Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » » Картахена – завершальний етап ХХ Апостольської подорожі Папи Франциска
16:25 Неділя 0 63
10-09-2017, 16:25

Картахена – завершальний етап ХХ Апостольської подорожі Папи Франциска

Неділя, 10 вересня 2017 року, – останній день перебування Папи Франциска на колумбійській землі – присвячена темі «Гідність особи і права людини».
Завершальні події ХХ Апостольської подорожі відбуватимуться в місті Картахена на півночі країни, куди Святий Отець прибуде літаком з Боготи приблизно о 10:00 за місцевим часом (18:00 – за київським), подолавши 650 кілометрів повітряного шляху.
Картахена-де-Індіас, що нараховує понад мільйон мешканців, є столицею Департаменту Болівар. Засноване 1533 року конкістадором Педро де-Ередіа, місто завдячує своїй назві іспанському місті Картахена, звідки походила більшість його супутників. Місто відіграло важливу роль в період змагань за незалежність країни, в той час як від дня свого заснування та протягом всього колоніального періоду було одним з найважливіших портів Америки. Завдяки культурній та архітектурній спадщині цього періоду Картахена є одним з найкрасивіших міст континенту та головною туристичною метою в країні. Також і для святого Йоана Павла ІІ це місто стало останнім етапом Апостольської подорожі, здійсненої 1986 року.
З аеропорту Папа від’їде на площу Святого Франциска, де поблагословить наріжні камені для будинків двох структур соціального характеру мережі “Talitha Kum”: осідку цієї організації, де знайдуть опіку коло півтисячі покинутих та маргіналізованих дівчат, та осередку для безхатченків. «Таліта Кум» – це мережа, яка об’єднує зусилля богопосвячених осіб 70 країн світу, спрямовані на протидію торгівлі людьми та сексуальної експлуатації дівчаток. Її назва походить з арамейської мови та є словами Ісуса: «Дівчино, встань!» – якими Він воскресив доньку Яіра.
З площі Святого Франциска Святий Отець від’їде до храму святого Педро Клавера, відвідавши по дорозі домівку сеньйори Лоренци, де щодня отримують допомоги чимало потребуючих. Прибуття до єзуїтського храму передбачене на полудень за місцевим часом, тому там відбудеться проказування молитви «Ангел Господній». Зазначимо, що святий Педро Клавер, відомий як «апостол негрів», був іспанським єзуїтом-місіонером, що відстоював права рабів. Його мощі спочивають в цьому храмі.
Після приватної зустрічі із співбратами з Товариства Ісусового, що служать в Колумбії, Папа від’їде до домініканського монастиря, де пообідає разом зі своїм супроводом. Звідти Святий Отець від’їде до архиєпископського палацу, де в катедральному соборі поблагословить хворих.
Заключною подією цього дня та всієї Апостольської подорожі стане Свята Меса в портовій зоні Контекар, по завершенні якої Папа відбуде до аеропорту, звідки відлетить до Риму.
Джерело - Радіо Ватикану

По темі:
Папа: Істина, справедливість і милосердя незамінні в будуванні миру
Папа: Стосунки з Богом – це не прив’язання до приписів, а переміна життя
Папа: Без примирення зусилля, витрачені на будування миру, даремні

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Слово Папи Франциска 15:49 Середа 0 43 Папа Франциск: співчувати означає бачити серцем
Що означає «бачити серцем», мати справжнє «співчуття», а не просто «жалість» перед обличчям людського болю. Цій темі Папа Франциск присвятив свою проповідь під час ранкової Святої Меси, яку він очолив у «Домі Святої Марти» у вівторок 19 вересня 2017 р.