Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 вересня, понеділок
18:19 Неділя 0 183
23-09-2018, 18:19

Літургія на кожен день, 24 вересня, понеділок

(зел) Понеділок ХХV звичайного тижня
Ісус хоче, щоб ми не тільки слухали Боже слово і захоплювались Ним. Ісус хоче, щоб ми Боже слово втілювали в життя, жили тим словом. Ісус хоче, щоб ми були світлом, сяяли любов’ю до Бога і людей. Ісус хоче, щоб ми своїм християнським життям давали добрий приклад іншим людям, щоб вони, також дивлячись на наше життя, прийшли до Бога і Церкви.


АНТИФОН НА ВХІД
Господь каже: Я є спасінням люду, * у будь- якій скруті взивати будуть до Мене, * Я їх вислухаю і буду їм Господом навіки.

КОЛЕКТА
Боже, Ти вмістив усі накази святого Закону у заповіді любові до Тебе й ближнього; † вчини, щоб ми, виконуючи Твої заповіді, * удостоїлися дійти до вічного життя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Прип 3, 27-34
Читання з Книги Приповідок.
Сину мій, не відмовляй у благодіянні тому, хто цього потребує, коли рука твоя спроможна це зробити. Не кажи ближньому: «Йди, потім прийдеш, дам тобі узавтра», – коли можеш дати негайно. Не затівай зла на твого ближнього, коли він з тобою перебуває в довір’ї. Не сварися з чоловіком без причини, якщо він тобі зла не заподіяв. Насильникові не завидуй, не наслідуй його поведінки, бо осоружна Господу всяка неправедність, натомість з праведниками Його дружба. Прокляття Господа на домі лукавого, а житло праведника він благословляє. З насмішників Господь сміється, покірним дає ласку. Мудрі успадкують славу, а доля безумних – ганьба. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 15, 2-3а. 3бв-4аб. 5
Вірний спочине на горі Господній.
Той, хто в досконалості ходить *
і чинить по правді,
хто говорить правду у своєму серці; *
хто язиком своїм не лукавить.
Той, хто не робить зла своєму ближньому *
і не зневажає своїх ближніх,
лиходія за ніщо вважає *
але звеличує тих, які Господа бояться.
Той, хто срібла свого не віддає на лихву *
і не бере хабарів супроти невинних.
Хто так вчиняє – *
не похитнеться повіки.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Мт 5, 16
Алілуя, алілуя, алілуя.
Нехай пе­ред людьми сяє ваше світло,
щоб вони побачили ваші добрі діла і Отця вашого прославили.

ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 8, 16-18

† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав народу: «Запаливши світильник, ніхто не накриває його посудиною і не ставить під ліжко, але ставить на свіч­ник, щоб ті, які входять, бачили світло. Адже немає прихованого, що не стане явним, і немає таємного, що не стане відомим і не виявиться. Тож уважайте, як ви слухаєте: бо хто має, тому дасться, а хто не має, то й те, що начебто має, забе­реться від нього». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Просімо Господа Христа, який приніс з неба на землю світло віри та любові, стати для нас Світлом і Вчителем істини:

1. Молімося за Святішого Отця, щоб він, осяяний світлом Божої мудрості, керував Церквою і освітлював людству дорогу до спасіння.
2. Молімося за священиків, щоб вони укріплювали віру та любов віруючих своїм словом і прикладом.
3. Молімося за керівників держав, щоб вони понад усе ставили Господні закони і будували справедливі відносини у своїх країнах.
4. Молімося за тих, що шукають істину, щоб на своєму шляху вони узріли Христове світло.
5. Молімося за померлих, щоб Господь обдарував їх благодаттю споглядання свого обличчя.
6. Молімося за нас самих, зібраних довкола вівтаря, щоб гріх та пиха ніколи не затьмарили нам світла Христової істини.

Всемогутній вічний Боже, вислухай молитви свого народу, освіти наші дороги Твоєю істиною, укріпи нас своєю благодаттю і приведи до свого Царства. Через Христа, Господа нашого.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: прийми милостиво дари свого народу † і вчини, щоб у небесних таїнствах він отримав блага, * в які вірує усім серцем. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна № 40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти повелів заповіді Твої, * щоб пильнувати вельми. * О, якби мої дороги були певні, * щоб зберігати Твої установи! (Пс 119 (118), 4-5)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, безустанно допомагай усім, кого Ти зміцнив своїм таїнством, * щоб ми і в тайнах, і в поведінці осягли плоди відкуплення. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:21 Понеділок 0 173 Літургія на кожен день, 16 жовтня, вівторок (зел) Вівторок ХХVIІІ звичайного тижня
Те, що нам дуже заважає у спілкуванні з іншими, це оцінювання другої людини по її зовнішній поведінці. Засуджуємо її виховання, знання закону, звичаїв, чи традиції. Ми звертаємо увагу на несуттєві справи, через що ми втрачаємо можливість глибшого взаєморозуміння. Христос, знаходячись у такій ситуації, підкреслює єдність того, що зовнішнє з тим, що внутрішнє. Парадоксально Він говорить скласти те, що маєш всередині на милостиню, віддати, щоб звільнитися від зайвих речей, які нам перешкоджають бачити правду про себе та інших.
Або: (біл) довільний спомин св. ЯДВІГИ, монахині
Св. Ядвіга народилася близько 1174 року. Вона була дочкою графа Андехс. Виховання та ґрунтовну освіту отримала вдома і в бенедиктинок у Кітцінгені. В тринадцять років вийшла заміж за князя Генріха Бородатого, з котрим мала сімох дітей. Допомагала чоловікові в правлінні та збереженні миру, пережила смерть чоловіка і дітей. Її найулюбленіший син, Генріх Побожний, загинув у битві з татарами під Легніцею. Останні роки свого життя вона провела в монастирі цистерсіанок в Требниці, який сама заснувала, де її дочка Гертруда була настоятелькою. Померла 15 жовтня 1243 року. Її реліквії зберігаються в Требниці.
Спільні Меси: про монахиню
Або: (біл) довільний спомин св. МАРГАРИТИ МАРІЇ АЛАКОК, діви
Св. Маргарита Марія народилася у 1647 році в Бургундії. В 24 роки вступила до монастиря візиток в Паре-ле-Моніаль. Під час об’явлень Господь Христос явив їй своє серце, яке палало любов’ю до людей і спрагле їхньої любові, і бажав установлення в п’ятницю після октави Божого Тіла свята Його Серця для відшкодування зневаг, яких Він зазнає у Пресвятому Причасті. Св. Маргарита Марія зазнала великих страждань, поки повірили у її місію. Померла 17 жовтня 1690 року.
Спільні Меси: про одну діву (стор. 122)


Літургійний зошит 18:26 Четвер 0 182 Літургія на кожен день, 12 жовтня, п'ятниця (зел) П’ятниця ХХVIІ звичайного тижня
Сьогодні Євангеліє показує наскільки людина є підступною. Якщо щось іде не по нашому, або щось не можемо зрозуміти, ми можемо видумати найбільш неймовірні пояснення, щоб виправдати своє невігластво чи незгоду. Так само було і в часи Ісуса. Коли Його сучасники не могли зрозуміти або прийняти Його місію, вдаються до нелогічних аргументів. Христос, показуючи абсурдність звинувачень, застерігає нас від сатани, справжнього ворога, який є безжалісним і тільки прагне одного: знищити людину.