Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Святкування у Новограді-Волинському
00:27 Неділя 0 148
15-09-2019, 00:27

Святкування у Новограді-Волинському

У суботу, 14 вересня, парафія Воздвиження Хреста Господнього відзначала дві урочистих події. 
Це був не лише парафіяльний відпуст, а й річниця освячення храму. Саме у цей день 1992 року відбувся обряд освячення святині, яку будувало все місто, а також мешканці навколишніх сіл (такого, наприклад, як Сусли, де зараз є свій костел). 


З історії відомо, що на початку 1930-х років радянська влада особливо активно боролась проти релігії. І місто на березі Случу не було вийнятком. Поступово всі храми закрились. Більше того, костел, споруджений у середині XVII століття був підірваний. Не зважаючи на це, молитва на місці руїни тривала. Врешті за умов "перебудови" з'явилась можливість збудувати новий храм. Так, поступово, завдяки жертовності парафіян та мешканців околиць вдалося завершити будівництво і освятити костел. 

Тож це подвійне свято зібрало на подячну молитву священиків з деканату, а також найближчих парафій. Очолював святкову Євхаристію отець Віктор Маковський, з парафії св. Вацлава у Житомирі. 
Після Літургії та євхаристійної процесії святкування продовжилось за спільним почастунком, який приготували парафіяни.
Фото: сторінка парафії Воздвиження Всечесного Хреста 

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Новини з України 11:32 Середа 0 75 Місійний місяць: паломництво з Казахстану слідами блаженного отця Владислава Буковинського у Луцьку 14 жовтня у Луцьку гостювала група паломників з Казахстану на чолі з отцем Кастітісом Казимиром Шульчусом та сестрами зі Згромадження Матері Божої Неустанної Допомоги та Згромадження Святого Павла. Паломники прибули з Алматинської дієцезії та Архідієцезії в Астані.