Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 4 поради щодо молитви від св. Франциска Сальського
17:55 Понеділок 0 197
24-01-2022, 17:55

4 поради щодо молитви від св. Франциска Сальського

У спомин св. Франциска Сальського пропонуємо Вашій увазі його поради щодо молитви та участі у Святій Месі. Святий Франциск пригадує: «Не забувай молитись ні зранку, ні ввечері, оскільки ранковою молитвою ти відкриваєш вікна твоєї душі Сонцю Правди, а вечірньою – закриваєш їх для мороку пекла».
Ранкова молитва

Вранці дякуй Богу за те, що Він зберіг тебе вночі. Проси пробачення, якщо згрішиш. Поміркуй, як краще використати цей день для підготовки до вічності. Поміркуй, які справи та обставини чекають тебе протягом дня, як використати їх для того, щоб краще служити Богу. Підготуйся до того, аби якнайкраще використати всі засоби, які допомагають тобі служити Богу і зростати у благочесті. Намагайся уникати, боротися та перемагати все, що суперечить справі спасіння і Божій славі. Недостатньо прийняти рішення, треба приготувати засоби, які дадуть можливість це виконати. Наприклад, якщо плануєш відвідати хворого, то завчасно поміркуй про користь та потіху, які можеш йому принести, і обери відповідний час для відвідин і т.д.

Pixabay, loicip90

Упокорюйся перед Богом, усвідомлюючи, що без Його допомоги ти не здатен ні зробити добро, ні стриматись від зла. Проси Бога, щоб навчив тебе і допоміг служити Йому. Прикликай Матір Божу, свого ангела та святих. Все це потрібно робити живо і швидко, перш ніж вийдеш з кімнати, тоді всі твої денні справи будуть з Божим благословенням.

Вечірня молитва

Обери невеликий відрізок часу ввечері, дякуй Богу за прожитий день, дякуй, що зберіг тебе неушкодженим. Згадай свої справи, заняття та зустрічі протягом дня. Якщо тобі вдалося зробити щось добре, дякуй Богу. Якщо, навпаки, ти зробив зло словом, вчинком чи думкою, проси пробачення у Бога та намагайся посповідатись при першій нагоді.

Pixabay, geralt

Доручи Божій волі себе, свої тіло та душу, своїх рідних та друзів, Церкву. Проси Матір Божу, святих та ангела-хранителя молитися за нас і з Божим благословенням йди відпочивати.

Про Святу Месу

Літургія – це серце християнської віри, душа благочестя, невимовна таємниця, що охоплює таємницю Божої любові, через яку Бог реально торкається нас, обдаровуючи нас Своєю любов'ю та благодатями. У цьому єднанні душа сама стає фіміамом і здіймається до неба, вона сповнюється надзвичайними духовними ароматами, як написано у Пісні Пісень (Пісн 3,6). Доклади всіх зусиль, аби бути на Літургії, де Церква здійснює безкровну жертву за тебе та всіх. У ній беруть участь сонми ангелів. Церква Воююча єднається з Церквою Прославленою.
Якщо ти не маєш змоги бути в храмі на Літургії, намагайся бути присутнім там духовно. Намагайся внутрішньо пережити все те, що переживаєш, будучи в храмі, і єднайся таким чином з усіма християнами.

GettyImages

Зі смиренням та благоговінням прийми благословення, яке Господь передає через Своїх служителів.

Як приступати до Причастя

Подібно тому, як бджола рано-вранці збирає з квітів краплі небесної роси і кращі аромати землі, перетворює їх у мед і приносить собі у вулик, так і священик бере з вівтаря Тіло і Кров Сина Божого, Який зійшов на землю, як роса на руно, Сина Діви, Який як квітка виріс із землі людства. Прийми Його, як лише зможеш і віддай славу Царю нашого спасіння. Прийми з любов'ю те, що дарує Любов. Намагайся зростати та зміцнюватись у Божій любові.

Часто причащатись слід двом категоріям людей: досконалим, аби бути якнайближче до джерела досконалості, і недосконалим, аби вдосконалюватись; сильним, аби не слабшати, а слабким, аби бути сильнішими; здоровим, аби не захворіти, хворим, аби отримати здоров'я.

Cathopic, Rita Laura

Причащатись повинні і люди, мало зайняті справами, бо мають для цього можливість, і ті, хто дуже зайнятий справами, бо мають в цьому необхідність. Той, хто багато працює, має отримувати більше їжі. Приймай Пресвяті Дари, аби навчитися це робити. Людина погано вміє робити те, що робить рідко.

Зайці стають білими взимку, коли вони з усіх сторін оточені білим покровом снігу, і ти, що ближче будеш до Того, Хто включає в Себе чистоту, красу та добро, то прекраснішим, добрішим і чистішим будеш.

Уривки з твору «Вступ до благочестивого життя» 

Катехетика 12:00 Вівторок 0 1 066 7 цитат про милосердя, які варто пам’ятати Хоча вже і минула Неділя Божого милосердя, але є речі, які ми покликані часто для себе повторювати, більше того, втілювати у наше повсякденне життя. Пропонуємо вашій увазі 7 цитат про Боже і людське милосердя з Булли Папи Франциска «Misericordiae Vultus» (Обличчя Милосердя). 
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.