Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Папа: Університети покликані бути «лабораторіями» майбутнього й осередками граматики діалогу
14:25 Четвер 0 254
18-01-2018, 14:25

Папа: Університети покликані бути «лабораторіями» майбутнього й осередками граматики діалогу

Увечері 17 січня 2018 року Папа Франциск побував у Папському Чилійському католицькому університеті, де зустрівся зі студентами та представниками академічного середовища й поділився думками про невідкладність «інтегральної ліквідації неписьменності».
За повідомленням Радіо Ватикану, відвідуючи навчальний заклад, який цьогоріч відзначає 130-ліття, Понтифік підкреслив, що інтелект й академічна досконалість, гармонізовані з вірою, справедливістю й милосердною любов’ю, «набувають пророчої сили».

Ректор у вітальному слові висловив сподівання, що візит Папи допоможе відкрити нові простори для діалогу та спричинитися до оновлення університету. Відштовхуючись від цих слів, Святий Отець зауважив, що говорити про виклики означає припустити існування ситуацій, які вимагають переосмислення, «призадуми, яка не буде наївною, утопічною чи, тим більше, волюнтаристською». Перед обличчям запаморочливого руху сьогодення це означає не «пригальмовувати розвиток знання», а зробити університети упривілейованими місцями «впровадження в життя граматики діалогу, яка формує зустріч».

Промовляючи в стінах університету, де здобував освіту також святий Альберто Уртадо, Папа знову висловив стурбованість щодо так званого «плинного суспільства», як його назвав соціолог Зиґмунт Бауман, де «зникають будь-які орієнтири». Це вимагає наново відкривати глибинне значення того, що означає бути спільнотою, долаючи індивідуальні інтереси, з яких народжуються конфлікти й насильство.

Папа нагадав студентам і представникам академічного середовища про покликання університетів служити «національному співжиттю» й бути «лабораторіями» майбутнього, перевищуючи «будь-яку непримириму чи елітарну логіку знання». Це означає «завжди шукати нових просторів для діалогу, а не для сутички, для зустрічі, а не для поділів, шукати шляхів дружнього розходження в думках». Це також означає не замовчувати «народної інтуїції», особливо культурного багатства автохтонних народів. «Знання, – підсумував Папа, – завжди має служити життю та орієнтуватися на нього, щоб і далі могти розвиватися».

За темою:
Другий день Папи в Чилі: зустрічі з жертвами несправедливостей
Папа: Потрібно прагнути єдності, а не однаковості
Папа: Покликання індивідуальне, та воно робить нас частиною спільноти

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини зі світу 12:47 Середа 0 184 Архієпископ Мокшицький побував із душпастирським візитом в Англії й Уельсі З 13 до 14 жовтня голова Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні архієпископ митрополит Львівський Мечислав Мокшицький відвідав із душпастирським візитом Англію й Уельс.