Дані проведеного у Великій Британії опитування показують, що понад половина мешканців – уперше в історії – не вважає себе послідовниками будь-якої релігії. В опитуванні, проведеному минулого року Національним центром соціальних досліджень, взяли участь 2942 дорослі особи, 53% з яких на запитання про релігійну належність обрали відповідь «жодної». Серед людей віком від 18 до 25 років нерелігійних іще більше – 71%.
Коментуючи результати опитування, єпископ Ліверпульський зазначив, що «не сповідувати ніякої релігії не означає бути атеїстом», а Бог і Церква, за його словами, «залишаються актуальними».
Результати опитування, озвучені в понеділок в ефірі BBC, показують тенденцію до згасання релігійних переконань у Великій Британії. 1983 року, коли аналогічні дослідження тільки розпочалися, лише 31% респондентів вказав, що не належить до жодної конфесії.
В останньому опитуванні, проведеному за методом випадкового вибору серед повнолітніх мешканців країни, респонденти мали відповісти на питання, чи вважають вони себе належними до певної релігії. Майже дві третини людей віком від 25 до 34 років вказали, що не релігійні, тоді як серед опитаних віком від 75 років і більше про свою релігійність повідомили три чверті.
26-річна журналістка Тамсін відвідує Недільну асамблею – світський захід, який відбувається в Лондоні що два тижні. «Я зовсім не релігійна, – пояснила Тамсін в інтерв'ю BBC, – мені просто подобається, коли люди збираються разом без релігійного приводу». На запитання про те, що вона робить у таких ситуаціях, як, наприклад, смерть близької людини чи шлюб, коли релігійна складова традиційно відіграє важливу роль, Тамсін пояснила: «Я звертаюся до друзів – і ми радіємо або сумуємо разом».
Інший член конгрегації, Міцкі, з дитинства виховувався в давньоіндійській традиції джайнізму, однак сьогодні вважає себе скоріш атеїстом. «В основі більшості релігій лежать хороші принципи, проте деякі релігії надають цим принципам нових напрямків, із якими я не згоден, – пояснює він. – Я брав активну участь в житті громади джайнів тут, у Лондоні, і мені цього дуже бракує, тому я й почав шукати щось нове».
Останні дані свідчать про те, що четверо з десяти людей, народжених у побожних сім'ях, самі виросли нерелігійними. Найбільший спад у кількості адептів спостерігається серед парафіян Англіканської Церкви. 2016 року лише 15% мешканців Британії називали себе англіканами – це вдвічі менше, ніж 2000 року. Кількість католиків залишається незмінна, протягом останніх 30 років до них зараховує себе приблизно кожен десятий опитуваний. А кожен двадцятий вказав, що сповідує нехристиянську релігію.
За словами Роджера Гардінга з Національного центру соціальних досліджень, останні числа мали б змусити релігійних лідерів серйозно задуматися. «Показники падають, і деяким духовним лідерам варто замислитися, чи не потрібно докласти більше зусиль до того, щоб вказати своій пастві шлях у часи суспільних змін», – вважає він.
Довідка КМЦ: результати досліджень показують, що у Великій Британії зростає кількість молодих християн.
Джерело - cnl.news
По темі:
Українські віруючі та їхні Церкви: хто, де, скільки?
Папа до молоді: Ви – надія Церкви!