Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Святкування на честь св. Томи у Києві
19:00 Понеділок 0 338
24-01-2022, 19:00

Святкування на честь св. Томи у Києві

У суботу, 22 січня, Інститут релігійних наук св. Томи Аквінського зібрав студентів та гостей з нагоди урочистого святкування на честь свого покровителя.
Серед головних запрошених був Апостольський Нунцій в Україні архієпископ Вісвальдас Кульбокас, який і очолив Святу Літургію.


У проповіді Папський представник звернув увагу на дар молитви через погляд на приклад Томи Аквінського. З євангельського уривку на цей день (у домініканській родині – урочистість) можна виділити «нашу» молитву і молитву, занесену в Ім’я Ісуса Христа.


«Ми віримо не лише в те, що Ісус Христос – це Син Божий, Месія і наш Спаситель, але і в те, що ми уповноважені самим Ісусом молитися до Бога Отця в Його Ім’я», – зазначив Апостольський Нунцій. Саме така молитва сповнювала життя святого Томи Аквінського, великого теолога. Знаменна подія 1273 року, коли він увійшов у тривалий молитовний екстаз, мала глибокі наслідки – Тома не повернувся до писання «Суми теології». Відтоді всі свої праці вважав за солому, бо людські слова і мудрування сильно різняться від Божих.


На закінчення проповіді архієпископ Вісвальдас сказав: «Тому найліпший спосіб святкування свята на честь Томи Аквінського – просити Святого Духа, щоби дав нам мудрість зрозуміти земне і небесне, щоби мати віру та молитися з усіх сил в Ім’я Ісуса Христа, щоби мати внутрішню прихильність нашого серця до Божественних речей».


Традиційно, після урочистої Літургії, гості зібралися в Aula Magna на лекцію. Цього року вона була на тему: «Де живе сумління? Людина між етикою та релігією», яку виголосив доктор теології, історик медієвіст Павел Крупа ОР.


Через призму навчання св. Томи Аквінського присутні заглибились в тонкощі людського розуміння, знання, волі та вибору. Розглянули проблематику хибного сумління та розуму і, звісно, торкнулись фундаментальних умов для розвитку доброго сумління. Домініканець наголосив, що якщо для помилок сумління ми можемо знайти виправдання, то ніколи цього не буде для нашого розуму і знання. Це зумовлено тим, що розум із достовірних джерел має шукати та брати знання, щодо добра і зла, але якщо цього не робить, то відповідно винен у своїй бездіяльності.


Після лекції гості частувалися під час фуршету, мали можливість поділитися взаємними привітаннями та поспілкуватися з Апостольським Нунцієм.


Дякуємо всім, хто долучився до святкування, особливо цього року, коли інститут відзначає 30 років своєї діяльності.

Юлія Бойко

Фото: Ірина Савків

Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.