Католицький медіа-центр римсько-католицьких єпископів України
» » У київському Інституті релігійних наук святого Томи Аквінського триває виставка «Іловайський Деісис»
12:19 Вівторок 0 67
12-09-2017, 12:19

У київському Інституті релігійних наук святого Томи Аквінського триває виставка «Іловайський Деісис»

Побачити, як смерть перетворюється на життя.
Запрошуємо відвідати проект «Іловайський Деісис», присвячений ушануванню пам'яті українських військових, загиблих під час Іловайської трагедії. Це частина масштабного мистецького волонтерського проекту «Ікони на ящиках з-під набоїв», який протягом двох останніх років експонували в кількадесяти містах Європи, зокрема у стінах Європарламенту, Литовському сеймі тощо. Учасники – Соня Атлантова, Олександр Клименко, Тарас Компаніченко.
Експозиція розташована в холі Інституту релігійних наук (вул. Деревлянська, 13, 2-й поверх). Виставка триватиме до 4 жовтня. Вхід вільний.
Деісис (грец. моління) – в іконописі зображення Ісуса Христа (Пантократора), судді на Страшному Суді, а також низки святих, які предстоять перед Спасителем у молитві за людство. «Іловайський Деісис» – це сучасна інтерпретація іконографічної композиції, де святі приносять молитву передовсім за загиблих в іловайському котлі українських військових.
Матеріали й техніка виконання ікон: фрагменти ящиків від снарядів до гаубиць, темпера, кольорові олівці. Постмодерний, на перший погляд, проект наповнений модерним пафосом реального перетворення смерті на життя й воскресіння мертвих.
Джерело: Інститут релігійних наук

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Оголошення 12:47 Четвер 0 82 Зустріч гілок Вікентійської родини в Києві
У Ювілейний рік 400-річчя Вікентійської Духовності у м. Києві зберуться представники гілок, які діють у м. Києві для спільної молитви, розважань, роботи в групах, щоб в такий спосіб долучитись до святкувань ювілею у світі, щоб поглибити знання про св. Вікентія та його служіння убогим.