Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 14 квітня, субота
19:23 П'ятниця 0 304
13-04-2018, 19:23

Літургія на кожен день, 14 квітня, субота

(біл) Субота ІІ Великоднього тижня
Ісус має будувати нашу віру. Якщо ми вважаємо інакше, тоді ми просто не маємо віри і на наше життя дивимось суто по-людськи. Говорячи мовою Біблії – «тілесними очима». Тому й сьогодні Ісус знає, що ми потребуємо його присутності, і каже: «Це Я, не бійтеся!»


АНТИФОН НА ВХІД
Ви – рід вибраний; * звістуйте похвали Того, * хто вас покликав з темряви у дивне своє сві тло. * Алілуя.

КОЛЕКТА
Знищ, о Господи, викарбуваний законом гріха борговий запис, * який Ти від нас усунув у пасхальній тайні через воскресіння Христа, Твого Сина. Котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Діян 6, 1-7
Читання з Діянь Апостолів.
Тими днями, коли зростала кількість учнів, почалися нарікання елліністів на юдеїв, що, мовляв, їхніх вдів занедбують при щоденному служінні. Скликавши громаду учнів, Дванадцятеро сказали: «Не годиться нам, облишивши Боже Слово, прислуговувати при столах. Виберіть, брати, з-поміж вас добре засвідчених сімох мужів, сповнених Духа та мудрості, й ми поставимо їх на це служіння. Ми ж постійно перебуватимемо в молитві та служінні слова!» Всій громаді сподобалося це слово. І вони вибрали Стефана – мужа, сповненого віри і Святого Духа, Филипа, Прохора, Никанора, Тимона, Пармена і Миколу, прозеліта з Антіохії. Їх поставили перед апостолами, і, помолившись, ті поклали на них руки. А Боже Слово росло; кількість учнів у Єрусалимі дуже множилася; також і серед священиків дуже багато були слухняними вірі. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 33, 1-2. 4-5. 18-19
Яви нам милість, бо в Тобі надія.
Ликуйте, праведні, у Господі, – *
хвала праведним личить.
Прославляйте Господа на арфі, *
на десятиструнному інструменті Йому вигравайте.
Бо праведне Господнє слово *
і всі Його діла вірні.
Він любить праведність і справедливість, *
милістю Господа земля повна.
Адже очі Господні на тих, які Його бояться, *
котрі покладають надію на Його милосердя,
щоби спасти їхні душі від смерті, *
прогодувати їх під час голоднечі.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Алілуя, алілуя, алілуя.
Христос, який створив усе, воскрес із мертвих,
і змилосердився над людським родом.

ЄВАНГЕЛІЄ
Йн 6, 16-21
† Читання святого Євангелія від Йоана.
З настанням вечора Ісусові учні спустилися до моря, увійшли в човен і попливли на другий бік моря, до Капернаума. Уже настала темрява, а Ісус ще не приходив до них; море ж, із-за того, що дув сильний вітер, підіймалося. Отож, коли вони пропливли десь двадцять п’ять чи тридцять стадій, то побачили Ісуса, який іде по морю й наближається до човна, – і налякалися. Він же каже їм: «Це Я є, не бійтеся!» Тож вони хотіли взяти Його до човна, і вмить човен опинився на землі, до якої вони прямували. Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи жертву, яку Господь склав заради нашого спасіння, смиренно просимо:
1. Молімося за Святішого Отця, щоб він непохитно вів Церкву до вічного спасіння.
2. Молімося за пастирів, щоб вони вміли довірити всі свої життєві труднощі Божій опіці та милості.
3. Молімося за всіх дияконів, а особливо за тих, які походять з нашої дієцезії, щоб вони, зміцнені благодаттю Святого Духа, добре приготувалися до священицького служіння.
4. Молімося за органістів, міністрантів та всіх, хто піклується про стан наших храмів, щоб вони з радістю виконували свої обо- в’язки і були прикладом віри та відданості для інших.
5. Молімося за всіх померлих наших братів і сестер, щоб Господь простив їхні провини і благоволив прийняти до свого Царства.
6. Молімося за всіх нас, щоб ми приймали гідну участь у Літургії, яка є провіщенням Небесної Трапези.

Господи Ісусе Христе, безустанно зміцнюй свою Церкву серед життєвих бурь, а нас навчи вірно служити Тобі. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Просимо, Господи: освяти милостиво ці дари, які ми принесли на знак духовної жертви; * вчини, щоб ми самі стали вічним даром для Тебе. Через Христа, Господа нашого.

Префація Великодня № 13-17

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Отче! Хочу, щоб ті, яких Ти Мені  передав, * перебували там, де і Я, * щоби й вони були зі Мною та й бачили Мою славу, яку Ти дав Мені . * Алілуя. (Йн 17, 24)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ

Господи, Ти поживив нас дарами святого таїнства; † смиренно благаємо Тебе, щоб жертва, яку Твій Син наказав нам звершувати на Його спомин, * спричинилася до зростання нашої любові. Через Христа, Господа нашого.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:24 Четвер 0 87 Літургія на кожен день, 14 грудня, п'ятниця Йоана Хрестителя не сприймали через його надмірний аскетизм. Ісуса Христа, навпаки, не вважали пророком за відсутність зовнішніх проявів цього аскетизму, за те, що пив і їв із грішниками. Якщо хтось хоче відкинути вчення Церкви, завжди знайде для цього привід: або ж вона занадто вимоглива, непристосована до сьогодення; або ж, щоб скомпрометувати її, витягатимуть на світло денне гріхи і вади її членів. Однак, як каже сьогодні Ісус, мудрість завжди виправдається своїми ділами. Іншими словами, правда завжди переможе. Особливо, коли це Правда з великої літери, коли це вчення самого Ісуса, підкріплене його благодатною присутністю у своїй Церкві.
Св. ЙОАНА ВІД ХРЕСТА, ПРЕСВІТЕРА І ВЧИТЕЛЯ ЦЕРКВИ (біл) Обов’язковий спомин
Св. Йоан де Єпез народився біля Авіля в Іспанії близько 1542 року. У віці дванадцяти років він вступив до ордену Кармелітів. Св. Йоан став головним помічником св. Терези в реформі ордену. Полюбив Христовий хрест і просив Бога, щоб йому ніколи не бракувало страждання. Ця молитва була вислухана. Реформаторська діяльність була для святого тернистим шляхом. Св. Йоан від Хреста проголошував необхідність абсолютного внутрішнього зубожіння, щоб дійти єдності з Богом. Своє вчення він висловлював у прозі та віршах. Помер у місті Убеда в 1591 році.