Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа до рабинів: Переживаємо період плідного діалогу
11:15 П'ятниця 0 683
1-09-2017, 11:15

Папа до рабинів: Переживаємо період плідного діалогу

Католики та євреї «переживають плідний період діалогу».
Про це Папа Франциск заявив, приймаючи у четвер, 31 серпня 2017 р., у Ватикані представників Конференції Європейських Рабинів, Рабинської Ради Америки й Комісії Великого Рабинату Ізраїлю з питань діалогу зі Святим Престолом. «Протягом останніх десятиліть, – сказав він, – ми змогли наблизитися, ефективно та плідно діалогуючи; ми поглибили наше взаємопізнання та посилили узи дружби».
Представники юдаїзму вручили Папі Францискові приготований ними документ «Між Єрусалимом та Римом». Понтифік відзначив той факт, що в цьому тексті віддається належне Декларації Другого Ватиканського Собору «Nostra aetate», четвертий розділ якої є «дорожньою картою» згаданого діалогу. Адже вона, за його словами, виявила, що «початки християнської віри знаходяться вже, згідно з Божим таїнством спасіння, у патріархах, в Мойсеєві та пророках, й будучи великою спільною духовною спадщиною, спонукає розвивати між нами взаємопізнання та взаємопошану, насамперед, через біблійні студії».
Святий Отець відзначив, що декларація «Між Єрусалимом і Римом» не приховує також і богословських відмінностей між двома традиціями віри. Однак, «висловлює рішуче бажання тісніше співпрацювати сьогодні та в майбутньому». Цей документ звертається до католиків, називаючи їх «партнерами, близькими союзниками, друзями і братами в спільному шуканні кращого світу, що зможе втішатися миром, соціальною справедливістю та безпекою».
«Інший уривок, – вів далі Папа, – визнає, що «не зважаючи на глибокі богословські відмінності, католики та євреї поділяють спільні вірування» та «ствердження, що релігії повинні застосовувати моральну поведінку й релігійне виховання, а не війну, примус чи суспільний тиск, для здійснення власної здатності впливати й надихати». Це дуже важливо», – наголосив Понтифік, привітавши гостей з нагоди єврейського нового року, що розпочнеться через кілька тижнів.
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Канадський історик сподівається довести що Ватикан таємними угодами з нацистами рятував євреїв

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 15:52 Середа 0 35 Папа: долати обмеженість власних категорій і відкриватись на Святого Духа Звертаючись до вірних під час загальної аудієнції, Папа Франциск розповів про подію, описану в Діяннях Апостолів, яка сталася зі святим Петром і змінила його самого та хід євангелізації.