Побачити, як смерть перетворюється на життя.
Запрошуємо відвідати проект «Іловайський Деісис», присвячений ушануванню пам'яті українських військових, загиблих під час Іловайської трагедії. Це частина масштабного мистецького волонтерського проекту «Ікони на ящиках з-під набоїв», який протягом двох останніх років експонували в кількадесяти містах Європи, зокрема у стінах Європарламенту, Литовському сеймі тощо. Учасники – Соня Атлантова, Олександр Клименко, Тарас Компаніченко.
Експозиція розташована в холі Інституту релігійних наук (вул. Деревлянська, 13, 2-й поверх). Виставка триватиме до 4 жовтня. Вхід вільний.Запрошуємо відвідати проект «Іловайський Деісис», присвячений ушануванню пам'яті українських військових, загиблих під час Іловайської трагедії. Це частина масштабного мистецького волонтерського проекту «Ікони на ящиках з-під набоїв», який протягом двох останніх років експонували в кількадесяти містах Європи, зокрема у стінах Європарламенту, Литовському сеймі тощо. Учасники – Соня Атлантова, Олександр Клименко, Тарас Компаніченко.
Деісис (грец. моління) – в іконописі зображення Ісуса Христа (Пантократора), судді на Страшному Суді, а також низки святих, які предстоять перед Спасителем у молитві за людство. «Іловайський Деісис» – це сучасна інтерпретація іконографічної композиції, де святі приносять молитву передовсім за загиблих в іловайському котлі українських військових.
Матеріали й техніка виконання ікон: фрагменти ящиків від снарядів до гаубиць, темпера, кольорові олівці. Постмодерний, на перший погляд, проект наповнений модерним пафосом реального перетворення смерті на життя й воскресіння мертвих.
Джерело: Інститут релігійних наук