Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Єпископи центрально-східної Європи про християнський вимір європейської ідентичності

Єпископи центрально-східної Європи про християнський вимір європейської ідентичності

Нещодавно у столиці Угорщини Будапашті провели зустріч представники Єпископських конференцій центрально-східної Європи, що тривала 18-19 жовтня 2017 року та проходила в рамках діяльності Ради Єпископських Конференцій Європи. Під час неї єпископи Чеської Республіки, Хорватії, Польщі, Словаччини та Угорщини відвідали історичне місто Вишеґрад, де в Середньовіччі неодноразово зустрічалися провідники їхніх народів, та місто Ештерґом, де спільно молилися в базиліці св. Адальберта (Войцеха), мученика і єпископа Праги, спільного покровителя регіону.

В підсумковій заяві єпископи зазначили, що європейська ідентичність, окрім географічних факторів, є, насамперед, культурною ідентичністю. «Незважаючи на секуляризацію цієї культури, однією з найбільших сил, що її надихають, – пишуть єпископи, – була та є християнська релігія. Характерною рисою європейської ідентичності є наявність великої кількості народів і країн, що мають власну мову й культуру, свій історичний досвід й особливий спосіб вирішення проблем індивідуального та громадського життя.
У цьому різноманітті ми пізнаємо багатство творіння, що є Божим даром, який ми повинні оберігати, захищати, розвивати й чинити завжди діяльним задля всього людства. Національна приналежність не може бути причиною ворожості, або непошани до інших, а, швидше, повинна допомагати зрозуміти й поважати інші народи та інші культури».
Єпископи закликають будувати Європу, як справжню сім'ю народів, члени якої шанують, знають один одного й прагнуть трудитись над спільними цінностями. Вони зазначають, що моляться й працюють для Європи, яка шанує людське життя від моменту зачаття до природної смерті і є відкритим місцем для сімей; для Європи, яка шанує індивідуальну та спільнотну свободу віросповідання; для Європи, яка також визнає право людей шанувати ті релігії, які дійсно сприяли формуванню їхньої культури та ідентичності.
Пригадуючи про бідних та страждаючих, представники Єпископських конференцій східно-центральної Європи зазначили, що вони пропонують конкретні заходи своїм Єпископським конференціям, спрямовані на «допомогу біженцям, які живуть на Близькому Сході та чекають можливості повернутися до своїх міст та сіл». Єпископи також висловили своє співчуття тим, хто терпить насильство та переслідування через приналежність до християнської релігії. «Їхнє свідчення та вірність є духовною підтримкою для християн наших народів», – читаємо в заяві.
«Нехай мученики нацистської та комуністичної епохи, вбиті в наших країнах, навчають нас прощення, милосердя та духовного примирення. Ми просимо їхнього заступництва у справі миру, примирення та справжнього розвитку людства», – зазначили єпископи на завершення.

Джерело: Радіо Ватикану


Новини зі світу Ватиканська делегація візьме участь у міжнародному відзначені Дня хворого На понеділок, 11 лютого 2019 року, припадає XXVIІ Всесвітній день хворого, який у Католицькій Церкві встановив святий Папа Йоан Павло ІІ 13 травня 1992 року, призначивши його на день літургійного спогаду Пречистої Діви Марії з Лурду. Зазвичай його відзначають на місцевому рівні, але іноді на різних континентах відбуваються врочисті центральні святкування. Попереднього разу це відбуолся два роки тому в Лурді.