Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургійні читання на 11 липня, вівторок
10:18 Вівторок 0 147
11-07-2017, 10:18

Літургійні читання на 11 липня, вівторок

СВ. БЕНЕДИКТА, абата, покровителя Європи (біл) Свято
ПЕРШЕ ЧИТАННЯ     Прип2,1-9
Читання з Книги Приповідок
Мій сину! Коли ти мої слова приймеш і мої заповіді заховаєш у себе, вухом твоїм уважаючи на мудрість, схиляючи до правди твоє серце, о так, коли ти розум зватимеш до себе, з закликом звернешся до розсудку, коли шукатимеш його, як срібла, коли розшукуватимеш його, як схований скарб, тоді ти збагнеш острах Господній, тоді знайдеш пізнання Бога. Господь бо дає мудрість, і з Його уст виходить знання й розсудливість. Він для праведних зберігає допомогу; Він щит для тих, що ходять чесно. Він стежки правоти пильнує, Він береже дорогу своїх вірних. Тоді ти зрозумієш правду й справедливість, прямодушність і вся­ку путь добру. Слово Боже.
 
Псалом Респонсорійний           Пс 34,2-3.4 і 6.9 і 12. 14-15
Славити Бога буду повсякчасно.
Величатиму Господа повсякчас, - *
хвала Його постійно на моїх устах.
Господом буде хвалитися моя душа, *
нехай почують лагідні й розвеселяться.
 
Звеличуйте Господа зі мною, *
тож разом прославимо Його Ім'я.
Погляньте на Нього і просвітіться, *
і ваші обличчя не будуть засоромлені.
 
Скуштуйте й побачите, як добрий Господь, *
блаженний чоловік, що покладає на Нього надію.
Прийдіть, діти, послухайте мене, *
і навчу вас Господнього страху.
 
Тож утримай свій язик від зла *
і свої уста, щоби не говорили лукаве.
Відвернися від зла і роби добро, *
шукай миру і постійно прямуй до нього.
 
СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ    Mт 5, З
Алілуя, алілуя, алілуя.
Блаженні убогі духом,
бо їхнє Царство Небесне.
 
ЄВАНГЕЛІЄ Mт 19,27-29
Читання святого Євангелія від Матея
Того часу Петро сказав Ісусу: «Ось ми залишили все й пішли за Тобою, то що нам буде?» А Ісус відказав: «Воістину кажу вам, що ви, які пішли за Мною, в новому бутті, коли сяде Син Лю­дський на престолі своєї слави, сядете й ви на дванадцятьох пре­столах, щоб судити дванадцять племен Ізраїля. І кожний, хто за­для Мого Імені залишить дім або братів, або сестер, або батька, або матір, або дітей, або поля, той отримає в сто разів більше і матиме у спадок вічне життя». Слово Господнє.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Літургійний зошит 18:08 П'ятниця 0 129 Літургія на кожен день, 14 липня, субота (зел) Субота ХІV звичайного тижня
У сьогоднішньому уривку Євангелія Ісус дає нам дуже однозначно зрозуміти, що переслідування будуть. Чи ви задумувалися коли-небудь чому Бог допускає ці переслідування своїх учнів, яких Він вислав у світ нести Добру Новину? Чому той Бог, про якого євангеліст Йоан говорить: “Бог є Любов”, не зробить дорогу своїх благовісників безпроблемною, комфортною і повною задоволень? Потрібно зрозуміти: ці переслідування, нестатки і утиски є абсолютно необхідними для тих, кого Господь посилає перед собою, аби покладалися не на власні таланти, але обіперлися на Того, хто навіть волосся в них на голові порахував.
Або (біл) довільний спомин св. КАМІЛЛА ЛЕЛЛІСЬКОГО, пресвітера
Святий Камілл Лелліський народився у 1550 році в Абруццо. Спочатку був військовим і воював проти турків, служачи у Венеції. Пізніше побажав стати капуцином, але через поранену ногу змушений був залишити орден. Особисті страждання привели його до лікарні для невиліковно хворих у Римі, де він виконував найважчу роботу та готував хворих до смерті. Тут він знайшов своє покликання. У віці 32 років розпочав навчання, щоб стати священиком. У 1582 році заснував орден Регулярних Кліриків для служіння хворим (Каміліани). Помер 14 липня 1614 року. Є покровителем лікарень і хворих.
Спільні Меси: про святих, які вершили діла милосердя (стор. 121)