(зел) Вівторок ХХV звичайного тижня
Щасливі ті люди, котрі бачили Ісуса і слухали Його науку. Щасливі ті люди, котрих Він називає своєю матір’ю, братами, сестрами. Ми також належимо до цих людей. Ми бачимо Ісуса в Пресвятому Таїнстві, ми чуємо Його науку, ми приймаємо Ісуса до свого серця. В Євхаристії ми також є братами і сестрами Ісуса. Чи ми вдячні Йому за це?
АНТИФОН НА ВХІДЩасливі ті люди, котрі бачили Ісуса і слухали Його науку. Щасливі ті люди, котрих Він називає своєю матір’ю, братами, сестрами. Ми також належимо до цих людей. Ми бачимо Ісуса в Пресвятому Таїнстві, ми чуємо Його науку, ми приймаємо Ісуса до свого серця. В Євхаристії ми також є братами і сестрами Ісуса. Чи ми вдячні Йому за це?
Господь каже: Я є спасінням люду, * у будь- якій скруті взивати будуть до Мене, * Я їх вислухаю і буду їм Господом навіки.
КОЛЕКТА
Боже, Ти вмістив усі накази святого Закону у заповіді любові до Тебе й ближнього; † вчини, щоб ми, виконуючи Твої заповіді, * удостоїлися дійти до вічного життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Прип 21, 1-6. 10-13
Читання з Книги Приповідок.
В руках у Господа цареве серце, мов води розтоки: Він його, куди хоче, повертає. У власних очах людини всі її путі здаються прямими, проте серця важить Господь. Чинити справедливість і суд – ліпше в очах Господніх, аніж жертва. Гордий погляд і бундючне серце, світильник безбожних – це гріх. Задуми трудящого приводять до достатку, а кожен поквапний нестатків зазнає. Надбання скарбів язиком брехливим – марна пустота, що веде до смерті. Злого душа бажає зла; в очах його і приятель не знаходить милосердя. Коли картають насмішника, стає розумнішим дитина; як мудрого навчають, він приймає науку. Праведний Бог спостерігає за домом лихого, і злих кидає в нещастя. Хто затуляє вухо на крик бідняка, той сам кричатиме, та слухати ніхто не буде. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 119, 1 і 27. 30 і 34. 35 і 44
Веди нас, Боже, своїми стежками.
Блаженні ті, які бездоганні в дорозі, *
котрі йдуть за Господнім законом.
Дай мені зрозуміти Твоїх постанов дорогу, – *
я буду вникати у Твої діла дивовижні.
Я обрав собі дорогу правди, – *
Твої присуди я поставив перед собою.
Пошли мені розум, і Твій закон виконувати буду, – *
я зберігатиму його всім своїм серцем.
Провадь мене стежкою заповідей своїх, *
бо дуже вона мені до вподоби.
Тож збережу Твій закон назавжди – *
навіки вічні!
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Лк 11, 28
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні ті, які слухають Боже слово
і його зберігають!
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 8, 19-21
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу прийшли до Ісуса Його мати й брати та не могли доступитися до Нього через натовп. І сповістили Йому: «Твоя мати і Твої брати стоять осторонь і бажають побачити Тебе». А Він у відповідь сказав їм: «Моя мати й Мої брати – це ті, котрі слухають Слово Боже й виконують». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Господь каже нам: “Мати Моя і брати Мої – це ті, що слухають Слово Боже і його виконують”, просімо, щоб ми вміли виконувати Господні настанови:
1. Молімося за святу Церкву, Матір нашу, щоб Господь опікувався нею і вів дорогою спасіння.
2. Молімося за Святішого Отця, котрий сьогодні завершує візит до Литви, Латвії та Естонії, аби ця подорож стала новим поштовхом для розвитку Церкви в країнах Прибалтики.
3. Молімося за всі народи світу, щоб вони поважали права інших країн і ніколи не вирішували проблем збройним шляхом.
4. Молімося за тих, хто потерпає від голоду, щоб міжнародні організації надали їм потрібну допомогу.
5. Молімося за наших померлих братів та сестер, щоб милосердний Бог дав їм участь в небесній радості.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб ми постійно вдосконалювалися у святості і вірно йшли дорогою спасіння.
Господи Ісусе Христе, зі смиренням просимо Тебе: вислухай наші прохання і допомагай нам свої ми благодатями, щоб ми удостоїлися вічного життя. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми милостиво дари свого народу † і вчини, щоб у небесних таїнствах він отримав блага, * в які вірує усім серцем. Через Христа, Господа нашого.
Префація звичайна № 40-45
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти повелів заповіді Твої, * щоб пильнувати вельми. * О, якби мої дороги були певні, * щоб зберігати Твої установи! (Пс 119 (118), 4-5)
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, безустанно допомагай усім, кого Ти зміцнив своїм таїнством, * щоб ми і в тайнах, і в поведінці осягли плоди відкуплення. Через Христа, Господа нашого.
«Блаженний» відповідає нашому «щасливий». Як блаженства, так і вся Нагірна проповідь передусім змальовують портрет Христа. Він єдиний повністю виконав Нагірну проповідь і жив блаженствами, які проголосив. Блаженства також змальовують «портрет» нової людини, яка має народитись зі Святого Духа – Духа розіп’ятого і воскреслого Христа. До блаженств не можна підходити як до закону, який маємо осягнути виключно своїми зусиллями, передусім вони – обітниці Ісуса, що той, хто має в собі Його Духа, виконуватиме вчинки вічного життя, визначені в заповідях блаженства і в усій проповіді Христа.
“Син Людський є Володарем суботи” (Лк 6,5) – це звучало для юдеїв як блюзнірство, бо тільки Бог, який дав свято шабату, має над ним владу. Ствердження Ісуса означає: “Я є Бог і тому маю владу над цим святом”. Святий Марко зберіг для нас слова Ісуса: “Суботу установлено для людини, а не людину для суботи” (Мк 2,27) – які є справжньою революцією, бо показують підпорядкування релігії благу людини, а не навпаки.
Всеукраїнський день молитовної пам’яті про постраждалих за віру в ХХ столітті (стор. 115)
Або: (біл) Перша Субота місяця
Меса про Непорочне Серце Пресвятої Діви Марії