Св. ІГНАТІЯ АНТІОХІЙСЬКОГО, єпископа і мученика
(черв) Обов’язковий спомин
(черв) Обов’язковий спомин
Те, що нам дуже заважає у спілкуванні з іншими, це оцінювання другої людини по її зовнішній поведінці. Засуджуємо її виховання, знайомство закону, звичаїв, чи традиції. Ми звертаємо увагу на несуттєві справи, через що ми втрачаємо можливість глибшого взаєморозуміння. Христос, знаходячись у такій ситуації, підкреслює єдність того, що зовнішнє з тим, що внутрішнє. Парадоксально Він говорить скласти те, що маєш всередині на милостиню, віддати, щоб звільнитися від зайвих речей, які нам перешкоджають бачити правду про себе та інших.
Св. Ігнатій був другим наступником св. Петра на єпископстві в Антіохії. Під час правління імператора Траяна був приречений на смерть (він мав бути кинутий диким звірам). З цією метою його вислали до Риму. В дорозі він писав листи до християнських спільнот, в яких висловлював гаряче бажання загинути мученицькою смертю. Ці листи – важливі свідчення віри первісної Церкви. Св. Ігнатій здобув вінець мученика в Римі близько 107 року. Його ім’я споминається у Римському Каноні.
АНТИФОН НА ВХІД
Я – розп’ятий з Христом. * Живу вже не я, а живе Христос у мені . * А що живу тепер у ті лі, то живу ві рою в Божого Сина, * який полюбив мене й видав себе за мене. (Гал 2, 19-20)
КОЛЕКТА
Всемогутній, вічний Боже, Ти оздоблюєш святе ті ло Твоє ї Церкви спові дуванням святих мучеників; † вчини, щоб сьогоднішня слава страждань святого Ігнатія Антіохі йського, якою він заслужив на ві чне возвеличення, * стала для нас пості йною допомогою. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ Рим 1, 16-25
Читання з Послання святого апостола Павла до римлян
Брати! Я не соромлюся Євангелія, тому що воно – Божа сила на спасіння кожному, хто вірить: перше – юдеєві, а тоді – грекові. Адже праведність Божа відкривається в ньому з віри у віру, як написано: «А праведний вірою житиме». Адже гнів Божий з’являється з неба на всяку безбожність і неправедність людей, які правду стримують неправедністю; оскільки те, що можна знати про Бога, відоме їм, тому що Бог їм відкрив. Тож Його невидиме – Його вічна сила і божественність – від створення світу через творіння стає зрозумілим. Так що немає їм виправдання. Адже пізнавши Бога, вони не прославили Його як Бога, не подякували Йому. Але їхні думки стали нікчемними, а нерозумні їхні серця – оповиті темрявою. Називаючи себе мудрими, вони стали нерозумними, і славу нетлінного Бога вони замінили подобою тлінної людини, птахів, чотириногих і плазунів. Тому Бог через пожадання їхніх сердець віддав їх нечистоті, щоб вони самі між собою безчестили свої тіла. Вони замінили Божу істину на неправду, поклонялися і служили творінню більше, ніж Творцеві, який є благословенний навіки! Амінь. Слово Боже.
РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ Пс 19, 2-3. 4-5
Небо звіщає про Господню славу.
Небеса розповідають про Божу славу, *
а небозвід сповіщає про Його рук творіння.
Передає вістку день дневі, *
а ніч ночі знання сповіщає.
Небо звіщає про Господню славу.
Немає мови, слів немає, *
де би не чулися голоси їхні.
По всій землі пішло їхнє відлуння, *
і їхні слова – до кінців світу!
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ Євр 4, 12
Алілуя, алілуя, алілуя.
Слово Боже – живе й діяльне,
воно розрізняє думки й наміри серця.
ЄВАНГЕЛІЄ Лк 11, 37-41
† Читання святого Євангелія від Луки
Того часу, коли Ісус говорив, один фарисей запросив Його до себе на гостину. Він прийшов і сів до столу. Фарисей, побачивши, що перед обідом Він не зробив обмивань, здивувався. А Господь промовив до нього: «Тепер ви, фарисеї, чистите ззовні чаші та миски, а ваше нутро повне здирства й лукавства. Нерозумні! Чи не Той, хто створив зовнішнє, створив і внутрішнє? Тож те, що всередині, дайте як милостиню, і все для вас буде чисте». Слово Господнє.
МОЛИТВА ВІРНИХ
Споминаючи святого Ігнатія з Антіохії, який своїм вченням та мучеництвом укріпив Церкву на самому початку її існування, просімо благодатей, потрібних сьогодні Церкві для виконання місії, яку поклав на неї Христос:
1. Молімося за святу Церкву, щоб її єпископи та священики, як святий Ігнатій Антіохійський, завжди вважали своїм найважливішим обов’язком проповідування Христа вбогим, хворим та знедоленим.
2. Молімося за всі християнські Церкви і релігійні спільноти, щоб всі сповідники Христа об’єднались у одній вірі та любові.
3. Молімося за країни, де віруючі терплять гоніння зі сторони влади, щоб вони отримали повну свободу віросповідання і могли без жодного остраху прославляти Господа.
4. В міжнародний день боротьби з бідністю молімося за те, щоб права бідних були шановані в кожній державі світу.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь помилував їх і допустив їх до участі в небесній славі.
6. Молімося за нас самих, щоб ми вміли терпеливо зносити усякі страждання заради Господа нашого Ісуса Христа.
Боже, Твої святі дали нам взірець істинно християнського життя; вчини, щоб ми також прославляли Тебе всім своїм життям. Через Христа, Господа нашого.
МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Господи, Ти прийняв жертву святого Ігнатія, † який, як збі жжя Христове, завдяки мучениць- кій смерті став чистим хлі бом; * прийми також і жертву нашої ві дданості. Через Христа, Господа нашого.
ПРЕФАЦІЯ ПРО СВЯТИХ МУЧЕНИКІВ
Воістину, достойне це і праведне, слушне та спасенне, * щоб ми завжди та всюди складали подяку Тобі, * святий Отче, Всемогутній вічний Боже. Адже Ти возвеличився у славі Твоїх Святих, * і те, що вони перенесли страждання, є дивовижною дією Твоєї сили: * Ти розпалив жаром їхню віру, * додав сили витривалості, дав перемогу у боротьбі, * через Христа, Господа нашого. Тому усі земні та небесні створіння співають Тобі нову пісню величання * і ми разом з усіма воїнствами Ангелів прославляємо Тебе, взиваючи: Свят, Свят, Свят...
АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ
Я – збіжжя Христове: * нехай перемелють мене зуби диких звірів, * щоб я став чистим хлібом.
МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, нехай нас зміцнить небесний Хліб, † який ми прийняли, святкуючи наро- дження для неба святого Ігнатія, * щоб ми були христи- янами і з назви, і в ділах. Через Христа, Господа нашого.
4 комментарія