Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Кардинал-номінант о. Раньєро Канталамесса не прийме єпископських свячень
10:03 Понеділок 0 346
23-11-2020, 10:03

Кардинал-номінант о. Раньєро Канталамесса не прийме єпископських свячень

Кардинал-номінант францисканськанець о. Раньєро Канталамесса, якого 28 листопада Папа Франциск приєднав до Колегії кардиналів, відмовився від єпископських свячень, що належні йому відповідно до канонічного права.
17 листопада секретар кардинала-номінанта повідомив, що Папа Франциск уділив диспенсу 86-річному священику.

Уродженець центральної Італії отець Канталамесса є капуцином. Наразі в Колегії кардиналів також є два єзуїти: 99-річний кардинал Альбер Вануа з Франції та 92-річний албанець кардинал Ернест Сімоні, які відмовилися від єпископських свячень.

Кардинальська гідність, яка не пов'язана з єпископськими свяченнями, вважається виразом подяки отцю Канталамесі за його багаторічну діяльність як проповідника Папського дому. На цій посаді під час Адвенту та Великого посту він завжди веде духовні роздуми для Римської курії, а в Страсну п’ятницю проповідує у базиліці св. Петра.

Натомість єпископські свячення 21 листопада отримав інший кардинал-номінант, генеральний хранитель монастиря Сакро-Конвенто в Асізі, 55-річний отець Мауро Гамбетті. Його повноваження хранителя закінчуються в лютому 2021 року.

Третім кандидатом на берет кардинала, який досі ще не мав єпископського сану, є багаторічний директор римського «Карітасу» о. Енріко Ферочі, висвячений 15 листопада в Римі. Церемонія відбулася в парафії Матері Божої Божественної Любові в Кастель-ді-Лева. Відомий багаторічною соціальною діяльністю отець Ферочі був настоятелем цієї парафії і залишиться ним далі, але вже з гідністю архієпископа.

Джерело: Католицький оглядач з посиланням на wiara.pl
Новини з Ватикану 16:02 П'ятниця 0 146 Кардинал Черні: лише культура безкорисливого прийняття має майбутнє Про нову екцикліку Папи Франциска «Fratelli tutti» та актуальний виклик переселенців йдеться в статті кардинала Майкла Черні, ТІ, Заступника Секретаря для Відділу в справах мігрантів і біженців Дикастерії служіння цілісному людському розвитку, опублікованій на ресурсі Міжнародної Католицької Комісії в справах мігрантів.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.