Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 28 січня, понеділок
17:42 Неділя 0 996
27-01-2019, 17:42

Літургія на кожен день, 28 січня, понеділок

В молитві ми звертаємося: Ісусе тихий і покірний серцем. Такого Ісуса нам показує Євангеліє. Ісус лагідно і з любов’ю відповідає на агресію Книжників. Він їх вислуховує і пояснює їм їхні помилки. Ми повинні вчитися від Ісуса, як поводитися з людьми. Не критикувати, не ставити заздалегідь у програшній позиції, але так, як Ісус, завжди давати шанс.
Св. ТОМИ АКВІНСЬКОГО, пресвітера і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Св. Тома народився близько 1225 року. Був вихований в абатстві Монте Кассіно. У молоді роки Тома вступив до ордену Домініканців. Вивчав богослов’я у місті Кельні під керівництвом св. Альберта Великого, а потім у Парижі, де пізніше сам викладав. Він – найвизначніший представник схоластичної філософії та схоластичного богослов’я. Його головні праці “Теологічна сумма” й “Сумма проти язичників” є оригінальним синтезом схоластичної філософії та богослов’я. Писав також коментарі до Святого Письма. Помер 7 березня 1274 року в дорозі до Ліону, куди поїхав, щоб взяти участь у Соборі. Св. Тома є покровителем католицьких шкіл.


АНТИФОН НА ВХІД
Посеред Церкви відкрив свої уста, * а Господь наповнив його духом мудрості та розуму, * і шатою слави його одягнув. (Пор. Сир 15, 5)х

КОЛЕКТА
Боже, джерело мудрості, завдяки Твоїй благодаті святий Тома Аквінський ревно прямував до святості та відзначався глибоким пізнанням священного вчення; * вчини, щоб ми зрозумі ли те, чого він навчав і наслідували те, що він чинив. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
Євр 9, 15. 24-28
Читання з Послання до євреїв.
Брати! Христос є Посередником Нового Завіту, щоби через смерть для викуплення від переступів першого Завіту покликані одержали обітницю вічної спадщини. Адже Христос увійшов не в рукотворну святиню, яка відображала істинну, але в саме небо, щоб тепер з’явитися перед Божим обличчям за нас. І не для того, аби багато разів приносити себе, як первосвященик, входячи щороку до святині з чужою кров’ю, – у такому випадку від створення світу Він мав би багато разів страждати. Тепер же Він з’явився один раз наприкінці віків, щоб своєю жертвою виявити гріх. І так, як призначено людям один раз померти, а потім суд, так і Христос: один раз приніс себе, аби понести гріхи багатьох; другий же раз Він з’явиться не задля гріха, а тим, які очікують Його на спасіння. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 98, 1. 2-3аб. 3в-4. 5-6
Співайте Богу – чудеса Він творить.
Заспівайте Господу нову пісню, *
бо Він учинив чуда.
Мені принесла спасіння Його правиця, *
Його святе рамено.
Господь явив своє спасіння, – *
перед очима народів відкрив свою справедливість.
Він згадав свою милість і свою правду *
домові Ізраїля.
Всі кінці землі побачили *
спасіння нашого Бога.
Вигукуй Господу, вся земле, – *
вигукуйте радісно, співайте і грайте!
Заграйте Господу на гуслах, – *
на гуслах, з мелодійною піснею.
На сурмах, під звуки рога, *
радісний гук перед Царем – Господом здіймайте.

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 2 Тим 1, 10б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Спаситель наш Ісус Христос смерть знищив,
а життя освітив Євангелієм.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 3, 22-30
† Читання святого Євангелія від Марка.

Того часу книжники, які спустилися з Єрусалима, казали, що Ісус має Вельзевула і що бісівським князем бісів виганяє. Покликавши їх до себе, Він промовляв їм у притчах: «Як може сатана сатану виганяти? І коли царство саме в собі поділиться, не зможе встояти те царство; і коли дім сам у собі поділиться, не зможе встояти той дім; і коли сатана повстав проти себе самого й поділився, не може він встояти, але йому настав кінець. Ніхто не може пограбувати майно сильного, вдершись до його дому, якщо спершу не зв’яже сильного, – і лише тоді пограбує його дім. Воістину кажу вам, що будуть прощенні людським синам всі гріхи й богохульства, хоч скільки б вони не хулили, а хто буде зводити хулу на Святого Духа, той не матиме прощення довіку, а буде винний у вічному грісі». Адже вони казали: «Він має нечистого духа!» Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом святого Томи і всіх святих богословів просімо Господа про потрібні благодаті для святої Церкви та для нас особисто:
1. Молімося за святу Церкву, щоб їй ніколи не бракувало великих вчених у кожній галузі знання, і щоб вони ревно допомагали їй проповідувати святу віру.
2. Молімося за викладачів та усіх, хто вивчає теологію, щоб через навчання вони ще більше наближалися до Бога.
3. Молімося за винахідників і відкривачів, щоб їхні досягнення служили на благо людства.
4. Молімося за професорів духовних семінарій, щоб їхня праця принесла плоди мудрості і святості майбутніх священиків.
5. Молімося за душі померлих, щоб Господь прийняв їх до своєї слави.
6. Молімося за нас самих, щоб ми поглиблювали свої знання віри і з їх допомогою краще служили Христові та людям.

Боже, Ти є правдою і джерелом усякої істини; веди святу Церкву і все людство дорогами Твого вчення, яке явив нам Твій Син Ісус Христос. Котрий з Тобою живе і царює навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, нехай буде угодною Тобі жертва, охоче принесена нами в день спомину святого Томи, * за навчанням котрого ми також, прославляючи Тебе, цілковито Тобі віддаємося. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих пастирів № 38

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Хто над Господнім законом день і ніч розважає, * плід свій дає у свою пору. (Пор. Пс 1, 2-3)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, наситивши нас Христом – живим хлібом, навчи нас Христом – Учителем, † щоб ми, споминаючи святого Тому, пізнавали істину * і в любові являли її в ділах. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.