Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Гідність особиcтості не залежить від її громадянського статусу
14:16 Четвер 0 220
21-06-2018, 14:16

Папа: Гідність особиcтості не залежить від її громадянського статусу

20 червня відзначають Всесвітній день біженця, проголошений ООН з метою підвищити чутливість громадської думки до трагедії мільйонів людей, які тікають від насильства та війн. Папа Франциск приєднався до відзначення, зокрема, двома повідомленнями в Твіттері.
Про це повідомляють Новини з Ватикану.

«Ми зустрічаємо Ісуса в злиденному, у відкинутому, немов непотріб, у біженцеві. Не дозвольмо, аби страх завадив нам прийняти нужденного ближнього», – таке повідомлення Папа Франциск поширив через Твіттер уранці 20 червня 2018 року, у день, коли під егідою ООН відзначають Всесвітній день біженця, проголошений з метою не забувати про трагедію кількох десятків мільйонів людей у всьому світі. Вони змушені залишити свою країну, тікаючи від війни, насильства чи злиднів.

Пополудні в мережі з’явився другий «твіт» Понтифікає: «Гідність людини не залежить від того, громадянин вона, мігрант чи біженець. Врятувати життя того, хто тікає від війни та злиднів – акт людяності».

Взаємопошана – ключ до вирішення багатьох проблем

Про День біженця Папа Франциск також згадував у контексті недільної зустрічі з вірними з нагоди молитви «Ангел Господній». Звертаючись до вірних та всіх людей доброї волі, він зауважив, що «кожен із нас покликаний бути ближнім до біженців, знаходити час на зустріч із ними, цінувати їхній внесок, аби вони могли краще включитися у спільноти, які їх приймають». За його словами, саме зустріч у світлі взаємної пошани і підтримки це ключ до «вирішення багатьох проблем».

Глава Католицької Церкви також не оминув увагою той факт, що міжнародна спільнота нині працює над приготуванням «Глобальної угоди щодо біженців». Він висловив сподівання, що «держави, включені в ці процеси, досягнуть порозуміння, аби відповідально та гуманно гарантувати допомогу та захист тим, хто змушені залишити свою країну».

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з Ватикану 13:12 Середа 0 102 Папа: Рахунки за війну сплачують бідні Бог любить серцем, а не ідеями. У Нього треба просити благодаті сліз перед обличчям нещасть у світі, перед обличчям переслідуваних і померилх унаслідок нерозсудливих бомбардувань. Проповідуючи під час Меси в каплиці Дому святої Марти у вівторок, 19 лютого 2019 року, Папа Франциск порівняв ситуацію в світі, описану в розповіді про вселенський потоп, із сучасною, згадуючи про страждання убогих, «які сплачують рахунки» чужих свят.