Заповідями і дбали про благо довірених їм народів.
3. Молімося за багатих людей, щоб Адвент був для них часом допомоги голодним і вбогим.
4. Молімося за всіх, хто зійшов з праведної дороги, щоб в період Адвенту вони покаялися і повернулися до Господа.
5. Молімося за невиліковно хворих і тих, що помирають, щоб вони гідно приготували свої серця до зустрічі з Христом.
6. Молімося за нас, зібраних біля вівтаря, щоб ми, слухаючи Боже Слово, вірно втілювали його в життя.
Боже, наш Отче, ось ми, Твої діти, возносимо до Тебе свої прохання; вислухай їх і прийди нам на допомогу. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: нехай завжди возноситься до Тебе жертва нашої відданості, † в якій звершується установлена свята тайна * і в якій потужно здійснюється Твоє діло нашого спасіння. Через Христа, Господа нашого.
Префація на Адвент № 1
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Ось незабаром прийду, * відплату маю при собі, * щоб кожному віддати згідно його вчинків.
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Просимо, Господи, Твоєї милості, † щоб ці божественні ліки, очистивши від гріхів, * приготували нас до свят, які наближаються. Через Христа, Господа нашого.
«Блаженний» відповідає нашому «щасливий». Як блаженства, так і вся Нагірна проповідь передусім змальовують портрет Христа. Він єдиний повністю виконав Нагірну проповідь і жив блаженствами, які проголосив. Блаженства також змальовують «портрет» нової людини, яка має народитись зі Святого Духа – Духа розіп’ятого і воскреслого Христа. До блаженств не можна підходити як до закону, який маємо осягнути виключно своїми зусиллями, передусім вони – обітниці Ісуса, що той, хто має в собі Його Духа, виконуватиме вчинки вічного життя, визначені в заповідях блаженства і в усій проповіді Христа.
“Син Людський є Володарем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих за віру в ХХ столітті (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця
Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії