Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » 29 серпня - обов'язковий спомин мучеництва св. Йоана Хрестителя
10:12 Вівторок 0 1 614
29-08-2017, 10:12

29 серпня - обов'язковий спомин мучеництва св. Йоана Хрестителя

Йоан Хреститель був єдиним сином священика Захарії і Єлизавети, родичем Пресвятої Діви Марії.
Його чудесне народження і місію звістив Захарії Архангел Гавриїл, коли він виконував священицьке служіння в святині. До народження дитини Захарія був німим, бо не хотів повірити словам ангела. Отримав мову, коли давали ім’я своїй дитині.
Йоан народився шість місяців до народження Христа. Традиція говорить, що місцем народження був Айн-Карім, що знаходиться близько 7 км на захід від Єрусалиму.
В молодому віці, може уже в дитинстві, Йоан пішов у пустелю. У п'ятнадцятому році правління імператора Тиберія почав свою місію предтечі Спасителя. Поява та проповідування Йоана стало відоме по Палестині й сусідніх країнах. Спричинила це звістка про те, що очікуваний Спаситель уже з'явився на землі. Йоан вів покутний та пустельний спосіб життя. Хрестив водою натовп, що приходив до нього. Також охрестив Ісуса. Багаторазово він бачив Його і свідчив про Нього перед народом: «Ось Агнець Божий, що бере на Себе гріх світу».
Зацікавився ним також правитель Галилеї - Ірод Антипа II. Можливо, що сам святий пішов до нього, щоб сказати йому в очі: «Не годиться мати тобі жінку твого брата!». Розгніваний правитель наказав його арештувати. Під час бенкету з нагоди дня народження п’яний цар під клятвою пообіцяв дочці Іродіяди, дати все, про що попросить. Порадившись матері, вона зажадала голову Йоана Хрестителя. Тоді цар послав свого охоронця, наказавши принести голову Йоана. Він був останнім пророком Старого Завіту.
Св. Беда говорив, що Йоан Хреститель помер за Христа. «Якщо Йоан пролив кров за правду, то пролив її за Христа, який казав про себе «Я - Правда». І так як своїм народженням, проповідуванням, уділянням хрещення Йоан засвідчив, що Христос має народитися, навчати, хрестити, так теж Йоан, перший досвідчивши страждань смерті, зазначив, що і Христос страждатиме» - казав св. Беда.
Джерело - Brewiarz.pl
Святі дня 08:00 Четвер 0 948 30 червня – довільний спомин першомучеників святої Римської Церкви Про переслідування християн згадує вже книга Діянь у розділі 8: громада в Єрусалимі через небезпеку гонінь мусила розпорошитися по містах і селах, завдяки чому ширилася проповідь Божого Слова та зростала кількість вірних.
Інформаційне повідомлення
Коментувати статті на нашому сайті дозволено лише на протязі 7 днів з моменту публікації.