Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 24 січня, понеділок
18:01 Неділя 0 334
23-01-2022, 18:01

Літургія на кожен день, 24 січня, понеділок

В молитві ми звертаємося: Ісусе тихий і покірний серцем. Такого Ісуса нам показує Євангеліє. Ісус лагідно і з любов’ю відповідає на агресію Книжників. Він їх вислуховує і пояснює їм їхні помилки. Ми повинні вчитися від Ісуса, як поводитися з людьми. Не засуджувати, не ставити заздалегідь у програшній позиції, але так, як Ісус, завжди давати шанс.
Св. ФРАНЦИСКА САЛЬСЬКОГО, єпископа і Вчителя Церкви (біл) Обов’язковий спомин
Святий Франциск Сальський народився 1567 року. Після навчання у Парижі та Падуї, а також після короткої кар’єри юриста, прийняв священицький сан і вів апостольську діяльність серед кальвіністів, навернувши близько 70 тис. осіб. У 1602 році він став єпископом Женеви й невтомно працював над утвердженням віри. Відзначався лагідністю, що сприяло успіху його апостольської праці. Його твори, а особливо “Філотея” та “Теотим”, належать до класичних аскетичних праць. Разом зі святою Йоаною Францискою де Шанталь заснував орден Сестер Візиток. Помер 28 грудня 1622 року в Ліоні. 24 січня був похований в Ансі. Проголошений Вчителем Церкви. Є покровителем письменників і журналістів.

АНТИФОН НА ВХІД
Буду дбати про Моїх овець, – говорить Господь, – * і поставлю над ними пастиря, що пастиме їх. * Я, Господь, буду їх Богом.

КОЛЕКТА
Боже, заради спасіння людей святий Франциск Сальський, єпископ, схотів стати всім для всіх; † вчини милостиво, щоб ми за його прикладом служили ближнім * і допомагали їм відчути Твою батьківську любов. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ
2 Сам 5, 1-7. 10
Читання з Другої книги Самуїла.
Тими днями всі коліна Ізраїля прийшли до Давида в Хевроні, кажучи: «Дивись, ми твої кості й твоє тіло. Вже й раніше, ще як царював Саул над нами, ти був тим, хто водив Ізраїля в поле і назад приводив. І сказав Господь до тебе: “Ти будеш пасти Мій народ Ізраїля, ти будеш князем над Ізраїлем”». Як прийшли всі старші Ізраїля до царя в Хеврон, цар Давид заключив із ними союз у Хевроні перед лицем Господнім, і вони помазали Давида царем над Ізраїлем. Тридцять років було Давидові, як він став царем, і царював він сорок років. У Хевроні царював над Юдою сім років і шість місяців, а в Єрусалимі царював тридцять три роки над усім Ізраїлем і над Юдою. І двигнувся цар із своїми людьми на Єрусалим проти євусіїв, які жили в тій країні. Вони сказали Давидові: «Ти сюди не ввійдеш, бо сліпі й криві не впустять тебе», а це означало: «Давид сюди не ввійде». Але Давид здобув твердиню Сіон, тобто – місто Давида. Давид дедалі більш ставав могутній, і Господь, Бог Воїнств, був із ним. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 89, 20. 21-22. 25-26
З ним – Божа правда і Господня милість.
Колись Ти сказав у видінні своїм праведним, – *
Ти промовив:
«Я поклав на сильному допомогу, *
Я звеличив вибранця з народу.
Я знайшов слугу свого Давида *
і помазав його своїм святим єлеєм.
Йому Моя рука допоможе, *
його зміцнить Моє рамено.
З ним – Моя правда і Моє милосердя, *
зросте його міць в Імені Моєму.
Я поставлю його руку на морі, *
і його правицю – на ріках».

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ

Пор. 2 Тим 1, 10б
Алілуя, алілуя, алілуя.
Спаситель наш Ісус Христос смерть знищив,
а життя освітив Євангелієм.

ЄВАНГЕЛІЄ
Мк 3, 22-30
† Читання святого Євангелія від Марка.
Того часу книжники, які  спустилися з Єрусалима, казали, що Ісус має Вельзевула і що бісівським князем бісів виганяє. Покликавши їх до себе, Він промовляв їм у притчах: «Як може сатана сатану виганяти? І коли царство саме в собі  поділиться, не зможе встояти те царство; і коли дім сам у собі  поділиться, не зможе встояти той дім; і коли сатана повстав проти себе самого й поділився, не може він встояти, але йому настав кінець. Ніхто не може пограбувати майно сильного, вдершись до його дому, якщо спершу не зв’яже сильного, – і лише тоді  пограбує його дім. Воістину кажу вам, що будуть прощенні людським синам всі гріхи й богохульства, хоч скільки б вони не хулили, а хто буде зводити хулу на Святого Духа, той не матиме прощення довіку, а буде винний у вічному грісі». Адже вони казали: «Він має нечистого духа!» Слово Господнє.


МОЛИТВА ВІРНИХ
За заступництвом святого Франциска Сальського занесімо до Бога Отця наші покірні молитви і просімо Його, щоб вислухане Слово Боже примножувало в нас плоди християнського життя:
1. Молімося за єпископів і пастирів Церкви, щоб оживлені Святим Духом, вони з ревністю, терпеливістю і пастирською любов’ю сприяли будівництву християнських спільнот, відкритих на невіруючих і тих, кому бракує надії.
2. Молімося в інтенції конструктивного діалогу між християнами різних конфесій, щоб освячені взаємною пошаною і довірою, вони щиро шукали єдності в Христі Спасителі.
3. Молімося за журналістів, письменників і публіцистів, щоб в своїй праці вони вміли дивитися на світ очима Євангелія, а культуру присвятили служінню людині.
4. Молімося за Салезіянську Родину, щоб вдивляючись у святого Франциска Сальського, щоденним життям уміла реалізовувати його навчання.
5. Молімося за нас, тут присутніх, щоб ми за прикладом святого Франциска Сальського через жертовну участь у справі Царства Божого примножували в собі таланти, отримані від Бога.
Отче, прийди на допомогу свої й Церкві, щоб вона могла всім людям явити найправильнішу дорогу, найважливішу істину і найбільше благо: Твого Сина Ісуса Христа. Котрий з Тобою живе і царює навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, наш Боже, ми складаємо Тобі  спасенну жертву, † запали нею в наших серцях божественний вогонь Святого Духа, * яким Ти чудесно розпалив сповненого лагідності духа святого Франциска. Через Христа, Господа нашого.

Префація про святих № 34-35

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Не ви Мене вибрали, – говорить Господь, – а Я вас вибрав * і призначив, щоб ви йшли і плід принесли, та щоб тривав ваш плід.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Всемогутній Боже, тайнами, які  ми прийняли, допоможи нам наслідувати любов і лагідність святого Франциска на землі, * щоб ми разом з ним здобули славу в небі. Через Христа, Господа нашого.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.