Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Христова кров вчить жертвувати своє життя ближнім

Папа: Христова кров вчить жертвувати своє життя ближнім

Перед початком липня, місяця, який у Католицькій Церкві присвячений ушануванню Христової Крові, Папа Франциск прийняв на аудієнції представників спільнот, чия духовність зосереджена саме на ній.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

Захоплююча таємниця любові

Зустрічаючись у суботу, 30 червня 2018 року, з вірними, в центрі духовності яких перебуває Найціннішої Христова Кров, Його Святість зауважив, що таємниця любові Христової «від початків християнства захоплювала багатьох людей», які у світлі віри збагнули, що вона – це джерело спасіння світу.

«Роздуми про Христову жертву спонукають нас чинити діла милосердя, беззастережно віддаючи життя за Бога і ближніх. Медитація над таємницею Христової Крові, пролитої на хресті за наше відкуплення, підштовхує нас, зокрема, до тих, хто потребує допомоги у своїх моральних і фізичних стражданням, але натомість, покинутий, знемагає на узбіччях байдужого споживацького суспільства».

За словами Папи, саме в цій перспективі стає очевидною важливість служіння вірних, відданих Христовій Крові, в Церкві та суспільстві. Він вказав на три аспекти, які можуть допомогти в цьому свідченні.

Сміливість істини

Перший полягає в тому, щоб «бути відважними особами, будувати сміливі спільноти», що не боятимуться гуртуватися задля «утвердження цінностей Євангелія й істини щодо світу та людини». Це означає чітко висловлюватись і не відвертатися в інший бік, коли стаємо свідками «нападів на цінність людського життя від зачаття до його природного згасання, на людську гідність», суспільних лих і багатьох форм бідності».

Уважність до всіх

Другий аспект – це «уважність до всіх, особливо до далеких». «Виконуючи свою місію, – сказав Папа, – ви покликані досягнути всіх, бути зрозумілими для всіх, тобто бути "популярними", використовувати таку мову, завдяки якій усі могтимуть зрозуміти послання Євангелія. Ісусові доброта й любов адресовані всім, близьким і, насамперед, далеким».

Це вказує на необхідність виокремити «найпридатніші» форми для того, щоб привабити людей. А для цього треба мати перед очима приклад Ісуса та Його учнів, які «ходили дорогами Палестини, звіщаючи Боже царство й підтверджуючи слово багатьма знаками зцілення».

Здатність захоплювати й передавати

Здатність захоплювати та передавати – це третій аспект, на який звернув увагу Папа, і стосується він проповідування й катехизації. Варто наслідувати поведінку Ісуса, те, «як Він спілкувався з людьми, щоби всім об’явити Своє таїнство, захопити простий люд піднесеними й вимогливими повчаннями».

Сила такої настанови прихована в тому, як Ісус дивиться на люд – не зважаючи на його слабкості та падіння. «Наслідування Ісусового стилю проповіді допомагає нам приблизити інших, дати їм відчути Божу ніжність. Думаю, – сказав Папа, – що сьогодні ми живемо в часи, коли треба розвивати революцію гідності».

Христос – наша надійна основа

«Не забуваймо, що справжня сила християнського свідчення походить із Євангелія. І саме тут виявляється центральна роль Христової Крові та відповідної духовності. Ідеться про те, щоб покладатися, насамперед, на "надмір любові", виявлений у Господній Крові. Дорогі брати й сестри, саме у Христі є надійна основа нашого життя. Це Він – наша фундаментальна й остаточна надія», – завершим промову Папа.