Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » «Місія до народів»: народження нової парафії в Рівному
15:53 Середа 0 1 355
25-10-2017, 15:53

«Місія до народів»: народження нової парафії в Рівному

Три роки тому в Рівному розпочалося будівництво нового римсько-католицького храму. Наразі церква ще не добудована, але в неділю 22 жовтня тут відбулося перше богослужіння, яке очолив єпископ Луцької дієцезії Віталій Скомаровський. Чим особлива нова парафія святого Йоана Павла ІІ?

Будівництво храму розпочалося з ініціативи братів із неокатехуменальних спільнот міста Рівного. Їхніми зусиллями було придбано земельну ділянку під храм і розроблено проект. Перша служба в новій парафії Йоана Павла ІІ відбулася саме в урочистість цього святого. Крім єпископа Віталія Скомаровського, до свята приєдналися делегати, відповідальні за Неокатехуменальну дорогу в Україні, священики та вірні з Рівного й інших міст України.

«Ця парафія носить ім'я святого Йоана Павла ІІ, який перший сказав про потребу нової євангелізації. Перша ікона, яку помістили у храмі, – це ікона цього Папи, який любив Україну, приїжджав сюди і говорив чудові речі, нагадував про важливість євангелізації цього народу», – зазначив у привітальному слові отець Раймунд Пупковський, відповідальний за Неокатехуменальну дорогу в Україні.


Отець Раймунд Пупковський, відповідальний за Неокатехуменальну дорогу в Україні

На прохання єпископа Віталія Скомаровського, який доручив Неокатехуменальній дорозі провадити цю парафію, Папа Франциск надіслав місію ad gentes.
Місія ad gentes (лат. «до народів») – це спільнота, яка складається із 4 чи 5 сімей, які разом зі священиком служать своїм життям серед людей, проживаючи в тій країні, куди послані, залишаючи заради цієї місії свої родини за кордоном. Це звичайні люди з малими дітьми, які починають учити нову мову, вивчають культуру, шукають роботу й винаймають житло, щоб свідчити тим, хто не знав Христа або був недостатньо заглиблений у зрілу віру. Вони дослівно виконують слова папи Франциска, сказані на Аудієнції розіслання 270 родин по цілому світу 18 березня 2016 року: «Євангелізувати як родини, жити в єдності та простоті – це вже благовіщення життя, прекрасне свідчення, за яке я вам дуже вдячний. Дякую від себе і від усієї Церкви за цей жест – вирушити в незнане та страждати, тому що там буде страждання, але також там буде радість слави Божої, слави, яка є на хресті. Я супроводжую вас і додаю відваги... Я залишаюся тут, але серцем іду з вами».
«Цей досвід, який ми тут розпочали разом, – це щось таке дуже нове, – підкреслив під час першого богослужіння єпископ Віталій Скомаровський. – Не тільки в Рівному і не тільки, мені здається, в Україні. І від того, який цей досвід буде, залежатиме дуже багато для нашої Церкви, для нашої спільноти. Тому молімося, щоб ця парафія справді була Божою парафією, католицькою парафією, щоб тут люди знаходили Бога, щоб чули Слово Боже, наверталися. І цього усім вам, собі, священикам бажаю».


Місія ad gentes у Рівному вітає єпископа Віталія Скомаровського

Як зародилась ця місія саме в Луцькій Дієцезії?
«Отець єпископ звернувся до Кіко і Кармен, ініціаторів Неокатехуменальної дороги, з проханням послати сюди місію ad gentes. Папа Франциск минулого року розіслав 57 місій по всьому світу, зокрема й до Рівного. І єпископ у червні минулого року затвердив цю місію, – розповів отець Раймунд. – Вони приїхали сюди не як заможні люди, щоб оплатити це будівництво, – вони приїхали сюди як останні убогі, щоб допомагати тут, залишивши свій дім, роботу, забезпечення, афекти, культуру, мову».


Місія ad gentes святого Якова Меншого в Рівному разом із о. Раймундом Пупковським, відповідальним за Неокатехуменальну дорогу в Україні, єпископом Віталієм Скомаровським, о. Владиславом Чайкою, деканом і настоятелем парафії свв. Петра і Павла в Рівному

На сьогодні в Україні живуть і працюють 46 сімей з Іспанії, Італії, Польщі, США, Коста-Ріки, Парагваю та Бразилії.
Місію ad gentes святого Якова Меншого в Рівному очолює отець Ілля Борячук, який одночасно є настоятелем нової парафії святого Йоана Павла ІІ.


Освячення хреста

В урочистій Службі Божій взяли участь священники, вірні з парафії Петра і Павла з Рівного разом із деканом отцем Владиславом Чайкою, «Домашня Церква» з Руху Світло-Життя з отцем Василем Плахоткою, парафіяни з Хмельницького з отцем Анатолієм Білоусом, парафіяни з Києва й Козятина та ректор місійної семінарії «Redemptoris Mater» із Києва Роман Грек разом із семінаристами. Харцери приготували для близько 300 гостей гарячий борщ.
У подячному слові настоятель отець Ілля запросив усіх гостей до участі в житті нової парафії: «Це ваш дім, де Господь вас чекає. Де можете завжди зустрітися з Ним, Який вас любить і віддав за вас Своє життя».


Проект храму святого Йоана Павла ІІ в Рівному

Римсько-католицький храм святого Йоана Павла ІІ розташований у Рівному на вулиці Гагаріна, 18 (поблизу автостанції «Чайка»). З огляду на продовження будівництва Служба Божа наразі відбуватиметься щонеділі о 17:00. Перед службою отець Ілля чекатиме охочих поспілкуватися та познайомитися з місіонерами.

Інформацію надано парафією святого Йоана Павла ІІ в Рівному

По темі:
Першою Месою в недобудованому храмі у Рівному відкрили нову парафію та освятили хрест

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 17:40 Вівторок 0 53 Історія повернення Хреста до храму у місті Дубно 14 вересня 2019 року в нашій парафії святого Йоана Непомука у місто Дубно відбулося друге престольне свято: Воздвиження Всечесного Хреста, установлене як подяка Богу за збереження та повернення до костелу автентичного Хреста, втраченого – як усі думали, у часи комуністичної навали.