Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Представники єпископату РКЦ України взяли участь у хіротонії владики Степана Суса
12:10 Понеділок 0 169
13-01-2020, 12:10

Представники єпископату РКЦ України взяли участь у хіротонії владики Степана Суса

У неділю, 12 січня, у Києві відбулась Архієрейська Божественна Літургія з Чином архієрейської хіротонії владики Степана Суса в Патріаршому соборі Воскресіння Христового. 
На урочистості були присутні представники Конференції римсько-католицьких єпископів України на чолі з секретарем Конференції - єпископом Віталієм Скомаровським. Висловлюючи радість та привітання з приводу вибору владики Степана, єпископ Віталій зачитав лист від Голови конференції єпископату Броніслава Бернацького. Крім привітань, єпископ Броніслав запевнив нововисвяченого єпископа у молитві. "Це велика відповідальність, тому підтримую Вас своєю молитвою і ввіряю Вас Пресвятій Діві Марії, Яка з материнською турботою чуває над кожним, хто з любов'ю бере хрест відповідальності та йде за Її Сином", - йдеться у листі. 


Розділити радість Греко-Католицької Церкви з приводу нового єпископа також прибув представник Папи Франциска - Апостольський нунцій в Україні архієпископ Клаудіо Ґуджеротті. "Єпископ для Церкви - великий дар, бо він є наступником апостолів, гарантією нашої віри, а особливо - вірністю цієї нашої віри тій вірі, яка була на початку. Дар який Ви отримали [до владики Степана - прим. ред] такий величний, що всього життя не вистачить, аби його збагнути, і я дякую Богу за вияв цієї благодаті", - зазначив нунцій. Крім того, він звернув увагу на те, що для єпископа курії важливі такі чесноти як міць і спокій; увага до кожної людини, яку зустрічаєш; єдність праці з молитвою; здорове сприйняття критики, а також глибока покора.    


Владика-номінант Степан Сус народився 7 жовтня 1981 року у Львові. Після навчання у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа, 2005 року отримав дияконські свячення, а 30 червня 2006 – пресвітерські. Здійснював капеланське служіння при Львівській академії сухопутних військ та при інших навчальних закладах Львова. Від 2008 до 2012 року був відповідальним за душпастирство військовослужбовців у Львівській архієпархії УГКЦ. Від 2012 року призначений Синкелом Львівської архієпархії в справах військовослужбовців, студентів і сиріт, а також парохом гарнізонного храму святих Петра і Павла у Львові. 15 листопада 2019 року було повідомлено, що Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, отримавши попередню згоду від Папи, здійснив канонічне обрання отця Степана Суса, священика Львівської архієпархії УГКЦ, єпископом Курії Києво-Галицького Верховного Архієпископа. Йому надано титулярний осідок Зіґріса, пише Vatican News.


Зображення: Інформаційний ресурс УГКЦ, Київська Архієпархія УГКЦ, Микола Іщук
 

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 15:10 Четвер 0 96 Екуменічний Молебень за єдність християн у Львові 22 січня 2020 року, у Гарнізонному храмі святих Апостолів Петра і Павла, відбулась екуменічна молитва за єдність всіх християн. У екуменічному молебні взяли участь представники духовенства Львова.