Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа про підготовку й читання «Amoris Laetitia»
16:23 П'ятниця 0 525
24-08-2018, 16:23

Папа про підготовку й читання «Amoris Laetitia»

«Прагнення шукати Божу волю, щоб якнайкраще служити Церкві», – ось так Папа Франциск описав тривалий шлях, який привів до появи Апостольського повчання «Amoris Laetitia», в листі до англійського богослова Стівена Уолфорда.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Стівен Уолфорд – автор присвяченої «Amoris Laetitia» книжки «Папа Франциск, сім’я та розлучення. На захист правди та милосердя», яка невдовзі побачить світ. Лист Його Святості стане передмовою до неї. 

Шукати, щоб служити

Відповідаючи на прохання богослова написати кілька слів щодо «Amoris Laetitia», Папа підкреслює, що це повчання – плід «тривалого церковного шляху», складовими якого були дві синодальні асамблеї та консультації з місцевими Церквами через єпископські конференції. У цьому також брали участь інститути богопосвяченого життя, академічні установи та мирянські товариства, а «вся Церква молилася».

«Найбільше мене вразило в цьому процесі прагнення шукати Божу волю, аби якнайкраще служити Церкві. Шукати, щоб служити», – пише Його Святість. Пошук відбувався шляхом роздумів, обміну думками, молитви та розпізнавання, а «добрий дух» переважив над напругами. «Бути свідком цього – це джерело духовної радості».

Цілісність послання

Папа Франциск наголошує на цілісності всього Апостольського повчання, підкреслюючи, що потрібно прочитати його цілісно, від початку, щоб зрозуміти. Його не варто сприймати як «довідник щодо обговорюваних тем»; якщо читати цей текст не інтегрально й не послідовно, то його розуміння може бути викривлене.

У документі обговорені актуальні й конкретні проблеми: сім'я в сучасному світі, виховання дітей, підготовка до подружжя, сім'ї, що переживають труднощі, тощо. Вони потрактовані через призму «учительської герменевтики Церкви, завжди послідовно (і без розривів) і завжди в процесі дозрівання», а в тому, що стосується питань моралі, «документ іде за класичною доктриною святого Томи Аквінського».

Насамкінець Папа висловлює впевненість, що книжка Стівена Уолфорда буде корисна для сімей, і запевняє, що молиться в цьому намірі.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий