Католицький Медіа-Центр Конференції римсько-католицьких єпископів в Україні
» » » Літургія на кожен день, 12 вересня, четвер
18:01 Середа 0 158
11-09-2019, 18:01

Літургія на кожен день, 12 вересня, четвер

(зел) Четвер ХХІІІ звичайного тижня
Ісус у своєму Євангелії постійно закликав любити Бога і людей. Тому що любов – це фундамент усього. З любові Бог створив світ, з любові створив людину, з любові Бог став людиною і помер на хресті за наші гріхи. З любові заснував Церкву. Ісус навчає нас з любов’ю ставитись до наших ворогів. Задумаймося сьогодні, чи вміємо ми любити, прощати, перепрошувати. Якщо в нашому серці немає любові, ми не маємо права називатись християнами. Перепросімо Бога за брак любові в нашому житті.
Або (біл) довільний спомин ПРЕСВЯТОГО ІМЕНІ МАРІЇ
Вперше в літургії Пресвяте ім’я Марії почало вшановуватися в Іспанії у 1513 р. у святі, присвяченому імені Матері Спасителя. Почитання імені Марії в усій Церкві пов’язане з важливою для християнської Європи подією – перемогою християнських військ під керівництвом польського короля Яна ІІІ Собеського над турками 12 вересня 1683 р. На честь перемоги Папа Інокентій ХІ  установив спомин імені Марії.
Спільні Меси: про ПДМ (стор. 119)


АНТИФОН НА ВХІД
Ти – справедливий, Господи, * і праві Твої присуди! * Вчини з Твоїм рабом за Твоєю ласкою.

КОЛЕКТА
Боже, Ти обдарував нас відкупленням і усиновленням; † поглянь милостиво на дітей Твого благовоління, * щоб ми удостоїлися істинної свободи та вічної спадщини. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки  вічні.
Або:
Просимо Тебе, Всемогутній Боже: † вчини, щоб всім, хто вшановує преславне ім’я Пресвятої Діви Марії, * Вона випросила благодать Твого милосердя. Через Господа нашого Ісуса Христа, Сина Твого, † котрий з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа, * Бог, навіки вічні.

ПЕРШЕ ЧИТАННЯ

Кол 3, 12-17
Читання з Послання святого апостола Павла до колосян.
Брати! Зодягніться, як обрані Богом, святі й улю­блені, у щире серце милосердне, доброту, покірність, ла­гідність, довготерпіння, терплячи і прощаючи одне од­ному, коли хто проти кого має якусь скаргу. Як Господь простив вам, так само й ви робіть. А понад усе – любов; вона – узи досконалості. Нехай панує у ваших серцях мир Христа, до якого ви і були по­кликані в одному тілі, й будьте вдячні. Слово Христове нехай перебуває у вас щедро, в усякій мудрості. Навчайте і напоумляйте одні одних псалмами, гімнами, духовни­ми піснями, з вдячністю співаючи Богові у своїх серцях. І все, що тільки робите, – словом або ділом, – усе робіть в Ім’я Господа Ісуса, дякуючи через Нього Богові Отцеві. Слово Боже.

РЕСПОНСОРІЙНИЙ ПСАЛОМ
Пс 150, 1-2. 3-4. 5-6
Хай хвалить Бога все живе творіння.
Хваліть Бога у Його святині, *
хваліть Його на могутньому Його небосхилі.
Хваліть Його за Його чуда, *
хваліть Його за безмежну Його велич.
Хваліть Його звуком рога, *
хваліть Його на псалтирі і арфі.
Хваліть Його на тимпані і в танцях, *
хваліть Його на струнах і на флейті.
Хваліть Його цимбалами дзвінкими, *
хваліть Його на гучних цимбалах.
Усе, що дихає, – *
нехай Господа хвалить!

СПІВ ПЕРЕД ЄВАНГЕЛІЄМ
Пор. 1 Йн 4, 12
Алілуя, алілуя, алілуя.
Коли любимо одне одного, то в нас Бог перебуває,
і Його любов у нас – досконала.
 
ЄВАНГЕЛІЄ
Лк 6, 27-38
† Читання святого Євангелія від Луки.
Того часу Ісус сказав своїм учням: «Вам, хто слухає, кажу: Любіть ворогів ваших; добро робіть тим, які не­навидять вас; благословляйте тих, які проклинають вас; моліться за тих, які зневажають вас. Тому, хто б’є тебе по щоці, підстав і другу, а від того, хто забирає в тебе одяг, не борони й хітона. Кожному, хто просить у тебе, – дай, а від того, хто забирає твоє, – не домагайся. І як хочете, щоби чинили вам люди, – чиніть і ви їм так само. А якщо любите тих, хто любить вас, то яка вам бла­годать? Адже й грішники люблять тих, які їх люблять. І якщо добро чините тим, хто вам робить добро, яка вам благодать? Адже й грішники те саме чинять. І якщо по­зичаєте тим, від яких сподіваєтесь одержати, яка вам благодать? Грішники також позичають грішникам, щоб одержати стільки ж. Тож любіть ворогів своїх, робіть добро, позичайте, нічого не сподіваючись, – і буде вам велика нагорода та будете синами Всевишнього, тому що Він є добрий і до невдячних, і до злих. Будьте милосердними, як і ваш Отець милосердний. Також не судіть – і не будете суджені; не осуджуйте – і не будете осудженими. Прощайте – і проститься вам; давайте – і дасться вам; міру добру, натоптану, струснуту й переповнену да­дуть вам у поділ. Бо якою мірою ви міряєте, такою ж від­міряється вам». Слово Господнє.

МОЛИТВА ВІРНИХ
Господь вчить нас, щоб ми любили всіх людей без винятку. Просімо у Нього, щоб ми були насправді гідні називатися сина­ми Всевишнього:
1. Молімося за всіх християн, щоб вони, живучи згідно із вче­нням Христа, були для світу уособленням Господньої любові.
2. Молімося за Святішого Отця, щоб завдяки своїй пастир­ській любові він привів до єдності усіх християн.
3. Молімося за народи, які ворогують між собою, щоб вони досягли порозуміння мирним шляхом.
4. Молімося за тих, хто живе у гніві та ненависті, щоби в ім’я Христа вони простили своїм ворогам.
5. Молімося за душі в чистилищі, щоб Господь зі своєї ми­лості якнайшвидше відкрив перед ними брами небес.
6. Молімося за нас, зібраних довкола Господнього вівтаря, щоб ми ніколи нікого не вважали ворогом, а до всіх ста­вилися як до братів.
Господи наш Ісусе Христе, Ти словом і життям навчав люд­ство любові, вислухай наші молитви й вдихни у нас нового духа – духа любові і жертовності. Котрий живеш і царюєш навіки вічні.

МОЛИТВА НАД ДАРАМИ
Боже, джерело істинної побожності й миру, † вчини, щоб ми цією жертвою гідно славили Твою велич * і участю у святих тайнах зміцнили узи нашої єдності. Через Христа, Господа нашого.

Префація звичайна №  40-45

АНТИФОН НА ПРИЧАСТЯ

Як лань прагне до водних потоків, * так душа моя прагне до Тебе, Боже. * Душа моя жадає Бога, * Бога живого, сильного. (Пор. Пс 42 (41), 2-3)

МОЛИТВА ПІСЛЯ ПРИЧАСТЯ
Господи, Ти насичуєш і животвориш нас Твоїм Словом і небесним таїнством; † дай нам, Твої м ві рним, так використовувати великі дари Твого возлюбленого Сина, * щоб ми завжди могли бути сопричасниками Його життя. Котрий живе і царює навіки вічні.

Залишити коментар

Клацніть на зображення щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
18:04 Вівторок 0 49 Літургія на кожен день, 18 вересня, середа Ми, християни, покликані Богом, щоб любити Господа і людей. Це наше головне завдання. Проте дуже часто в наше життя вкрадається егоїзм, заздрість. Любимо осуджувати інших, критикувати, радіти з чужого нещастя. Але це погано свідчить про нас, тому що ми бачимо в інших те, що хочемо бачити, виправдовуючи свої недоліки. Стараймося дивитись на наших ближніх очима любові.
Св. СТАНІСЛАВА КОСТКИ, монаха (біл) Обов’язковий спомин
Святий Станіслав Костка народився в кінці грудня 1550 року в Росткові у Польщі. Разом з братом його послали до єзуїтської школи у Відні, де явилася йому Матір Божа і наказала, щоб він вступив до ордену єзуїтів. Оскільки батьки не дали йому на це дозволу, він, переодягнувшись, пішки втік у Баварію до св. Петра Канізія. Той послав Станіслава у Рим, де він став послушником. Святий Станіслав був для всіх прикладом святого життя. Помер у день свята Успіння Пресвятої Діви Марії в 1568 році. Його реліквії покояться у храмі св. Андрія на Квіриналі. Святий Станіслав є покровителем молоді.


Літургійний зошит 18:01 П'ятниця 0 168 Літургія на кожен день, 14 вересня, субота ВОЗДВИЖЕННЯ ВСЕЧЕСНОГО ХРЕСТА (черв) Свято
У свято Воздвиження Всечесного Хреста дивімось на цей хрест не як на знаряддя  муки  чи  смерті.  Люди  дивились  на  хрест  як  на знаряддя смерті. І так було до того моменту, коли на хресті завис Христос. Тепер ми дивимось на Хрест як на знак нашого спасіння. Ісуса розiп’яли на хресті ради спасіння людей. Він не нарікав, терпів усі знущання та терпеливо ніс свій хрест, завдяки якому ми маємо життя вічне. Мусимо серцем відчувати ту велич і силу Божого Хреста, на якому Бог віддає себе добровільно на смерть і проливає свою невинну кров за всіх людей.