Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 21 червень, четвер

Літургія на кожен день, 21 червень, четвер

Господь вчить нас сьогодні молитись просто і ясно. Свідомість того, що  Господь  знає  усі  наші  потреби,  допомагає  нам  зрозуміти,  що  Він є, передусім, люблячим Батьком. Він знає усі наші турботи, страждання і утиски. Але все ж таки необхідність звертатись в молитві до Отця є потребою наших сердець. Навчи нас, Господи, молитись.
Св. АЛОЙЗІЯ ГОНЗАГИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Покровитель сьогоднішнього дня, св. Алойзій Гонзага, єзуїт, народився 1568 року поблизу італійського міста Мантуя в одній із знатних італійських родин. Батько готував його до військової кар’єри, проте Алойзія цікавило навчання. Крім грецької й латини, він вільно володів іс- панською, французькою й німецькою мовами. У 1585 році Алойзій вступив до Товариства Ісуса (єзуїтів). Коли у 1591 році в Римі вибухнула епідемія холери, він, діставши дозвіл настоятелів, цілковито присвятив себе служінню хворим. Заразившись, Алойзій помер 21 червня 1591 року. Про нього казали, що помер він як жертва любові до ближніх.


АНТИФОН НА ВХІД
Той, чиї руки безвинні і чисте серце, † уві йде на гору Господню * і стоятиме на Його святому місці.

КОЛЕКТА
Боже, Подателю небесних дарів, Ти з’єднав у святому Алойзієві непорочну чистоту життя з покутою, † а оскільки ми не зуміли наслідувати його в невинності, * вчини за його заступництвом і його заслугами, щоб ми наслідували його в покаянні. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Сир 48, 1-14
Читання з Книги Сираха.
І повстав Ілля, пророк мов вогонь, і слово його як світоч палало. Він навів на них голод і в ревності своїй зменшив їхню кількість. Словом Господнім небо замкнув, а й тричі вогонь із нього звів. Як ти прославився, Іллє, чудесами! Хто би похвалився рівністю з тобою? Ти збудив мертвого зі смерті і з аду – Всевишнього словом. Ти скинув царів на загибель, прославлених – з їхнього ложа. Ти чув на Синаї докори, на Хориві – вирок відплати. Ти помазав царів задля відплати, а пророків – на своїх наступників. Полум’яний вихор вхопив тебе – колісниця з вогненними кіньми. Ти, як написано, приготовлений на часи прийдешні, аби вгамувати гнів Господній перед тим, як він спалахне, щоб навернути серце батька до сина і відновити покоління Якова. Щасливі ті, які тебе бачили й які заснули у твоїй любові. Бо й ми життям будемо жити, але після смерті не буде таким наше ім’я. Такий був Ілля, вхоплений вихором, – а й Єлисей його духом сповнився: за життя свого не страхався князів, і ніхто над ним гору взяти не міг. Ніяке слово його не перевищило, – а й по смерті його тіло пророкувало. Він і за життя творив чудеса, – а й при смерті діла його дивні. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 97, 1-2. 3-4. 7-8
Праведні серцем, в Господі радійте.
Господь воцарився: хай земля звеселиться! *
Нехай численні острови зрадіють!
Хмара й темрява навколо Нього, *
справедливість і суд – основа Його престолу.
Вогонь іде поперед Нього *
і навкруги Його ворогів палить.
У Всесвіті блискавки Його з’явились, – *
земля побачила і здригнулась.
Нехай покриє ганьба всіх тих, які кланяються бовванам, – †
тих, хто вихваляється подобами своїми. *
Йому поклоніться, всі ангели Господні!
Почув Сіон і наповнився радістю, †
зраділи дочки юдейські *
відносно Твоїх присудів, Господи Боже.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Рим 8, 15бв
Алілуя, алілуя, алілуя.
Ми одержали Духа синівства,
яким кличемо: «Авва, Отче!»

ЄВАНГЕЛІЄ
Мт 6, 7-15
† Читання святого Євангелія від Матея.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Молячись, не говоріть багато, як ті язичники, бо думають, що завдяки своїй багатомовності будуть вислухані. Отже, не уподібнюйтеся їм, бо ваш Отець знає, чого потребуєте, перш ніж ви попросите в Нього. Тому ви моліться так: Отче наш, який на небесах, нехай святиться Ім’я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі; хліб наш насущний дай нам сьогодні, і прости нам борги наші, як і ми прощаємо боржникам нашим, і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого. Бо коли ви прощаєте людям їхні переступи, простить і вам ваш Небесний Отець; якщо ж не прощаєте людям, то й ваш Отець не простить вам ваших переступів». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ

Відзначаючи день святого Алойзія Гонзаги, який ще в молодому віці досягнув вершин святості, просімо у Господа благодатей, потрібних Церкві у паломництві до Небесної Вітчизни:

1. Молімося за святу Церкву, щоб вона завжди була молодою і вміла розпізнавати знаки часу.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб він завжди надихав своїм духом любові та молитви всіх священиків Церкви.
3. Молімося за керівників учбових закладів, щоб вони не тільки навчали молодь, але й прищеплювали їм моральні принципи.
4. Молімося за хворих і стражденних, нехай у молитві та таїнствах вони знаходять зцілення та розраду.
5. Молімося за наших померлих родичів та близьких, щоб Господь явив в них свою славу і благоволив їх прийняти до сонму святих.
6. Молімося за нас, щоб ми завжди шукали істини.

Господи  Ісусе  Христе,  вчини,  щоб  ми  вірно виконували Твої заповіді і так удостоїлися вічного життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ

Господи, наш Боже, вчини, щоб ми, за прикладом святого Алойзія, завжди у святкових весільних шатах входили на небесну трапезу * і з таїнств, які  приймаємо, отримували багатства Твоє ї благодаті. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Він дав їм хліба із небес, * і спожив чоловік хліб Ангелів. (Пор. Пс 78(77), 24-25)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Боже, Ти поживив нас Хлібом Ангелів, † вчини, щоб ми служили Тобі з чистим серцем * і за прикладом святого Алойзія завжди за все Тобі  дякували. Через Христа, Господа нашого.
Літургійний зошит Літургія на кожен день, 20 серпня, вівторок Людина потребує певного матеріального достатку та забезпечення. Так нас сотворив Господь. Потребуємо їх щодня. Потрібно щось з’їсти, одягнутися, кудись поїхати, придбати житло, та інші речі і справи, які вирішує людина, розраховуючись тією одиницею, що випливає з її достатку. Але це не може бути єдиною метою мого життя. Це не може замінити правдиву дорогу, прагнення здобути життя вічне. Господь застерігає нас від усього, що може заслонити справжню цінність людини.
Св. БЕРНАРДА, АБАТА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Святий Бернард народився біля Діжона у Франції в 1090 році. Коли йому було 22 роки, він вступив до ордену цистерціанців абатства Сіто, даючи приклад своїм 30 товаришам. Через три роки він заснував абатство в Клерво і був до кінця свого життя його настоятелем. Св. Бернард був не лише ревним абатом своєї чернечої сім’ї, але й вплинув на життя Церкви своєї епохи. Він посприяв викоріненню єресі Анаклета в Римі, спростував єресь Абеляра і викрив помилки Арнольда з Брешії. За наказом Папи оголосив другий хрестовий похід. Мав надзвичайний ораторський дар, за що його звали “Медоточивий”. Був одним із найбільших шанувальників Божої Матері. Залишив багато проповідей та молитов на Її честь, які ще й досі живлять нашу побожність. Святий Бернард помер у Клерво 20 серпня 1153 року.