Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні читання на 13 вересня, середа
19:33 Вівторок 0 584
12-09-2017, 19:33

Літургійні читання на 13 вересня, середа

Св. ЙОАНА ЗОЛОТОУСТОГО, єпископа і Вчителя Церкви (біл) Обов'язковий спомин

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ  Кол З,1-11
Читання з Послання святого апостола Павла до колосян
Брати! Коли ви з Христом воскресли, то шукайте горішнього -того, де Христос сидить праворуч Бога. Думайте про горішнє, - не про земне. Адже ви померли, і ваше життя поховане з Христом у Бозі! Коли з'явиться Христос - ваше життя, тоді й ви з'явитеся з Ним у славі. Тому умертвіть земні члени: розпусту, нечистоту, пристрасть, потяг до зла і жадобу до наживи, що є ідолослу-жінням. Через це приходить гнів Божий на синів непокори, між якими й ви колись ходили, як жили між ними. Нині ж і ви відкинь­те оте все: гнів, лють, злобу, богозневагу, безсоромні слова з ва­ших уст. Не кажіть неправди одне одному, скинувши із себе стару людину з її вчинками й зодягнувшись у нову, яка оновлюється для пізнання образу Того, хто її створив, де немає ні грека, ні юдея, ні обрізання, ні необрізання, ні варвара, ні скіфа, ні раба, ні вільно­го, але все й у всьому - Христос. Слово Боже.

Респонсорійний Псалом Пс 145,2-3.12-1 Заб
Господь наш добрий до всього творіння.
Щодня буду Тебе благословляти *
і славити Твоє Ім'я на віки вічні.
Великий Господь, гідний найвищої хвали, *
і величі Його не збагнути.

Тебе, Господи, усі Твої діла будуть прославляти, *
Тебе усі Твої праведники будуть благословляти.
Вони розголошуватимуть славу Твого Царства *
і розповідатимуть про Твою могутність.

Щоб людським синам про Твою силу об'явити *
та славу величі Твого царства.
Твоє царство - царство на всі віки, *
Твоє панування - на всі роди і покоління.

СПІВПЕРЕДЄВАНГЕЛІЄМ  Лк 6, 23аб
Алілуя, алілуя, алілуя.
Радійте і веселіться,
бо ось нагорода ваша велика на небі.

ЄВАНГЕЛІЄ  
Лк 6,20-26
Читання святого Євангелія від Луки
Того часу Ісус, поглянувши на своїх учнів, почав говорити: «Бла­женні вбогі, бо ваше є Царство Боже. Блаженні голодні тепер, тому що ви насититеся. Блаженні ви, котрі плачете тепер, бо ви втішите­ся. Блаженні ви, коли люди ненавидітимуть вас, коли відлучать вас і ганьбитимуть, коли знеславлять ваше ім'я через Сина Людського. Радійте того дня і веселіться, бо ось нагорода ваша велика на небі, адже так само чинили пророкам їхні батьки. Та горе вам, багатії, бо ви вже маєте вашу втіху! Горе вам, ситим тепер, тому що будете го­лодні! Горе вам, котрі смієтеся тепер, бо ви будете ридати і плакати. Горе, коли будуть хвалити вас усі люди, адже так само робили з лжепророками їхні батьки!» Слово Господнє.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:06 Середа 0 23 Літургія на кожен день, 19 вересня, четвер (зел) Четвер ХХІV звичайного тижня
Ми, християни, дуже часто помилково думаємо, що, якщо ми ходимо до храму, молимось, сповідаємось, приступаємо до Причастя, читаємо Біблію, практикуємо перші п’ятниці, суботи, то вже будемо спасенні. Так, це треба робити, але це все має випливати з любові до Бога. Без любові до Бога наші релігійні практики не мають сенсу. Коли ми станемо перед Богом, Він не буде дивитися, що ми робили, тільки – скільки любові ми вклали у те, що робили.
Або (черв) довільний спомин св. ЯНУАРІЯ, єпископа і мученика
Св. Януарій загинув мученицькою смертю під Неаполем у 305 році. Його реліквії були перенесені до Неаполя, який обрав його своїм покровителем.
Спільні Меси: про одного мученика


Літургійний зошит 17:46 Субота 0 228 Літургія на кожен день, 15 вересня, неділя (зел) ХХIV Неділя звичайного періоду
Яке ж прекрасне небо і його радість: “За одного гріш­ни­ка, який кається, радість на небі буде більша, ніж за дев’яноста де­в’ятьма праведниками, які не по­требують покаяння” (Лк 15,7). Чи ж насправді тих 99 праведників не потребують навернення?